Bandera w witrynie sklepu w Krakowie. Ukraińcy do interweniujących Polaków: „Nie znacie historii. Bandera był bohaterem”

witryna ukraińskiego sklepu w Krakowie/ fot. Twitter
26

W poniedziałek (5.06.2023) ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski opublikował na Twitterze zdjęcia witryny ukraińskiego sklepu „Dwa Kolory” przy ul. Sławkowskiej 19 w Krakowie. Na jednym w eksponatów znajduje się wizerunek Stepana Bandery.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezes Ruchu Narodowego Kraków, Piotr Bartosz, poinformował, że natychmiast podejmuje interwencję w tej sprawie. Rezultaty interwencji opisał na Facebooku.

Gdy kult banderowskich ludobójców kwitnie już nie tylko na Ukrainie, ale pojawia się też w Polsce, Polacy mają milczeć o Wołyniu, żeby ukraińscy „bracia” nie czuli się niekomfortowo. Nie! Polacy nie będą milczeć. Nie można milczeć o ludobójstwie nawet jeśli jest to niewygodne z przyczyn politycznych. Żyją jeszcze Polacy, którzy na własne oczy widzieli ukraińskie bestialstwa. Ich świadectwa znajdziecie w książce Jacka Międlara pt. „Sąsiedzi. Ostatni świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”. W obszernym wstępie poprzedzającym relacje tych świadków znajdziecie informacje na temat zbrodniczej działalności Stepana Bandery i OUN-UPA jeszcze przed ludobójstwem na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Znajdziecie też informacje o kolaboracji Bandery z III Rzeszą, w oparciu o którą chciał on budować Samostijną Ukrainę. Dwa pierwsze tomy książki można zakupić TUTAJ.

Źródło informacji: Twitter, Facebook

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Sięganie lewą ręką do prawego ucha

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. benk mówi

  Dlaczego -jak banderowcy bezkarnie mordowali masowo Polaków, NKWD wymownie stało i udawało, że nic nie słyszało?? Stalinowi to było na rękę, bo wiedzał, że zachodnie granice ZSRR będą po wojnie przesunięte na zachód zgodnie z jego interesem oraz doktryną Churchila, który uważął, że zachodnie granice Polski ostatecznie oparte na przeszkodach naturalnych będą w powojennej przyszłości najtrwalsze, bo oparte na Nysie Łużyckiej, Odrze i Bugu.I wreszcie zapanował w Europie spokój.

 2. Hammurabi mówi

  Jest takie powiedzenie: „dasz palec, to całą rękę wezmą”
  Zaślepione (oby tylko) władze Rzeczpospolitej dały nie palec a obie ręce, więc strach myśleć co sobie Ukraińcy wezmą jako bonus!
  Zaczyna się od ukraińskich sklepów, ośrodków „kultury”, przedszkoli i szkół i oby nie skończyło się na przyznaniu Ukraińcom jako mniejszości, miejsca w sejmie bez wymogu pięcioprocentowego progu wyborczego lub co gorsza, zarejestrowania jakiejś ukraińskiej organizacji bądź partii.
  Pesele Ukraińcy dostają bez żadnych problemów, więc i zagrożenie dla otępiałych Polaków jest ogromne.

 3. verizanus mówi

  Co na to Ośrodki Monitorowania itd itp i inni antyfaszyści, tropiciele anty… itd itp ?

 4. Hammurabi mówi

  @Verizanus
  Jak to „co”!
  Dudy w miech i sza. Przecież to zbyt ryzykowne a poza tym nie po to im płacą, by oskarżały, szkalowały i nękały wrogów Polski… Dostaliby po premii.

 5. Michu. mówi

  Zamknąć sklep a jełopom banderowskim wilczy bilet w jedną stronę na Ukrainę. Pomagamy uchodźcom wojennym, a nie cwaniakom wielbiącym banderę. Chcesz mieszkać w Polsce i jesteś z Ukrainy? W porządku, ale jest jeden warunek , nie wolno Ci gloryfikować ludobójców Polaków. . Wielu Ukraińców cierpi dziś znowu kacapy wysqdili tamę i niszczą Ukrainę, , ludziom z tych regionów prawdziwym uchodźcom wojennym należy pomagać, ale tacy jak Ci sklepikarze nie mają czego u nas szukać.

 6. Ewa-Maria mówi

  UPAińcy coraz śmielej sobie poczynają. Robią tak za przyzwoleniem ,, naszych,, władz. Po prawdzie ta władza nie jest już polska a ukraińska i ich interesy są najważniejsze dla nich.

 7. Bronka mówi

  No poliniaki, durne goje, na razie wam portrety wystawiają, a za chwilę będą was „rezać”. 🤮

 8. Adam mówi

  Michu, cymbale, a skąd wiesz co i kto wysadził ? A może tobie wsadził ? Rosjanie też sami do siebie w Donbasie strzelali ? Polacy nie mają ŻADNEGO obowiązku wobec usralińskiego, banderowskiego ścierwa. Tyle w temacie. Won !

 9. M.K. mówi

  O czym traktuje książka? Jeśli o historii Ukrainy to nic dziwnego, że jest w niej o Banderę i że ten jest na okładce. Natomiast właściciele sklepu powinni wiedzieć, że ta postać w Polsce bardzo źle się kojarzy.

  Z drugiej strony, ile to książek w Polsce wydano z austriackim akwarelista na okładce? Jakiś czas temu nawet Mein Kampf wydano i żadnego larum że strony polskich nacjonalistów nie słyszałem.

 10. Michu. mówi

  Adam jak jesteś w domu nauczony tak chamsko się odzywać to Twoja sprawa, ale między ludźmi, w internecie wypadałoby wykazać odrobinę kultury. Ja Cię kultury uczył nie będę, bo to próżny trud

 11. Adek mówi

  Ukraina i Rosja nigdy nie beda za Polska. To dwa wrogie nam panstwa. A sklepy z bandera wystarczy w nich nie kupowac i same znikna.Sklepy ukr omijam z daleka.

 12. Hammurabi mówi

  @Adek
  I tu się mylisz!
  Oczywiście nie w sprawie ukraińsko-rosyjskiej „miłości” do Polski ale w temacie handlu i usług świadczonych przez ukraińskie geszefty.
  Zwróć uwagę na ukraińską zgodę co do pryncypiów, tak różną od polskiego kupczenia dobrem Rzeczpospolitej!
  To, że świadomi Polacy omijają ukraińskie placówki nie znaczy, że będą one plajtować. Korzystają bowiem z wielu ulg niedostępnych rodzimym przedsiębiorcom a ukraińska mniejszość świadomie będzie zaopatrywać się u rodaków, tworząc hermetyczne i nieasymilujące się zbiorowości które z czasem zaczną przypominać „strefy zakazane” będące we władaniu migrantów nieopatrznie przygarniętych na cywilizowanych prawach. A, że polskie władze niczym nieskrępowane rozdają Ukraińcom pesele, to spodziewać się należy obecności bezczelnych ukraińskich „isajewów” różnej maści a w efekcie (i tu naprawdę chciałbym się mylić) roszczeń co do terytoriów Rzeczpospolitej.

 13. Esperado mówi

  Jest jedna zasadnicza różnica: Hitler et consortes zostali potępieni przez międzynarodowy trybunał w Norymberdze, potępiono ideologię nazistowską, przeprowadzono denazyfikację, uczczono ofiary. W związku z tym wizerunek Hitlera jest kojarzony z wizerunkiem zbrodniarza. W odniesieniu do Bandery i banderyzmu nic z tych rzeczy nie zrobiono – przeciwnie, gloryfikuje się zbrodniarza i nieludzką ideologię ukraińskiego szowinizmu.

 14. Adam mówi

  Michu jesteś tak prymitywny wierząc w te bzdety, łachudro, że na nic lepszego nie zasługujesz. Ja nie muszę chować się za klawiaturą. Chcesz plaskacza w ten pusty łeb ?Banderowskie ścierwa won. I banderowskie kłamstwa oraz propaganda. Tyle, pajacu.

 15. Adam mówi

  Michu czy jak ciebie tam zwią ,jesteś tak prymitywny wierząc w te bzdety, łachudro, że na nic lepszego nie zasługujesz. Ja nie muszę chować się za klawiaturą. Chcesz plaskacza w ten pusty łeb ?Banderowskie ścierwa won. I banderowskie kłamstwa oraz propaganda. Tyle, pajacu.

 16. Michu. mówi

  Adam żenująca patologio nie chce mi się wdawać w pyskówki z takim elementem.

 17. Antybandera mówi

  No i? Czemu AK nie zrobiło niczego? W każdym razie niewiele? A rząd londyński? A oficjalne siły zbrojne? Akurat z banderowcami wojowała partyzantka radziecka. Na nią mogli liczyć polscy chłopi, a nie na AK. Też czasem nawet Niemcy chronili Polaków przed banderowskimi zwyrodnialcami. A potem? Po wojnie? Co zrobiły władze emigracyjne i polscy generałowie, aby nagłaśnia zbrodnie banderowskie?

 18. Antybandera mówi

  Kłamiesz. Tamę wysadzili Ukraińcy i jest ona zagrożeniem dla pozycji rosyjskich a nie ukraińskich. Żadnych Ukraińców w Polsce. Uchodźcy do obozów i z powrotem

 19. SlawekJ mówi

  Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek przed 20wiekiem istniało państwo Ukraina. Może dobrze było by zeby sobie oni to wbili do glowy

 20. wojtek mówi

  Ukraina w obecnej postaci jest dużym zagrożeniem dla Polski i Polaków

 21. Piotrx mówi

  Jeden z najbliższych współpracowników Bandery tak go scharakteryzował :

  „Stepan Bandera to istna bestia, jego natura to jakaś kompilacja lisa , węża i hieny przeżarta nienawiścią do wszystkich. Mam wątpliwości, czy nawet siebie lubił. Lubił tylko swój samochód i mandolinę, na której czasami brzdąkał do wtóru sprośnych piosenek. Miał zaletę: nie nadużywał alkoholu i tym chyba różnił się od swoich kamratów. Powtarzam: Bandera to bestia , której niebezpiecznie było wchodzić w drogę, niebezpiecznie się narazić, bo jego służba bezpieki (SB) , złożona z zaprawionych w mordowaniu Polaków zbirów, tylko czekała na mrugnięcie okiem prowidnyka, aby następnie łamać kości i skręcać karki. Bandera to równocześnie dla ukraińskich nacjonalistów pewien symbol i jakaś świętość, ja bym rzekł święta krowa, którego szarganie samo przez się uznawano za przestępstwo.”

  Bandera już w dzieciństwie przejawiał sadystyczne skłonności. Wtedy to na oczach swoich rówieśników żeby „hartować wolę” jedną ręką dusił kocięta.

  10 lutego 1940 roku na polecenie Bandery zwołano w okupowanym Krakowie zjazd nacjonalistów ukraińskich podczas którego uchwalono między innymi symbolikę : czerwono-czarny sztandar OUN-b . Niektórzy dopatrują się w tym wpływów satanistycznych – kolor czerwony: krew a czarny: śmierć.

  Ustalono też flagę przyszłego państwa jako błękitno- żółtą (jak obecna flaga ukraińska)a nie żółto niebieska jak flaga książąt halicko-wołyńskich i Pelury).
  Ponadto odtąd pozdrowieniem miało być podniesienie wyciągniętej prawej ręki ze słowami „sława Ukrajani” i odzew „Sława”, co jak można zauważyć było odpowiednikiem „Heil Hitler” . Później od 1943 roku do końca istnienia UPA stosowano też zawołanie „Smert’ Lacham”.

 22. Piotrx mówi

  Poprawka do mojej literówki :
  Ustalono też flagę przyszłego państwa jako błękitno-żółtą (jak obecna flaga ukraińska) a nie żółto-niebieska (jak flaga książąt halicko-wołyńskich i Pelury).
  Ponadto odtąd pozdrowieniem miało być podniesienie wyciągniętej prawej ręki ze słowami „sława Ukrajini” i odzew „Sława”, co jak można zauważyć było odpowiednikiem „Heil Hitler” . Później od 1943 roku do końca istnienia UPA stosowano też zawołanie „Smert’ Lacham”.

 23. Piotrx mówi

  Stepan Bandera
  https://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=bandera

  ………W 1928r. Bandera wstępuje do OUN (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) by w 1933r. stanąć na czele OUN, wówczas to jego idolem zostaje Adolf Hitler, kanclerz III Rzeszy Niemieckiej i zaczyna go wiernie naśladować. Jako szef Krajowego Prowidu OUN wydaje rozkaz zamordowania – Kuratora Lwowskiego Okręgu Szkolnego-Stanisława Sobińskiego oraz dyrektora żeńskiego ukraińskiego seminarium nauczycielskiego w Przemyślu – Sofrona Matwijasa a 22.10.1933 bojówkarz OUN Mykoła Łemyck dokonał zamachu na Konsula sowieckiego we Lwowie.

  W 1934r. Bandera wydaje kolejne zbrodnicze rozkazy zamordowania:

  kowala Biteckiego za krytykę ukraińskiego faszyzmu
  kuratora szkolnego Gadomskiego
  pisarza Antona Kruszelnickiego za krytykę Doncowa
  wojewody wołyńskiego Józefskiego

  Do 1935r. zlecił 18 morderstw i 13 zamachów, 15.06.1934r. z rozkazu Bandery bojówkarz OUN- H. Modoj zastrzelił ministra spraw wewnętrznych RP- Bronisława Pierackiego, oraz dokonano zamachu bombowego na drukarnię Jaćkowa we Lwowie.

  25.07.1934 r. z rozkazu Bandery, OUN morduje Iwana Babija dyrektora gimnazjum ukraińskiego we Lwowie, osobę zaufaną metropolity Lwowskiego Szeptyckiego, który potępił ten mord oraz zbrodniarzy z OUN.

  W 1935r. Bandera zafascynowany Hitlerem i jego akcją „długich noży”, organizuje w podobny sposób czystki w swoich szeregach, zleca morderstwa swoich ludzi za tzw. „krytykę i odchylenia partyjne”. Wyrok wykonano na studencie Marijce Kowaluk oraz gimnazjaliście Mychojła Kopaczu a nieco później na studencie prawa Władymyru Melnyku.

  W latach 1936-37, OUN pod wodzą Bandery podjęła szeroko zakrojoną współpracę z niemieckim wywiadem przeciwko Polsce……………..

 24. Demokryta mówi

  Do T-K; lepiej proszę się nie odzywać, aby nie rozwiać wszelkich wątpliwości! # Zróbmy wszystko, by cała Polska już od teraz głośno mówiła o ukraińskim ludobójstwie a 11 lipca było nas jak najwięcej w Warszawie na 80 rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Piszmy do rządu, do władz miejskich protest przeciwko niezwykłym przywilejom dla Ukraińców i o nakaz powrotu wszystkich Ukr. na Ukrainę. Już od dziś a szczególnie od 11 lipca muszą zniknąć wszystkie flagi Ukr. Piszmy do dudusia o jego udział w obchodach, bo bestia w tym czasie ma wyjechać za granicę. Tym aktem on nam mówi, że tragedie tylko ydzi przeżywali, co widać na każdym kroku i zaborze obozu Auschwitz. Zaglądajmy na stronę kresy Kędzierzyn Koźle -tam b. mocne!

 25. Demokryta mówi

  Czekamy do 11 lipca br. na wyrzeczenie się bandery przez Ukraińców i wszelką od nich pomoc związaną z pochówkiem ofiar rzezi ukraińskiej.

 26. Zbigniew mówi

  Flagi czerwono czarne pojawiają sie także na niektorych stronach internetowych przy wyborze języka, po przełączeniu na ciemny motyw.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.