Atmosfera grozy i chybiony adresat, czyli kuriozalny list Żydów polskich do polskich Tatarów

fot. muzeumrolnictwa.pl
13

W związku z wybiciem szyb w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, który jest siedzibą wahabickiej Ligii Muzułmańskiej w RP, polscy Żydzi wystosowali list do swoich „braci w uciemiężeniu”. Problem w tym, że wysłali go pod niewłaściwy adres, a to, co w nim napisali jest równie kuriozalne, jak to, że nie potrafili nawet ustalić, do kogo powinni napisać.

Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesław Piszewski oraz Naczelny Rabin RP Michael Schudrich nie wysłali swojego listu do władz Ligii Muzułmańskiej w RP, którego przewodniczącym jest Youssef Chadid, a muftim Nedal Abu Tabaq. Piszewski i Schudrich wysłali list do muftiego RP Tomasza Miśkiewicza z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP z siedzibą w Białymstoku. MZR to związek wyznaniowy sunnitów hanafickich, czyli odłam islamu najbardziej otwartego filozoficznie i religijnie spośród wszystkich szkół sunnickich. To polscy Tatarzy są sunnitami szkoły hanafickiej. Im nikt okien nie wybijał, więc o co chodzi?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Być może Piszewski i Schudrich faktycznie nie odróżniają wahabitów przybyłych w ostatnich latach do Polski z krajów arabskich od hanafitów, czyli mieszkających w Polsce od wieków Tatarów. Być może agresywny i nietolerancyjny arabski wahabizm myli im się z otwartym i nieagresywnym tatarskim hanafizmem. Jeśli tego nie wiedzą, to przytoczymy im słowa polskiego Tatara, prof. Salima Chazbijewicza: „Islam nie jest jednorodną religią, na przykład Tatarzy są sunnitami – hanafitami, czyli wyznawcami dość łagodnego „odłamu”. Nasze kobiety się nie zasłaniają, nie stosujemy oczywiście barbarzyńskich kar, takich jak obcinanie głów czy rąk. To robią członkowie sekty wahabickiej, którzy rzeczywiście mogą być groźni.” Te słowa powinny rozjaśnić Piszewskiemu i Schudrichowi w głowach i uprzytomnić im, że strzelili swoim listem jak kulą w płot.

Ale być może wysłanie listu pod niewłaściwy adres było zamierzone. Po co? Ano po to, żeby postraszyć polskich Tatarów wizją krwawych jatek, jakie urządzą im ksenofobiczni i islamofobiczni Polacy. Oto cytat z tego listu: „Dewastacja Ośrodka, polegająca na wybiciu szyb betonowymi elementami, wpisuje się w bolesną, także dla społeczności żydowskiej, wzrostową tendencję agresywnych postaw werbalnych oraz fizycznych wobec mniejszości kulturowych i religijnych w Polsce w ostatnim czasie”.

Czy Piszewski i Schudrich wykorzystali wybicie szyby w arabskim ośrodku wahabickim, żeby postraszyć Tatarów w Białymstoku? Jeśli tak, to znaczy, że obaj panowie grają w bardzo nieładna grę i dążą do wywołania konfliktu tam, gdzie go nie ma. Nie wystarcza im już wyssana z palca narracja o krwiożerczych polskich antysemitach. Teraz zaczęli nagonkę, która ma na celu wmówienie polskim Tatarom, że Polacy chcą im zrobić krzywdę. Jeśli w takie gierki postanowili grać polscy Żydzi, to jest to po prostu wstyd i żenada.

 

Źródło: jewish.pl, religie.wiara.pl, fakty.interia.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Pan Kracy mówi

   Np.?

  2. Ania mówi

   Łagodny odłam islamu???

  3. Katarzyna TS mówi

   Atakowanie polskich Tatarów to woda na młyn arabskich wahabitów, którzy zamieniają Europę w kalifat. Co do „łagodnej odmiany islamu” – prof. Chazbijewicz krytykuje szariat i domaga się jego odrzucenia nazywając go „normami prawnymi pochodzącymi ze średniowiecza”. A tu jego opinia na temat szkolnictwa muzułmańskiego: „w większości to nie są uniwersytety o europejskich standardach, a prymitywne madresy, czyli szkoły religijne, gdzie uczy się Koranu na pamięć. Przy okazji tego nauczania wbijany jest do głowy fanatyzm, brak tolerancji”. Prof. Chazbijewicz jest też przeciwny przyjmowaniu tzw. islamskich uchodźców. Tatarzy polscy to prawdziwi Polacy, chociaż są muzułmanami. Nie dajmy się zatem wkręcić w narrację antytatarską łapiąc się na żenujące zagrywki Piszewskiego i Schudricha.

  4. Ania mówi

   @Katarzyna: Nie istnieje żaden łagodny islam a wahabizm to prawdziwy islam. Jeżeli Chazbijewicz jest przeciwny przyjmowaniu islamskich nachodźców to znaczy że jest przeciwny przyjmowaniu swoich braci w wierze. Tatarzy są apostatami islamskimi według Koranu sura 5:51, radzę poczytać. Nie ma tu nic do rzeczy żadna narracja antytatarska tylko czyste fakty.

 1. Jarek mówi

  Tatarzy żyją u nas od dawna od wieków i przez ten czas służyli Polsce i przelewali krew na wojnach nawet przeciwko swoim. Wielu przeszło na chrześcijaństwo. Gdzieś czytałem że m.in. Sienkiewicz był z pochodzenia Tatarem – czemuż więc którykolwiek Polak miałby mieć coś przeciwko nim??? Są częścią naszego społeczeństwa i tyle. A w przeciwieństwie do chazarów Tatarzy zawsze dawali coś od siebie dla kraju a nie tylko brali

  1. Andrzej mówi

   To tylko ujawnia twój stan niewiedzy. Poczytaj sobie surę 5,51. Każdy muzułman który obrał sobie niewiernego za przyjaciela, pomocnika itd, ten stał się niewiernym i jest apostatą.

 2. 0000 mówi

  @Jarek: Przeczytaj sobie sure 5,51. Tam masz podane że żadem muzułmanin nie może zaprzyjaźnić się z niewiernym bo się staje apostatą.

  1. Ayax mówi

   Co Wy Andrzej i 0 gadacie za brednie? Sur się naczytali zamiast historii się nauczyć.

  2. 0000 mówi

   najwyraźniej nie wiesz czego uczy Koran?

 3. Nbd mówi

  A tenże Schudrich to chyba niezły Schu-brawiec. Czy ten facet ma w ogóle polski paszport?! Co on robi nad Wisłą ? Chyba tylko wywołuje antysemityzm. Niech lepiej wyjedzie do tego swojego Nowego Jurka lub Jeruzalem i odcyndoli się od Polski

 4. Zdzisław mówi

  Opatrznościowy kabaret. Możemy sobie pogratulować takich przeciwników i politycznych harcowników!

 5. julie mówi

  Zydoje juz nie wiedza sami w ktora trabe dymac , piszac bzdury wciaz szukaja , na sile problemow tam gdzie ich nie ma i nie bedzie. A Tatarzy sa nasi i to sa Polacy , tak jest bo sa Prawdziwa Polska Krwia. A reszta niech przestanie zacierac lapeczki , nyyyyyyyyyyyyy ! …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.