„Ataki na Antifę są atakami na Żydów”. Szokujący artykuł w izraelskim „Haaretz”

Antifa/ fot. screen
20

W niedzielę (7.06.2020) izraelski dziennik Haaretz opublikował artykuł pt. „Ataki Trumpa na Antifę są atakami na Żydów”. Jego autorem jest Ari Paul, dziennikarz z Nowego Jorku. Wg Paula amerykańscy Żydzi nie powinni popierać prezydenta Trumpa w wojnie z Antifą, ponieważ „każda próba oczerniania antyfaszyzmu z natury broni faszyzmu”, a „wybór antyfaszystów jako kozła ofiarnego i tajnych sprawców trwających niepokojów jest z natury antysemityzmem”. Zdaniem Paula oskarżanie George’a Sorosa o finansowanie sprawców zamieszek to także antysemityzm.

Nikt nie może powiązać Antify ze śmiercią jednej niewinnej osoby. Kiedy prawo oczernia Antifę, powinno się przypominać Żydom o tym, kto tak naprawdę ich chroni, gdy rasiści są na ulicach – pisze Paul i ubolewa, że wśród wielu liberalnych i centrowych Żydów działanie Antify „wywołuje dyskomfort, jeśli nie sceptycyzm”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Jednak zdecydowana większość Żydów sprzeciwia się prawicowemu ekstremizmowi, który w poprzednich pokoleniach umieścił ich w obozach śmierci. Może nie uczy się o tym wystarczająco w amerykańskich szkołach hebrajskich, ale skrajnie lewicowe ruchy antyfaszystowskie były obroną dla Żydów, gdy zawiodły ich tradycyjne liberalne rządy – pisze Paul.

Przytacza też opinię Marka Braya, historyka Uniwersytetu Rutgersa i autora książki „Antifa, podręcznik antyfaszyzmu”, według którego „dla większości skrajnej prawicy spiskowa teoria o aktywistach Antify opłaconych przez Sorosa opiera się na rasistowskim wyobrażeniu, że czarni nigdy nie mogliby się zorganizować sami bez marionetkowego mistrza, a za sznurki pociąga międzynarodowe żydostwo”.

– Nie byłoby antyfaszyzmu bez faszyzmu, a polityka wypracowana przez grupy antyfaszystowskie uświadamia, że samoobronę należy potraktować poważnie z powodu horroru, którym był faszyzm i nazizm. W Europie popełniono błąd w latach dwudziestych i trzydziestych, ponieważ nie traktowało poważnie faszyzmu i nazizmu – mówi Bray cytowany przez Paula. Bray twierdzi też, że poważne traktowanie hasła „Nigdy więcej” oznacza ciągłą czujność i samoobronę jako jedno z narzędzi.

Kiedy Trump tak szybko przechodzi od potępiania grabieży do oczerniania antyfaszyzmu i protestów „lewicowych”, stara się zrobić coś więcej niż odwoływać się do najgorszych instynktów swojej bazy: próbuje odwrócić przyczynę i skutek do góry nogami, uzasadnić obwinianie ofiary, zmieniać znaczenie pojęć, demonizować aktywizm i zmieniać moralny kompas powojennej polityki głównego nurtu, że konfrontacja z faszyzmem jest podstawowym dobrem publicznym – pisze Paul. – Dlatego każdy Żyd w Ameryce powinien sprzeciwić się atakom Trumpa na antyfaszyzm – konkluduje.

Mój komentarz: Chociaż przyzwyczaiłam się do tego, że dla Żydów antysemityzmem jest w zasadzie wszystko, to muszę przyznać, że artykuł opublikowany w „Harretz” jest dla mnie szokujący. Jakim trzeba być cymbałem, żeby bronić bandytów urządzających uliczne burdy, plądrujących sklepy, podpalających samochody i dewastujących budynki? Tak ma wyglądać walka z antysemityzmem? Ari Paul chyba upadł na głowę, skoro nawołuje, żeby Żydzi sprzeciwiali się zaprowadzaniu ładu i porządku na ulicach amerykańskich miast. To chyba oczywiste, że jeśli Żydzi będą popierać bandyterkę spod znaku Antify, to doprowadzą do wzrostu nastrojów antyżydowskich. Albo Paul jest tak głupi, że tego nie pojmuje, ale zależy mu na tym, żeby wzniecać antysemityzm.

Porównywanie sytuacji nieporównywalnych jest kolejnym absurdem w tym kuriozalnym artykule. Europa lat dwudziestych i trzydziestych nie ma tu nic do rzeczy. Antifa to po prostu bandyckie bojówki bijące zwykłych ludzi, których neomarksiści nazywają faszystami w myśl wytycznych Stalina. Antifa to ekspozytura komunizmu, czyli najbardziej zbrodniczego totalitaryzmu, w obronie którego staje Ari Paul. Jak widać, żydowska miłość do komunizmu wciąż kwitnie, czego dowodem jest artykuł w „Harretz”.

O żydowskich poszukiwaniach antysemityzmu pod każdym krzakiem i za każdym rogiem, obszernie piszę w mojej książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba”. Książkę możecie zakupić w sklepie internetowym TUTAJ.  

Źródło cytatów: haartez.com

Zobacz też:

Rasizm w USA to mit! Czarny konserwatysta ośmiesza lewackie brednie. Komentarz Krzysztofa Karonia [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jolanta mówi

  Chyba pierwszy raz w życiu Żydzi przyznali się do czegoś, a mianowicie, do bandyck ich awantur i zadym 🤣. Wiemy teraz z wiarygodnych ust, kto jest za to odpowiedziany. Prezydencie Trump wyślij im rachunek za demolke.

  1. piotr mówi

   Mamy prawo ustanawiać prawo w dowolnym kraju!

  2. arras mówi

   na ryju!

  3. Adrian mówi

   Skoro tak, to niech zapłacą za straty wyrządzone przez antife!

  4. piotr mówi

   USA: Żydodiabły wzywają do wojny przeciwko białym.

 2. Zyta mówi

  Że niby Hitler i jego banda byli prawicowi ? Buhahahahahaha

 3. Antysem mówi

  No i w końcu, jestem dumnym antysemitą …

 4. szalom mówi

  Nic nowego. Gdy próbowano prowadzić śledztwo w sprawie sprowadzenia faszystowskich bojówek z Niemiec i przygotowania dla nich arsenału w melinie „Nowego Wspaniałego Świata” to w obronie Sierakowskiego i jego „Krytyki” stanęły wszystkie żydowskie i żydofilskie „autorytety” pogrupowane na poszczególne kahały: literaci, filmowcy, naukowcy, dziennikarze, muzycy …..itp.

 5. tuszyn mówi

  Wszyscy, nawet bez wynurzeń owego Pula, doskonale wiedzieli, że Antifa to kolejny żydowski pomysł na rozkładanie świata. Dwa pierwsze zbrodnicze pomysły tj bolszewizm i faszyzm dokonały wielkiego spustoszenia a ten trzeci, wykorzystujący doświadczenia poprzednich może dokonać dzieła.

 6. obiektywna mówi

  Proszę zwrócić uwagę, że ten żyd z USA twierdzi, że to prawicowy ekstremizm, w poprzednich pokoleniach umieścił żydów w obozach śmierci. Oczywiście to kłamstwo świadomie powielane przez żydowskie lewactwo, bo Hitler był SOCJALISTĄ, a NSDAP była socjalistyczną, lewacką partią. To socjaliści (lewacy) pali żydów w obozach, a prawicowi konserwatyści nie mieli z tym nic wspólnego.

 7. ROMAN mówi

  „prawicowy ekstremizm, który w poprzednich pokoleniach”… o czym to?

 8. piotr mówi

  „Seks jak szklanka wody”. Bolszewicka feministka, która wykoleiła Rosję.

 9. Hammurabi mówi

  Myślę, że należy się głęboko zastanowić nad słowami: ” „każda próba oczerniania antyfaszyzmu z natury broni faszyzmu”… Każda próba oczerniania Żyda jest z natury antysemityzmem… A co z szowinizmem? Ten to jest OK?
  Pewnie tylko i wyłącznie dlatego, że każda krytyka żydowskich poczynań jest właściwie krytyką szowinizmu. Żydów krytykować nie wolno, czyli szowinizm w żydowskim wydaniu jest „cacy”, rasizm też jest cacy, jednak kiedy ktoś odnosi się do własnego narodu, kraju, do swojej ojczyzny zgodnie z tradycją pokoleń jej najszlachetniejszych synów czyli jest patriotą, to momentalnie staje się „faszystą”… Taki kij samobij…
  Podobnym kijem stanie się i „Antifa”, kiedy okrzepnie na tyle, by się uniezależnić od obecnych sponsorów… A że spadnie również na żydowskie grzbiety to pewne.

 10. Antyparch mówi

  Moze teraz wreszcie ktos zakuma,dlaczego postal Sturmabteilung.
  A projektu ustawy delegalizujace te holote,Szczesc Boze jak nie skladal tak i nie sklada.

 11. Piotr mówi

  Wszyscy najwięksi bandyci w historii ludzkości byli lewakami: Lenin (w 1/4 żyd), Trocki (czyli żydowina Lejba Bronszetejn), Stalin, Hitler (w 1/4 żyd), drugi wielki Adolf socjalista narodowy Eichman (na procesie w Jerozolimie przypomniał sobie o cioteczkach żydóweczkach), Mao Zedong, Pol Pot, Kim Ir Sen itd. Ruchy faszystowskie i nazistowskie wyrosły z socjalizmu. Całe zło w XX w. ma swoje źródło w lewackich ideologiach. Z drugiej strony jak bardzo żydzi mają podobną mentalność do niemieckiej. Obie nacje nienasycone. Dla szekli zrobią dosłownie wszystko. Sprzedadzą swoje rodziny, pamięć o swoich przodkach. Sakwa ma dla nich tylko wartość. Dzisiejsze wojska izraelskie w Palestynie zachowują się dokładnie jak naziści. Z kolei żydowskie Judenraty podczas II WŚ przyczyniły się najbardziej do eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego. Później członkowie tych Judenratów szabrowali bezspadkowe mienie po swoich pobratymcach (gdy upakowali swoich ziomali do pociągów śmierci).

 12. anonim mówi

  Udrz w stół, a nożyczki się odezwą. Żydzi poprzez ten artykuł w ich gadzinówce przyznają się, że stoją za antifą.

 13. George mówi

  A co złego jest w byciu antysemitą? Ja np. jestem i jakoś z tego powodu nie mam myśli samobójczych. Jestem też homofobem i jest mi z tym dobrze.

 14. PPs mówi

  Strzelać prosto w ryj faszystowskim chasydom !!!

 15. ANDRZEJ mówi

  No i proszę, Faszyzm Antifa z natury jest Faszyzmem, faszystowskie żydzi vel chazary, to antychryst, to oni wspierali hitlera i stalina.

 16. Otylia Zigman mówi

  Miasto Warszawa tzn. Prezydent Trzaskowski, zapłaciło za przeszkolenie do antifii
  szeregów, Polaków pieniędzmi aż 3 miliony złotych. Prawdopodobnie nie jest to
  szkolenie jednorazowe. Czyli jak Polacy wyobrażają sobie dalsze wszpółżycie z
  chazarskimi żydami, oto jest pytanie???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.