Apel rządu do misjonarzy: „Wybór cywilizacyjny. Każdy głos jest ważny”

prezydent Andrzej Duda/ fot. screen
0
SKLEP-WPRAWO.PL

Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Sztabowcy i sekundanci prezydenta Andrzeja Dudy nie zapominają, że każdy głos może być na wagę złota. Także ten ze środowisk kościelnych, o który niestrudzenie walczy przemawiająca z ambony minister Jadwiga Emilewicz. Teraz zaś politycy PiS walczą o głosy placówek misyjnych na całym świecie, w których posługują polscy duszpasterze.

Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą, Jan Dziedziczak, z polecenia premiera Mateusza Morawieckiego wysłał pismo do kancelarii Episkopatu, w którym docenia „trud i poświęcenie” misjonarzy, dostrzega w nich wielki „potencjał” i wskazuje, że w wyborach ważny jest każdy głos. Episkopat rozesłał ów list do placówek misyjnych za granicą.

Czcigodni Księża Misjonarze, Czcigodne Siostry Misjonarki, Drodzy Rodacy!
Składam hołd i wyrazy szacunku wobec codziennego trudu i poświęcenia jaki towarzyszy pracy misyjnej w krajach Europy jak również w najbardziej odległych zakątkach świata.
Rząd Zjednoczonej Prawicy we współpracy z Prezydentem RP dostrzega w misjonarzach i misjonarkach wielki potencjał. Jesteście najlepszymi ambasadorami polskości, katolickiej wiary i patriotyzmu.
Dziś, w przededniu wyborów prezydenckich 2020, Ojczyzna wzywa swoich Rodaków, rozproszonych po wszystkich zakątkach ziemi, do pełnej mobilizacji. W tych wyborach ważny jest każdy oddany głos.
Zapewniam, że nie jest to wybór pozbawiony znaczenia dla polskich spraw i „polskiego ducha”. Przeciwnie, jest to wybór cywilizacyjny, który zdecyduje o dalszym kształcie Ojczyzny dla kolejnych pokoleń.
Drodzy Misjonarze, udział w wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to osobista decyzja i niezbywalne prawo każdego Polaka.
Tu i teraz decydujemy o przyszłym kształcie Ojczyzny w wymiarze politycznym, ekonomicznym, społecznym ale również czy i na ile zachowamy kulturowe i duchowe dziedzictwo minionych pokoleń, również to pozostawione nam przez wielkiego Papieża Polaka, Św. Jana Pawła II.
Biorąc udział w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 r. każdy z nas bierze osobistą odpowiedzialność za losy Polski. Proszę i zachęcam by podjąć wszelki trud i nie zlekceważyć tego prawa i zobowiązania wobec Ojczyzny.

Jan Dziedziczak
Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą

Oczywiście, w przesłanym liście nie ma mowy, na którego konkretnie kandydata misjonarze powinni oddać swój głos. Kto jednak umie czytać między wierszami ten wie, że przekaz jest oczywisty.

Źródło cytatu: misje.pl

Przeczytaj także:

[SONDA i PREZENTACJA KANDYDATÓW] Kampania wyborcza na ostatniej prostej! Na kogo oddasz głos?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.