Apel do polskich samorządów: Nie współpracujcie z ukraińskimi samorządami gloryfikującymi UPA!

marsz banderowców na Ukrainie/fot. twitter
4

Ponad półtora roku temu organizacje Kresowian wystosowały pismo do prezydenta Andrzeja Dudy apelując o zakazanie władzom  samorządowym podpisywania umów partnerskich z miejscowościami zagranicznymi, w których „gloryfikuje się ludobójców narodu  polskiego i zbrodniarzy wojennych”. Wrocławskie Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów zamieściło na swojej stronie apel świadków banderowskiego ludobójstwa do samorządów o zerwanie współpracy z tymi miastami, w których gloryfikuje się banderyzm.

Niestety, ani list do prezydenta, ani apel do samorządowców nie odniosły żadnych skutków. W dalszym ciągu wiele polskich samorządów współpracuje z ukraińskimi samorządami gloryfikującymi zbrodniarzy z UPA. W tej sytuacji jedynym realnym wyjściem jest wywieranie nacisku na samorządy, aby te rozwiązały umowy o współpracy w przypadku gloryfikowania zbrodniarzy przez miasta partnerskie. Lista polskich samorządów współpracujących z ukraińskimi samorządami gloryfikującymi UPA TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Każdy może przyłączyć się do akcji i pomóc chronić pamięć o pomordowanych Polakach na Kresach Wschodnich. Nie pozwólmy relatywizować ludobójstwa na naszych Rodakach w imię „dobrych” stosunków z samorządami na Ukrainie, które czczą banderowskich zbrodniarzy. Co można zrobić? Szczegółowy opis działań, które może podjąć każdy, znajdziecie na stronie legnica.net.pl. KLIKNIJ I PRZECZYTAJ.

Źródło informacji: legnica.net.pl

Przeczytaj też:

„Antypolskość wśród ludu ruskiego ma głębokie korzenie”. O ludobójstwie na Wołyniu rozmawiamy z prof. Włodzimierzem Osadczym [WYWIAD]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Teraz najistotniejsze jest żeby w trakcie kampanii wyborczej pytać kandydatów czy w razie dostania się do rady lub na stanowisko prezydenta/burmistrza zerwą umowy o współpracy z tymi ukraińskimi miastami, które gloryfikują zbrodniarzy z UPA. Wybierzmy tylko tych kandydatów, którzy nie zgadzają się na współpracę z miastami czczącymi pamięć tych którzy mordowali naszych Rodaków.

 2. Jacek NH mówi

  Rządy PO-PSl oraz PIS przyjęły do Polski ponad dwa miliony Ukraińców. Z Ukraińcami w Polsce są coraz większe kłopoty. Jeżeli rząd nie zrobi z nimi porządku, to zrobią to sami Polacy Zakaz wjazdu do Polski dla wszystkich Ukraińców i deportacja wszystkich Ukraińców przebywających w Polsce. Natychmiast!

 3. The indoraptor mówi

  Naciski na samorządy swoją drogą ale czemu RN czy ONR nie wystawią swoich kandydatów na samorządy? !

  1. Goj mówi

   Wydaje mi się, że jest ich po prostu za mało i nie stać ich na kampanię. A ONR nie może nikogo wystawić, bo opozycja ma spisaną listę brudów i efekt będzie dokładnie odwrotny. Wystarczy wspomnieć, co było podczas „afery wafelkowej”. Działajmy oddolnie. Uczmy się od żydokomuny – najważniejsza jest odpowiednia edukacja!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.