Apel do katolików otwartych

29

W tym tekście nie zamierzamy wchodzić w polemikę z tymi wszystkimi, którzy bezrefleksyjnie rozrywają szaty jak Kajfasz i zastanawiają się nad tym jak odebrać mandat poselski Grzegorzowi Braunowi. Pragniemy zwrócić się jedynie do tych katolików, którzy dołączyli się do rzucania anatem. Jeżeli ktoś nie czuje przynależności do Kościoła Katolickiego, nie odnajdzie w tym tekście niczego dla siebie.

Grzegorz Braun został potępiony przez liczne grono katolików, którzy do tej pory wydawałoby się, że reprezentowali ortodoksyjne podejście do Kościoła, wymieńmy tutaj Przemysława Czarnka czy Marka Jurka. Ten drugi oskarżył nawet środowisko związane z Grzegorzem Braunem o sekciarstwo, które odrzuca tradycję Starego Testamentu. Warto odnotować tutaj, że Dawid Mysior autor katolickiego kanału na samym początku skrytykował posła Brauna, ale po kilku dniach zreflektował się i zmienił zdanie. Może więc wystarczy refleksja?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy Grzegorz Braun odrzuca Stary Testament? Nic bardziej mylnego, Grzegorz Braun stoi w obronie Starego Testamentu! Stary Testament przyniósł człowiekowi niedoskonałe prawo, które potrzebowało jak dziecko dorosnąć do pełni doskonałości, którą przyniósł Chrystus poprzez swoją łaskę. Księgi Starego Testamentu obracają się w okół kultu świątynnego i tak naprawdę to Świątynia Jerozolimska jest centrum wiary biblijnego Izraela. Czy wyznawcy judaizmu rabinicznego sprawują jakiś kult świątynny?

Między wiarą biblijnego Izraela i wyznawców współczesnego judaizmu nie zachodzi żadna logiczna ani teologiczna ciągłość. Kult świątynny jest sprawowany wyłącznie przez Kościół, który stał się „Nowym Izraelem”, zachował on pełną ciągłość z proroctwami mesjanistycznymi Starego Testamentu, które odnosiły się do konkretnej osoby fizycznej, a nie do ludu. Tak więc Kościół Katolicki stanowi Izrael co do ducha.

Jak w takim kontekście usprawiedliwić działania Szymona Hołowni, który uważa się za katolika i jednocześnie biorącego udział w praktykach parareligijnych Chabad-Lubawicz? Św. Paweł napisał:

Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa. Zerwaliście więzy z Chrystusem; wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, wypadliście z łaski. My zaś z pomocą Ducha, na zasadzie wiary wyczekujemy spodziewanej sprawiedliwości. Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość. Biegliście tak wspaniale! Kto przeszkodził wam trwać przy prawdzie? Wpływ ten nie pochodzi od Tego, który was powołuje. Trochę kwasu ma moc zakwasić całe ciasto. Mam co do was przekonanie w Panu, że innego zdania niż ja nie będziecie. A na tym, który sieje między wami zamęt, zaciąży wyrok potępienia, kimkolwiek by on był. Co do mnie zaś, bracia, jeśli nadal głoszę obrzezanie, to dlaczego w dalszym ciągu jestem prześladowany? Przecież wtedy ustałoby zgorszenie krzyża.  Bodajby się do końca okaleczyli ci, którzy was podburzają.” (Ga 5, 2-12)

Tak więc to co było jedynie symbolem – obrzezanie, nie może być równoważne istocie, a więc łasce jaką daje nam Chrystus. Wszyscy judaizujący katolicy przypominają tych, którzy kontestowali postanowienia Soboru Jerozolimskiego, który to sobór ostatecznie odłączył Kościół od Synagogi, powiedział on Chrystusowi – tak, a odrzuceniu Chrystusa – nie.

A co mówią dzisiejsi katolicy? Ci zdają się mówić Synagodze – tak, a Chrystusowi – nie.

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Niezłomny arcybiskup i tragizm pontyfikatu Jana Pawła II

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. KATOLIK mówi

  Marek Jurek, Czarnek, Hołownia , Duda nie są Katolikami, to farbowane lisy, które mają odwagę przyjmować Chrystusa w Eucharystii,czynem tym bluźniąc Bogu.Otrzymają za to należną nagrodę, znajdą miejsce tam , gdzie płacz i zgrzytanie zębów. Obserwowałem ich w Sejmie, jacy obrzydliwe wydawały się ich Dusze, prawie czułem odór śmierci wiecznej. Cóż wybrali drogę , niech więc nią podążają w myśl proroctwa ŚW Jana………………………………….
  10 Dalej powiedział do mnie:
  «Nie kładź pieczęci na słowa proroctwa tej księgi,
  bo chwila jest bliska3.
  11 Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi,
  i plugawy niech się jeszcze splugawi,
  a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,
  a święty niechaj się jeszcze uświęci!
  12 Oto przyjdę niebawem,
  a moja zapłata jest ze mną,
  by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca.
  13 Jam Alfa i Omega,
  Pierwszy i Ostatni,

 2. z-k mówi

  Owi „katolicy” doskonale wiedzą o mocy ciemnych sił i dlatego skaczą przed nimi z gałęzi na gałąź. Marek Jurek gotów się nawet obrzezać (może już to zrobił) byle go od korytka z tłustą zupą nie odsunięto.

 3. KRESOWIANIN mówi

  Czyn Pana Grzegorza Brauna odsłonił to co było zakryte. Wiedziałem , że zapalanie świec chanukowych miało miejsce w Pałacu Prezydenckim, ale nie miałem pojęcia, że ten zwyczaj,był wprowadzony do Sejmu Rzeczpospolitej. Nie wiedziałem, że zapoczątkował zapalanie tych świec Marek Jurek, który ma się za Katolika, to pozwoliło mi się obudzić ze snu, że oni te jurki, dudy, czarki, hołownie i cała ta menażeria, to wilki w owczych skórach, dzięki temu wydarzeniu wiem,że zostałem oszukany. Chcę nowych ponownych Wyborów do Sejmu, chcę powiedzieć, że oni nas oszukali, nas Katolików. Oszukał duda, podpisując ustawę o in vitro, cały ten Sejm to oszustwo. Hańba im

 4. MAREK mówi

  KS. PROF. BORTKIEWICZ: ANDRZEJ DUDA NIE POWINIEN PRZYSTĘPOWAĆ DO KOMUNII ŚWIĘTEJ!

  Ten Prezydent Duda(pozostali odpowiedzialni za tą hańbę) dopóki nie odbędą POKUTY i Zadośćuczynienia (n a publicznym zgromadzeniu) powinni mieć zakaz wstępu do
  świątyni Kościoła Katolickiego, o przyjmowaniu Sakramentu Eucharystii ,nie ma mowy, bo Grom z Nieba ich uderzy.Dziękuję, że się odkryliście, że maski wam spadły, ukazały się potworne oblicza diabła.Jesteście marnością ciemności.

 5. verizanus mówi

  Chyba trudno wyczuć czy tacy jak wymienieni, to tzw. farbowane lisy z koniukturalnością, czy autentycznie pogubieni katolicy. Tzw. KUL już dawno się skompromitował (i brnie dalej, jak choćby usuwając z targów książki o Wołyniu), ale biblistów po myśli synagogi dalej produkuje, a i teologów, co to potrafią wyjaśnić, jak mówi St. Michalkiewicz „uczonym bełkotem” czy jakoś tak, wszystko, zwykłym katolikom. No to co zwykli mają myśleć, skąd wiedzę czerpać? ;).

 6. W K mówi

  Nie ma lepszego katolika nad Stefan Niesiołowskiego. Przynajmniej kiedyś tak mówił o nim telewizor, a telewizja nie kłamie. Czy Stefan też skrytykował posła Grzegorza Brauna?

 7. Paweł mówi

  Informacja sprzed chwili „Wraz z deklaracją doktrynalną „Fiducia supplicans” Dykasterii Nauki Wiary, zatwierdzoną przez papieża, możliwe będzie błogosławienie par „nieregularnych”.
  BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O MODLITWĘ ZA KOŚCIÓŁ!!!

 8. verizanus mówi

  @ Paweł Na KAI piszą tak: ”
  Wraz z ogłoszoną dziś deklaracją doktrynalną „Fiducia supplicans” Dykasterii Nauki Wiary, zatwierdzoną przez papieża, możliwe będzie błogosławienie par nieregularnych, w tym tworzonych przez osoby tej samej płci, ale poza jakimkolwiek rytuałem czy imitacją małżeństwa. Doktryna o małżeństwie się nie zmienia, błogosławienie nie oznacza akceptacji związku.” DOKTRYNA SIĘ NIE ZMIENIA; BŁOGOSŁAWIENIE NIE OZNACZA AKCEPTACJI.

 9. Bronka mówi

  Upadł, upadł Wielki Babilon,
  rzymska kurwa, tzw. „kościół katolicki”, „błogosławi” pedały!
  😀😀😀

 10. Paweł mówi

  Verizanus, jedyne co mogę powiedzieć, to za Św. Pawłem: „sodomici nie wejdą do Królestwa Bożego”. Koniec kropka…
  Nie ma żadnego znaczenia, czy będą stanowić „małżeństwo” czy nie. Jeżeli nie zapezestaną takich praktyk i nie porzucą złego życia, a Kościół będzie ich błogosławić, to nie ma już dla nich żadnej nadziei. Biskup Strickland wezwał wszystkich biskupów do kategorycznego odrzucenia Fiducia supplicans.

 11. Paweł mówi

  * nie zaprzestaną
  Nie wyobrażam sobie, żeby w mojej parafii, mój proboszcz, który jest pobożnym Slugą Ołtarza, miał zrobić z Domu Bożego Eldorado dla sodomii. Nie i koniec kropka.
  Ponad to ta deklaracja jest sprzeczna z ciągle obowiązującym Katechizmem Kościoła Katolickiego.

 12. Paweł mówi

  Verizanus, a jakby EKAI napisało, że Bóg jest w czterech osobach od teraz, a nie w trzech, ale jest to zgodne z doktryną, bo caly czas jest jeden, tylko w czterech osobach, to też byś to zaakceptował?

 13. Bronka mówi

  Pawełku, drogie dziecko, spójrz na to pozytywnie, teraz możesz oficjalne zostać „proboszczową” u twojego ulubionego klechy. 😄😄😄😋😋😋

 14. Dumny Polak mówi

  Bronka, ty potrafisz twoimi wypowiedziami sprawic mnostwo zlego!
  Nie ma w tobie absolutmnie zadnych oporow, ze za to, kiedys za twoja ponadprzecietna nikczemnosc i cynizm, zaboli cie odpowiednio PONADPRZECIETNIE, dupa!?
  Czytajac twoje wypowiedzi, potrafi naprawde w srodku niezle zabolec!
  Przyznam, mnie by na cos takiego nie bylo stac, bo mam zbyt wiele respektu dla innych, ktorych zwyczajnie, nie znam!
  Mam wrazenie, ze cos z toba jest nie tak, ze czujasz potrzebe ponizac/pogardzac tych, ktorych nawet nie znasz!

 15. Bronka mówi

  #Dumny Polaku,
  absolutnie „na wspak” odbierasz moje wpisy, niestety. ☹️
  Jeśli nie rozumiesz sarkazmu, to twój problem. ☹️
  Czytanie głupoty, nie należy do przyjamności. ☹️
  O. K. Przed Świętami postaram się wyprowadzić więcej miłości bliźniego dla ludzi, zwierzątek i również katolików. 😄😄😄
  P. S.
  Czy można być „dumnym” z przynależności do jakieś nacji?
  Hitlerowcy i Chazary na pewno są. ☹️

 16. Dumny Polak mówi

  Zyjac kiedys w Polsce, nie mialem o tym pojecia, jak teraz bardzo za POLSKA DUSZA, bede tesknil!

  Ponizano i dewastowano nas przez generacje i wieki, ale, mimo naszej zasciankowosci, mamy w sobie cos, co dla mnie warte jest czyste zloto.
  Nie musisz tego rozumiec, ani popierac, bo sa to sprawy bardzo subiektywne i subtelne.
  Czuje sie zajebiscie dumny bedac Polakiem i juz od jakiegos czasu, wcale sie tego nie wstydze, wrecz przeciwnie, rozjezdza mi sie sama buzia w powitaniu i nie moge sie nacieszyc rozmowa, a najbardziej ciesze sie na przyszle czasy, kiedy bedziemy w naszej godnosci, juz dla siebie i zadne zdeprawowane kanalie nie beda nam juz bruzdzic!
  Jestesmy Narodem PRAWDZIWYCH ANIOLOW, a za wszystkie te zdradzieckie gnidy, wnet pojda do swojego diabla i wtedy to zostanie to, co mam na mysli…
  Uwielbiam Polske i Moich Rodakow!
  Blagam, ZACHOWAJMY NASZA WIARE I NADZIEJE DO KONCA!
  Bedzie sie juz wydawalo, ze wszystko jest juz stracone, a wtedy, pewnego ranka, wszystko bedzie juz calkiem inaczej wygladalo!

 17. Bronka mówi

  „jesteśmy narodem PRAWDZIWYCH ANIOŁÓW” – polecam książkę pt.
  „Szanowny Panie Gistapo”. ☹️
  Jeżeli mieszkasz poza Polską, to nie wierzę, że nie znasz tego powiedzenia: „jeżeli ci Polak nie pomógł, to już ci nie zaszkodził” ☹️
  Największym wrogiem Polaka za granicą, jest drugi Polak. ☹️
  Smutne, ale prawdziwe. ☹️
  Wszystkie nacje, jakie znam, Turcy, Araby, Żydzi, Ruscy, Persowie, Czesi, Ukraińcy itp. itd.
  trzymają się razem, Polacy nie. ☹️

 18. Bronka mówi

  „i już od jakiegoś czasu, wcalę się tego nie wstydzę” – co za żenujące zakompleksienie. ☹️

 19. Marian mówi

  Bronka — kłamisz i powtarzasz za wrogami Polski. Ja znam inna prawdziwa strone o Polakach – Jestem bardzo dumny ze jestem Polakiem i bardzo wiele nacji mi zazdrości lub slysze takie opinie …Jestes Polakiem — „to moge ci wierzyc bo POLACY SA UCZCIWI.”” Dziekuje w myslach i serce moje napełnia mnie duma ze jestem POLAK i ide dalej prosta i uczciwa droga!

 20. Bronka mówi

  Marian (wąsaty) – jakie masz dowody, że kłamię?
  Polactwo – to najgorsze bydło, jakie łazi po Ziemi. ☹️
  Jeden drugiego by z zawiści w łyżce wody utopił. ☹️

 21. Bronka mówi

  Marian – a ja często słyszałam, min. od Węgrów (znasz tę bajeczkę: Polak Węgier dwa bratanki?), że Polactwo, to kurwy i złodzieje. ☹️
  Chyba w innych światach żyjemy. ☹️

 22. Rabi mówi

  Co za grono ten mierny tekst wykrztusiło? Sens tych żydowskich uroczystości w polskim Sejmie i happeningu Brauna jest dużo głębszy i poważniejszy. Braun zgasił symbol żydowskiej dominacji. Menora to narodowy symbol żydowski i jej zapalanie w takim miejscu symbolizuje żydowskie panowanie nad polskim terytorium, tak jak zatkniecie swojej flagi na wrogiej twierdzy podczas wojny. Symbolika wojenna jest zawarta w modlitwie wykonywanej podczas tej uroczystości. Fragment modlitwy chanukowej „Ty zaś w Swoim miłosierdziu wielkim stanąłeś po ich stronie w niedoli, walczyłeś w ich obronie i oddałeś silnych w ręce słabych, licznych w ręce garstki, niegodziwych w ręce sprawiedliwych.” Nie bez powodu ten świecznik był eksponowany podczas tajnych obrad w Magdalence…

 23. verizanus mówi

  @ Rabi zachowały się jakieś zdjęcia albo filmy na których był eksponowany?

 24. zagłoba sum mówi

  Spedalenie Koscioła to tylko powrót do znanej sprzed 12 -13 stuleci rzymskiej pornokracji. Taka tradycja…

 25. Paweł mówi

  Prawdziwy Kościół się broni!
  Stanowisko Archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie w sprawie deklaracji „Fiducia supplicans”
  ogłoszonej 18 grudnia 2023 r. przez Dykasterię Nauki Wiary i zatwierdzonej przez papieża Franciszka

  Deklarowanym celem wyżej wymienionego dokumentu Stolicy Apostolskiej jest umożliwienie „błogosławienia par w sytuacjach nieregularnych i par jednopłciowych” (wprowadzenie do dokumentu). Jednocześnie dokument zapewnia, że takie błogosławieństwa będą udzielane „bez oficjalnego zatwierdzenia ich [tj. tych par] statusu lub zmieniania w jakikolwiek sposób niezmiennego nauczania Kościoła odnośnie do małżeństwa”.

  Fakt, że dokument nie zezwala na „małżeństwa” par jednopłciowych, nie powinien czynić kapłanów i wiernych ślepymi na wielkie oszustwo i zło, które kryje się w zezwoleniu na błogosławienie par w sytuacjach nieregularnych i par jednopłciowych. Takie błogosławieństwo jest w sposób bezpośredni i poważny sprzeczne z Bożym Objawieniem oraz nieprzerwanym, dwu-tysiącletnim nauczaniem i praktyką Kościoła katolickiego. Błogosławienie par w nieregularnej sytuacji i par jednopłciowych jest poważnym nadużyciem Najświętszego Imienia Bożego, ponieważ imię to jest przyzywane wobec obiektywnie grzesznego związku cudzołożnego lub aktywności homoseksualnej.

  Dlatego żadne, choćby najpiękniejsze sformułowania wspomnianej deklaracji Stolicy Apostolskiej nie mogą umniejszać faktu, że tego rodzaju usankcjonowane błogosławieństwa pociągają za sobą daleko idące, zgubne konsekwencje. Dzięki takim błogosławieństwom Kościół katolicki staje się, jeśli nie w teorii, to w praktyce, propagandystą globalistycznej i bezbożnej „ideologii gender”.

  Jako następcy Apostołów i wierni naszej uroczystej przysiędze złożonej podczas święceń biskupich, by „zachowywać dziedzictwo wiary w czystości i integralności, zgodnie z tradycją, która była przestrzegana zawsze i wszędzie w Kościele od czasów Apostołów”, upominamy i zabraniamy kapłanom i wiernym Archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie przyjmowania i praktykowania jakiejkolwiek formy błogosławieństwa par znajdujących się w sytuacji nieregularnej oraz par jednopłciowych. Jest rzeczą oczywistą, że każdy szczerze skruszony grzesznik z mocnym zamiarem zaniechania grzechu i położenia kresu swojej obiektywnie grzesznej sytuacji (takiej jak wspólne życie poza kanonicznie ważnym małżeństwem lub związek partnerski osób tej samej płci) może otrzymać błogosławieństwo.

  Ze szczerą braterską miłością zwracamy się z należnym szacunkiem do papieża Franciszka, który – zezwalając na błogosławienie par w sytuacji nieregularnej i par jednopłciowych – „nie postępuje słusznie, zgodnie z prawdą Ewangelii” (por. Ga 2, 14), by użyć słów, którymi Święty Paweł Apostoł publicznie upomniał w Antiochii pierwszego papieża. Dlatego w duchu biskupiej kolegialności prosimy papieża Franciszka o odwołanie upoważnienia do błogosławienia par w sytuacji nieregularnej i par jednopłciowych, tak aby Kościół katolicki mógł jednoznacznie jaśnieć jako „filar i podpora prawdy” (1 Tm 3, 15) wobec wszystkich, którzy szczerze pragną poznać wolę Bożą i – wypełniając ją – osiągnąć życie wieczne.

  Astana, 19 grudnia 2023 r.

  + Tomasz Peta, arcybiskup metropolita archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie

  + Athanasius Schneider, biskup pomocniczy archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie

  Tłum. Izabella Parowicz

 26. Rabi mówi

  Oczywiście, że tak. Zdjęcia były dostępne szerokiej publiczności np. na „niezalezna” oraz na filmie puszczonym w tvp info. Dziś widzę ślady zacierają, całe strony znikają, ale screen z filmu jest na wykopie „niepublikowane-materialy-z-rozmow-w-magdalence”

 27. Boł mówi

  Cóż Grzegorz Braun pięknie oddzielił tą akcją ziarno od plew – zwykli ludzie w ogromnej większości go poparli i oby tego sam nie zaprzepaścił pozostając w Konfie mentzena i bosaka.

 28. lol mówi

  …. kto zgasić świece tak będzie umiał, he,he,he …

 29. Dumny Polak mówi

  Przepraszam, chyba ze 20 razy usilowalem jeszcze tutaj cos napisac, niestaty tym razem zostalem kompletnie zblokowany!
  W ten sposob Bronka uratowala jeszcze ostatni raz swoja smierdzaca, zydofilska, dupe!

  Przytulam tak mocno, jak tylko potrafie MOICH SLODKICH RODAKOW!
  Tez i w nadchodzacym Nowym Roku obiecuje pozostac DUMNYM POLAKIEM, a WY!???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.