Antypolskie szaleństwo w amerykańskim Muzeum Holokaustu: „Polka niesie Żydówkę na gestapo”

fot. archiwum ushmm.org
29

Wygląda na to, ze nienawiść do Polaków odbiera już niektórym Żydom rozum. Oto przykład tego szaleństwa z amerykańskiego Muzeum Holokaustu, czyli zdjęcie dwóch kobiet, a których jedna trzyma drugą na rękach. Opis zdjęcia w internetowym katalogu muzeum brzmi następująco: „Zdjęcie dwóch kobiet, jedna niesie drugą, najprawdopodobniej przed gospodarstwem w miasteczku Świerże niedaleko Chełma w Polsce. Na odwrocie zdjęcia znajduje się napis w jidysz, z którego wynika, że niesiona kobieta jest ciotką osoby, która przekazała zdjęcie do muzeum. Polka niesie jej ciotkę na gestapo po tym, jak znalazła ją w piwnicy domu, który polska rodzina zajęła w 1941 roku”.

Zdjęcie zostało również udostępnione na portalu holocaustchronicle.org i wzbogacone następującym opisem: „Jako spadkobiercy długiej tradycji antysemityzmu liczni Polacy współpracowali z nazistami, zdradzając swoich żydowskich przyjaciół i sąsiadów. Inni obawiali się nazistowskiego wyroku śmierci wobec każdego, kto ukrywał Żydów. Postawy antysemickie przybrały nowy odcień w latach 1918-1920, kiedy Polska walczyła o niepodległość z Rosją, Prusami i Austrią i zaczęła tworzyć gospodarkę kapitalistyczną. Połączenie nacjonalizmu i ambicji ekonomicznych obsadziło Żydów nie tylko w roli outsiderów, ale też konkurentów. W latach poprzedzających II wojnę światową polscy Żydzi byli coraz bardziej zmarginalizowani. Tutaj Polka w miasteczku Świerże dosłownie niesie Żydówkę do gestapo”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli ktoś jest w stanie wymyślić taką bzdurę, jak kobieta niosąca druga kobietę na rękach do gestapo, oznacza to, że nie ma już żadnych granic dla antypolskich idiotyzmów rojących się w żydowskich głowach. Biedni ludzie dyszący nienawiścią. Obłąkani.

Źródło: collections.ushmm.org, holocaustchronicle.org

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Kiedy Żydzi obok Niemców, Rosjan, Ukraińców i Litwinów zapłacą Polsce wielobilionowe reparacje i odszkodowania za masowe mordy na narodzie polskim, za straty terytorialne i materialne Polski i Polaków ?! Sprawa nagląca !
  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 ).

  Z kolei w jednym ze swoich bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. ten sam autor artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich.

 2. Pan Kracy mówi

  Wojna była okrutna. Tylko gestapo w okupowanej Polsce potrafiło wywołać uśmiechy na twarzach, zwłaszcza żydowskich „ofiar”, co udowadnia zdjęcie. Wszyscy cierpieli niedostatek, a na gestapo czekał na żydów szampan i kawior. Nic dziwnego, że na twarzy „kata”, jak i „ofiary” goszczą uśmiechy. I gumożujce, jako znawcy wojny w Europie, w to wierzą…
  Ciekawe, czy nasze MSZ, pod wodzą nieustraszonego Czaputowicza, groźnie tupnie czy schowa się w mysią dziurę?

 3. maro mówi

  Obrzydliwe żydziska razem z banderowcami i szwabami to fałszywe podłe śmierdzące plemię tak mawiał mój dziadek a ja dalej przekażę

  1. prawyobywatel mówi

   Też mam takie odczucia.

  2. S mówi

   dwie babeczki które najprawdopodobniej się ze sobą bawią… można to zinterpretować w każdy sposób.. np: na zdjęciu widać ewidentne początki powstałej po wiele latach federacji WWE i MMA, wzorując się na tym zdjęciu, mistrz Hulk Hogan bezlitośnie rozprawiał się ze swoimi przeciwnikami.. heh..

 4. goj mówi

  Do żydowskich i szabes-gojowych idiotów: skoro Polacy od setek lat byli antysemitami, to na jaką przyjaźń polsko-żydowską się powołujecie, skoro sami twierdzicie, że niczego takiego nie było? Skoro było wam tak źle, to czemu tak uparcie tu siedzieliście, nie mogliście wyjechać? A kto was tu przez te setki lat trzymał, polscy antysemici? Niby po co? 😀

  1. Mario mówi

   Bardzo dobrze powiedziane

  2. Miro mówi

   Żydy nie są semitami!
   Semich imię plecionki są Arabowie.

 5. Spostrzegawczy mówi

  Żydzi przez ukrzyżowanie Syna Bożego i trwanie w grzechu śmiertelnym negacji Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej Jedynego mają zgodnie z nauką Świętego Kościoła i tak w swej miażdżącej większości swój żywot wieczny „przechlapany”. Muszą być tego świadomi i zamiast się nawracać wszystkich nienawidzą. Lucyfer emituje zło, zaraża złem i przyciąga złych jak magnez.

 6. michu mówi

  A potem to zdjęcie dała na pamiątkę?

 7. Aleksander graf Pruszyński mówi

  Oprócz swej książki Ile Żydzi Polakom zawdzięczają wydałem książke śp żyda Szymona Datnera o ratowaniu Żydów przez Polaków oraz książke Arczyńskiego i Balcerka – Kryptonim Żegota. Te dwie ostatnie posłałem 4 razy Ministrowi Spraw zagranicznych – Dbrej zmiany- z sugestjł by je rozpropagowali i anwet mie na me listy nie odpowiedzieli.
  Trzeba co niektórym przypomnieć, że targowiczanie też ni9e spoduiewali się, że będą wieszani.

 8. Claire mówi

  Jaki zepsuty umysł mógł wymyśleć coś takiego? Banda sprzedawczyków, którzy z chęci zysku wysyłali swoje żony i dzieci na śmierć. A temat, ilu Polaków przed, w trakcie i po II wojnie zabiło to żmijowe plemię chazarskie, jest skrzętnie przemilczany.. Najgorsze jest to, że oni bez problemu dostają polskie obywatelstwa i masowo zjeżdżają do naszego kraju. Paradoksalnie znów może być ich tyle, co przed wojną, a historia lubi się powtarzać.

 9. Janusz I mówi

  Czy po tym, jak teraz Żydzi się zachowują wobec nas, jakiś Polak oddałby życie za ratowanie np. Michników, Grossa, Jasia Hartmanna, itp? Bo ja na pewno nie!

 10. Ania mówi

  Plemię żmijowe które szatana ma za ojca i tyle w temacie. Czy można nadal pomagać dzieciom szatana wiedząc że będą szerzyć zło, deprawacje, zgorszenia, demoralizacje i wszystko co szatanskie. Czy pomoc złu to nie śmiertelny grzech ?

 11. Teresa mówi

  Skoro tamta niesie swoją ciotkę żydówkę na gestapo,to sama musi być żydówką.Polkami być może i były obie,bo miały polskie obywatelstwo II Rzeczpospolitej,jednak miały być może pochodzenie żydowskie.Czyli inaczej mówią,jedna żydówka niesie inną żydówkę,swoją ciotkę na gestapo

  1. Claire mówi

   Bardzo trafna uwaga. Jak to w kłamstwie i krętactwie Żydzi sami zapędzają się w tzw. „kozi róg”. Prawda zawsze wyjdzie na wierzch, kłamstwo ma krótkie nogi.

  2. szczecho mówi

   nie ma czegoś takiego jak pochodzenie żydowskie, żydzi są tylko wyznawcami wspólnej religii a nie jakimś narodem, przestańmy kolportować te brednie o pochodzeniu żydowskim, to po pierwsze

   po drugie, słowo Żyd powstało w średniowieczu w w wyniku wypaczenia wymowy słowa Judejczyk w języku francuskim, każdy sobie to może sprawdzić choćby w google translatorze

   tam gdzie w Biblii masz Żyd to prawidłowe tłumaczenie powinno być Judejczyk, i Judejczycy faktycznie byli narodem, a Ci ludzie którzy dzisiaj mówią o sobie Żydzi to mieszanina różnych narodów

  3. Kedar mówi

   Wspólcześni nie są semitami. Ci starożytni owszem.

 12. Tip Top MOP mówi

  Antypolonizm widać jest dość silny wśród żydów. Dlaczego o tym się tam mało mówi? Ile narodów żydzi nienawidzą a ile traktują jako równych sobie??

 13. Julo mówi

  Rozumiem jakby ja trzynala za wlosy i ciagnela po ziemi ,albo za ubranie ale niosla na rekach to juz dawno takiej bzdury nie widzialem

 14. Nova mówi

  „Pracuja” nad tym zeby coraz wiecej ludzi i narodow ich znienawidzilo…

 15. me mówi

  Oni nas nie nienawidzą, to jest po prostu ich droga do wyciągnięcia grubej kasy, o nic innego w przemyśle holokaustu nie chodzi.

 16. Leszek mówi

  I polskojęzyczna władza w Warszawie chce im oddać cześć zbiorów IPN. MASAKRA I ZDRADA interesów narodu polskiego

 17. Antonina mówi

  Przecież te dwie kobiety się wygłupiają-śmieją się, dobrze wyglądają, przecież to widać wyraźnie

 18. donald mówi

  ta co niesie to najpierw w internecie odszukala gdzie jest najblizsza siedziba, zatelefonowala tam, a poniewaz brak było zasiegu to i wziena na rece i zanosi. musi otrzymala sms z siedziby, ze musi przyniesc, bo oni nie maja srodkow transportu, bo wszystko zostało rozkradzione i nawet nie maja czym podjechac do stacji paliwowej, żeby zatankowac i przyjechac. a poza tym nie musieli przyjezdzac, bo wtedy na kazdym rogu byla siedziba, podobnie jak i markety, wiec mozna było wziac na rece i zaniesc. bo wiadomo, ze do kazdego centrum handlowego jest blisko i tam sa rozne siedziby.

 19. Bialy20 mówi

  Niesie na gestapo?! Ze Świerż? Pogratulować kondycji! Pewnie w tym Chełmie była jakaś placówka gestapo, ale to 30 km dalej… No, już poza konkursem, gestapo to była policja polityczna, dla żyda wystarczył pierwszy napotkany Niemiec!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.