Antypolska pokazówka europosłów na terenie przygranicznym. Ochojska: „Jestem porażona okrucieństwem tej władzy” [WIDEO]

Janina Ochojska z europarlamentarzystami w rejonie przygranicznym/ fot. Twitter/Janina Ochojska
11

W środę (1.12.2021) skończył się stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią, ale napór migrantów cały czas trwa. Straż Graniczna poinformowała, że 30 listopada doszło do 102 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

– Ataki na granicę Polski rozpoczynają się od rzucania kamieniami w kierunku polskich służb, funkcjonariusze i żołnierze oślepiani są latarkami, światłem stroboskopowym i laserami. Przez concertinę przerzucane są kładki, po których migranci mają się przedostać na stronę polską – pisze SG.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W zaistniałej sytuacji Sejm przyjął, a prezydent Duda podpisał (30.11.2021) nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej, która zezwala na wprowadzenie zakazu przebywania na wyznaczonych obszarach przy granicy. Dziennikarze będą mogli pracować na tym obszarze na specjalnych zasadach..

W odpowiedzi na przyjęcie nowelizacji ustawy europosłowie z Koalicji Obywatelskiej, w towarzystwie byłego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, urządzili antypolską pokazówkę w rejonie przygranicznym. Janina Ochojska, Róża Thun, Łukasz Kohut oraz Katalina Cseh z Węgier i Fabienne Keller z Francji usiłowali dojechać do granicy, ale nie pozwoliła im na to Straż Graniczna. Ochojska zorganizowała konferencję prasową, podczas której oskarżyła polskie władze o okrucieństwo wobec migrantów.

– Jestem porażona okrucieństwem tej władzy. Tak szybko przeprowadzili tę ustawę przez Sejm, tak szybko prezydent ją podpisał. Nikt z nich nie zastanowił się, że ich działania są wymierzone przeciwko każdemu człowiekowi, który jest w tym lesie i potrzebuje pomocy. To jest szczególne okrucieństwo tej władzy, żeby nie dopuścić pomocy medycznej, organizacji pozarządowych i mediów do lasu – powiedziała Ochojska.

Podczas gdy trwa sterowany przez Białoruś atak na polską granicę przy wykorzystaniu nielegalnych migrantów, politycy Koalicji Obywatelskiej po raz kolejny podejmują działania mające doprowadzić do osłabienia Polski i zdyskredytowania jej na arenie międzynarodowej. To po prostu nie mieści się w głowie!

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Facebook

Zobacz też:

Bajka dla potłuczonych w reportażu TVN24: Imigrant płynął sześć dni w lodowatej wodzie, nie pił, nie jadł i przeżył [WIDEO]

Kuriozalne oświadczenie bohaterki reportażu TVN24 ws. migranta płynącego 6 dni w lodowatej wodzie: „Zastosowałam pewien skrót myślowy”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. beno mówi

  Antypolskich szubrawców i zdrajców nigdy nie brakowało. Ale im dany kraj bardziej upada, tym większa rzesza renegatów. Teraz to już jednak prawdziwa plaga. Oj, przydałby się Naczelnik Kościuszko.

 2. Hammurabi mówi

  W taki sposób jak te „elity” mogą się zachować jedynie dwa rodzaje ludzi. Pierwszy to kompletni idioci drudzy zaś to doskonali szubrawcy*.
  Głupotą byłoby uważać tych drani za idiotów. Pozostaje więc…

  * szubrawiec (początkowo: szubraniec) to zapożyczenie czeskie – odpowiadające mu słowo w języku naszych południowych sąsiadów oznaczało człowieka brudnego. W takim znaczeniu był też używany w dawnej polszczyźnie. Z czasem zaczął oznaczać człowieka „nieczystego moralnie”.

 3. WWL2000 mówi

  Rafał Ziemkiewicz mówił na swoim video-blogu ostatnio o bambiniźmie. To jest dokładnie ten problem jaki prezentuje swoją osobą stara głupia naiwna baba Ochojska.

 4. Marcin Malik mówi

  Ten cyrk da im pewnie wielu nowych wyborców. Są Polacy którzy kochają Różę Thun czy tą noblistkę z bałaganem na głowie.

  Obliczono, że do Anglii przypływa co miesiąc na pontonach około 35.000 murzynów. Z tej okazji lewackie grupy Anglików zorganizowały akcję powitalną na plaży. Ci którzy ich nie chcą są natychmiast aresztowani za 'rasizm’. Wiecie kto rządzi Europą?? Domyślacie się?

 5. MAREK mówi

  Pławienie w luksusie oraz bezkarność tych lewackich europasożytów i degeneratów to czysty komunizm.
  Grupa Spinelli realizuje swój plan za pieniądze podatników-niewolników.
  FRAGMENT MANIFESTU Z VENTOTENE
  „Ze stale rosnącej grupy sympatyków partia powinna wciągać do współpracy tylko tych, którzy europejską rewolucję uczynili głównym celem swojego życia, którzy z dnia na dzień świadomie wypełniają swoje zadanie i dbają o interes ruchu, również w najtrudniejszych warunkach nielegalności (pisane w 1941 r.) i tworzą stabilną sieć wspierającą płynną sferę ruchu sympatyków.”
  /tłumaczenie/ Kadrę partii typu leninowskiego tworzą rewolucjoniści zawodowi, dla których europejska rewolucja socjalistyczna stanowi najwyższy cel życiowy i którzy dla realizacji tej idei gotowi są podjąć działania sprzeczne z prawem.

 6. anonim mówi

  Germanska piata kolumna w akcji. To stare glupie babsko na wozku nalezaloby wywiesc na Bliski Wschod w celu ubogacenia kulturowego, skoro tk kochach tych nachodzcow. O nie nikt by nie chcial tej safanduly-propagandystki.

 7. Shadow mówi

  Oto plejada sprzedajnych gnid, zdrajców Polski i narodu.

 8. jerzy23 mówi

  W tym wypadku kalectwo fizyczne nie potrafi zakryć kalectwa umysłowego.

 9. Misiek13 mówi

  Przyjdzie taki dzien ze ze ci pseudo migranci,biedni ludzie,dzieci z kamieniami w reku podziekuja tym ktozy teraz tak zaciekle ich bronia podziekuja.Tylko jedno pytanie do lewakow,kto was przed nimi bedzie bronil?

 10. Tomasz mówi

  Pani Ochujska skoro tak jest za imigrantami niech weźmie sobie 2szt do domu na miesiąc czasu.

 11. Anna mówi

  Ogolić na łyso różyczkę i ochojską i wysmarować im glacę pachnidłem z odwłoka. Tak nas uczyli ci, co za Polskę oddawali życie. Dla sprzedawczyków nie ma miejsca w Polsce. Chyba że na latarniach – jak uczy historia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.