Antypolska konferencja w Paryżu z udziałem Grossa i Grabowskiego! Kto przeciwstawi się oszczercom? [WIDEO]

Jan Grabowski
7

Przewodniczący klubu Gazety Polskiej w Paryżu, Andrzej Woda, był dziś gościem Radia Wnet. Rozmowa dotyczyła konferencji „Nowa polska szkoła historii Holocaustu”, która ma odbyć się w Paryżu w dniach 21-22.02.2019. Prelegentami będą m.in. Jan T. Gross, Jan Grabowski, Jacek Leociak, Barbara Engelking. „Obawiam się, że to będzie dwudniowe szkalowanie Polski” – mówi Woda.

Kto organizuje i finansuje tę konferencję? Woda informuje, że współorganizatorem jest Polska Akademia Nauk, co oznacza, że polscy podatnicy po raz kolejny zapłacą za szkalowanie Polski na arenie międzynarodowej. „Ta konferencja nie przejdzie bez echa (…) Kolejne pokolenie zostanie znowu przekonane, że mordowaliśmy Żydów, że współuczestniczyliśmy w tym, co robili hitlerowcy” – powiedział Woda i zaapelował o zdecydowaną reakcję ze strony państwa polskiego. Czy będzie taka reakcja?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz też:

Żydowska prasa atakuje Polskę fake newsem o dewastacji kirkutu w Świdnicy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  nie będzie żadnej reakcji państwa, sam Gowin przecież sfinansował sporą sumą Engelking ostatnio…

 2. Krzesimir mówi

  Gowin da jeszcze więcej kasy na takie konferencje. Tak będzie odpowiedź nierządu Moroweickiego.

 3. michu mówi

  Jednak do niej doszło. Tyle sobie robią z protestów

 4. Rosa mówi

  To wstrząsająca wiadomość, brak mi słów. Jest mi przykro z powodu tego co się dzieje od wielu lat wokół przekłamywania na wielką skalę historii Polski a szczególnie tej związanej z II wojną światową i ratowaniem Żydów przez Polaków – moja matka również pomagała Żydom w tamtych trudnych czasach więc jest mi tym bardziej przykro gdy napotykam kłamstwa na ten temat. Kilka dni temu znalazłam stronę, na której znajduje się wiele materiałów związanych z historią Polski, również audycje, może do czegoś się przyda. Po wejściu na tę stronę proszę kliknać na „Więcej archiwalnych dźwięków o Stefanie Korbońskim w serwisie – Radia Wolności >>>”, ja słuchałam audycji na stronie 3, przedostatni temat: Wykład Stefana Korbońskiego – polityka – na temat sytuacji Żydów w okupowanej Polsce oraz o działalności „Żegoty” … wykład (14:56). Dla wyjaśnienia: Stefan Korboński w 1980 roku był odznaczony przez Yad Vashem odznaczeniem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”, był przywódcą Polskiego Państwa Podziemnego https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/810586,Stefan-Korbonski-ostatni-szef-Polskiego-Panstwa-Podziemnego

 5. krzysiek mówi

  Jaka odpowedzialnśc karną będą ponosić politycy ( obojetnie z jakiej opcji politycznej w Posce ) ktorzy wbrew historii , faktom , dowodom , pieprza od lat klamliwie wywody na temat Polaków ktorzy ich zdaniem mordowali żydów ( przyklad Cimoszewicz i sp. antypolska , ci wystepujacy w tym materiale ) moze w koncu rzad obecny pojdzie po rozum do głowy i wezmie sie zdecydwanie za to dziadostwo ! utrwalanie tego typu chamskich , nie prawdziwych histori godzi to w nasz wizerunek poprzez takich bydlaków ! My Polacy mamy juz dosyc udawania przez rzadzacych , ze nic sie nie stało !

 6. Zuzanna mówi

  W tej chwili Premier Morawiecki jeździ po Polsce i prowadzi kampanię. Niech Go ludzie na tych spotkaniach rozliczą z tego wydarzenia w Paryżu, co zrobił w tej sprawie, czy wstrzymał finansowanie tej imprezy z funduszów PAN. Jeżeli nikt z Rządu nie zareaguje na to szkalowanie pod przykrywka badań naukowych to będzie znaczyło, że nasz Rząd nie działa dla Nas Polaków, jest szantażowany i nie mówią prawdy Polakom.

 7. T mówi

  Szkoda, że Polacy nie znają tej (tfu!) konsesrencji…. Kurwom polakożerczym należy nasrać do gąb gdy tylko podniosą klangor!!!! Nie dajmy się sperfidzić szmatom!!! Bądźcie tam naszymi!! Bądźcie tam Polakami!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.