Amerykanie rozpoczynają testowanie szczepionki na koronawirusa

pierwszy test szczepionki na koronawirusa/ fot. screen
23

Amerykańska firma Moderna wyprodukowała eksperymentalną szczepionkę na koronawirusa. We wtorek (17.03.2020) rozpoczęto jej testowanie w Instytucie Badań nad Zdrowiem w Seattle. Ochotnicy otrzymają dwie dawki w odstępie miesiąca. Jako pierwsza przyjęła szczepionkę Jennifer Haller, 43-letnia matka dwójki nastoletnich dzieci.


Jak informuje dziennikarz RMF FM Paweł Żuchowski, do badań zgłosiło się 45 ochotników. Będą im podawane różne dawki szczepionki. Pełna weryfikacja skuteczności może potrwać nawet do 18 miesięcy.

Źródło informacji: Twitter, rmf24.pl

Zobacz też:

Holandia: masowa eutanazja przy pomocy koronawirusa? Dramatyczna relacja Polki mieszkającej w Amsterdamie [WIDEO]

SKLEP-WPRAWO.PL

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Meg mówi

  Koronawirus to broń biologiczna, co zostało potwierdzone przez naukowców. To fakt, nie teoria. Jeżeli szczepionkę „wspaniałomyślnie” proponują ci sami ludzie, którzy go stworzyli, to długofalowo może ona być gorsza od samego koronawirusa.

  1. Tomek mówi

   Jakich „naukowców”? Janusza z youtube i Karynę z internetowego forum:)?

   1. Meg mówi

    Nie, naukowców. Poszukaj sobie informacji w internecie, ja nie będę za Ciebie szukać i podawać Ci na tacy, nie pamiętam już ich nazwisk. A jak nie, to kpij sobie dalej z własnej niewiedzy.

    1. Tomek mówi

     Kpię wyłącznie z twojej niewiedzy. I będę kpił dalej, bo nie ma ŻADNYCH badań naukowców wskazujących, że wirus jest dziełem człowieka. Raz jeszcze postaram ci się wytłumaczyć, że strony z sensacjami dla gamoni opisujące szokujące hipotezy to nie jest opinia naukowców.

     Ja natomiast, ponieważ w przeciwieństwie do ciebie wiedzę mam, nie muszę udawać, że widziałem jakieś badania naukowców, tylko po prostu ci je podam. Np., kilka dni temu międzynarodowy zespół naukowców opublikował wyniki badań JEDNOZNACZNIE wskazujące, że pochodzenie wirusa jest nauturalne. Autorzy badania to: Kristian Andersen, profesor immunologii i mikrobiologii w kalifornijskim Scripps Research Institute, Robert F. Garry z Tulane University, Edward Holmes z University of Sydney, Andrew Rambaut z University of Edinburgh oraz W. Ian Lipkin z Columbia University.

     To tyle a propos tego, kto wie, o czym pisze, a kto udaje, że wie:)

     1. Meg mówi

      Człowieku, niczego nie udaję. To że wyniki badań wykazały, iż koronawirus ma budowę nienaturalną, a więc jest dziełem człowieka, to FAKT. M.in. badania naukowców indyjskich. Nie będę szukać specjalnie dla Ciebie konkretnych danych, bo szkoda mi na to czasu, ZUPEŁNIE nie poczuwam się do tego, żeby to robić. Jakbyś chciał, to byś znalazł. A to, że podajesz mi konkrety z tych badań, które Tobie się podobają, nie jest mi potrzebne, służy wyłącznie Twojemu ego, nie mnie.

     2. Tomek mówi

      Kolego… Ja niczego nie muszę szukać, bo ja znam ten artykuł indyjskich naukowców (i nie „między innymi”, bo to jedyny artykuł który miał taką sugestię zawierać). A będąc precyzyjnym, to był preprint (jeśli rozumiesz, czym w świecie nauki różni się preprint od artykułu naukowego, bo to również dość istotne). W przeciwieństwie do ciebie wiem też, że autorzy ten preprint wycofali 2 dni po publikacji przyznając, że napisali bzdurę, jakoby koronawirus powstał na bazie HIV. Druzgocące komentarze naukowe ze wszystkich stron (z dokładnym wskazaniem, skąd pojawiła się taka absurdalna teza i gdzie popełniono oczywiste błędy), jak i przyznanie się do błędu owych naukowców znajdziesz bez problemu w sieci, ale jak chcesz, mogę ci parę linków podać.

      I co ty na to? Znasz jeszcze jakieś fajne fake newsy?:)

     3. Meg mówi

      Nie kolego, tylko koleżanko:)
      Mało prawdopodobne jest, bym zmieniła zdanie pod wpływem opinii osoby, która ma zupełnie inne przekonanie o świecie niż ja, choćby z tym gmo i nie wie, że żyjemy w matriksie… a wszystkie tzw. teorie spiskowe z góry traktuje za nieprawdę. Przynajmniej takie robisz wrażenie… Tymczasem ludzie spiskują. Przez wszystkie stulecia nic innego nie robią. I są lobbyści, i są koneksje, naciski, biznes. I jest wielkie zło.
      Ja nie wiem, czy tym ludziom nie zakneblowano ust i bezzasadnie nie nakazano wycofać się z tego, co napisali. Ten schemat się powtarza cały czas. Wielu ludzi, których prace znam i cenię jest cenzurowanych, więc dla mnie to, że ktoś się z tego wycofał i obwieścił nagle, że jest niepoważny i jednak zmyślał, nie jest wiarygodnym argumentem za żadną opcją.
      Nie wiedziałam o tym „wycofaniu się”. Obyś wyjątkowo miał rację co do tej sprawy, oby! Bardzo bym tego chciała.
      Natomiast ja przekonana jestem, że koronawirus z Wuhan jest wyprodukowany przez człowieka, tak samo jak to było z sars, świńską grypą i hiv. Takie eksperymenty to codzienność. W laboratoriach, m.in. tym w Wuhan, naukowcy nie zajmują się tylko badaniem tego, co już zaistniało w przyrodzie, tylko prowadzą eksperymenty, sami tworzą. Trzeba być naiwnym, by o tym nie wiedzieć. Koronawirus, o którym mówimy, jest jednym z takich dzieł. „Przypadkiem” odkryto go na chińskim targowisku, ot tak, badacze przecież zawsze łażą po różnych targowiskach i przeprowadzają testy na nieznane dotąd wirusy… Mniejsza z tym, że aby mieć test, trzeba znać już wirusa… Zrobili takie badanko w Wuhan, jakie wciąż robi się na każdym bazarze. A potem dopiero świat czekał, aż powstaną testy na tego wirusa, żeby można było diagnozować społeczeństwo… I powstał, co prawda dający – powiedzmy – rzetelny wynik po trzech próbach, bo po pierwszej próbie jest to 40% trafności, nawet nie fifty-fifty, a więc zupełnie niediagnostyczny. Dlatego trzeba zrobić trzy próby, inaczej jest to na dwoje babka wróżyła (albo na troje)… Potem zaobserwowano, że koronawirus z Wuhan powoduje objawy mniej więcej takie jak przy zapaleniu płuc – czyli nic nadzwyczajnego, a więc cóż takiego spowodowało, że ci badacze chińscy ruszyli na badanie (nie wiadomo czym) na targowisko??
      Daje do myślenia, no nie?
      A więc może jednak wiedzieli, że wypuścili wirusa.
      I gdzieś go trzeba było złapać na gorącym uczynku. Gdyby świat się nie dowiedział, nie mógłby spanikować.
      Te sceny z ulic Wuhan, gdzie ludzie nagle padali jak muchy to były scenki aktorskie czy panika Chińczyków? Wówczas jeszcze nie wiedzieliśmy jakie są objawy, jeszcze nie znaliśmy tej zarazy… Media zaczęły intensywnie alarmować, że jak to przyjdzie do nas, to wszyscy poumieramy…
      Nie poumieramy, ale owszem, będzie nowy początek. Inny, niż się wydawało.
      Ja nie mam problemu z moim ego, moje ego ma się bardzo dobrze. Logika też. Intuicja – doskonale. Chciałabym się mylić w tej sprawie. Niestety nie zapowiada się. Jeżeli nie jest to broń biologiczna (a wyprodukowanie zaraźliwego i mniej lub bardziej szkodliwego wirusa i wypuszczenie go jest bronią biologiczną), to szczepienia będą nią na pewno, takiej okazji się nie traci, a ponadto większość z nas dobrowolnie odda wszystkie swoje prawa i wolność, nie ufając samym sobie, byleby czuć się bezpiecznie. Ciekawe, że wszystko układa się idealnie tak, jak tego oficjalnie chcą globaliści… To już kwestia uznania. Nie tylko ja mówię to, co mówię, wielu to zauważa i myśli tak samo, jest nas coraz więcej. Ty nie musisz dawać temu wiary, ale nie możesz też tego podważyć żadnym argumentem. Czas pokaże, jak będzie, albo i nie pokaże.

 2. Darek mówi

  Tego właśnie bałem się bardziej od samego wirusa, czyli szczepionki. Proszę jak szybciutko ją opracowali.

  1. Tomek mówi

   Że też na idiotyzm i debilizm tak szybko szczepionki nie opracują… Szkoda, nie Darku?

 3. Robert mówi

  Ciągną wężykiem prosto z cysterny kolejowej z napisem covid 19 .Po pełnym medialnym ochotników ukazaniu,za dwa miesiące wszyscy ludzie będą podlegać obowiązkowemu zaszczepianiu

 4. marju73 mówi

  Są cele deklarowane i cele rzeczywiste. O celach rzeczywistych wiemy choćby ze słów łajdaka Bila Gatesa.

  1. Tomek mówi

   Masz na myśli te fake newsy o depopulacji? No tak, można było przewidzieć, że taki ciołek jak ty i na to się nabierze. Ktoś napisał w Internecie, to Mariuszek od razu wierzy, żo prawda i podekscytowany, jakie to tajemnice poznał.

    1. Tomek mówi

     Zawsze mnie intrygowałk, czy 73 przy twoim nicku to twoje IQ. Ale chyba za wysokie coś…

     1. Meg mówi

      Człowieku, jaki Ty jesteś żenujący… Teksty jak z podstawówki, wypisz-wymaluj!

     2. Tomek mówi

      No wybacz, jeśli wszedłeś między wrony… Taki Marju wyzywający innych od talmudycznych gnid, wierzący że pół świata to Żydzi i piszący co chwila o Synagodze Szatana to poziom właśnie podstawówki.

      Cóż, z tobą to na poziomie akademickim chyba też nie podyskutuję, skoro konfabulujesz, że widziałeś jakieś opinie naukowców, a potem odpisujesz „znajdź sobie”:). A może się mylę – podejmiesz merytoryczną polemikę z moim postem wyżej? Wtedy poziom znacznie wzrośnie.

     3. Meg mówi

      Uważam, że nie zasługujesz na cierpliwą dyskusję, skoro obrażasz wszystkich dookoła, którzy mają inne zdanie od Ciebie. Zachowujesz się bardzo niedojrzale…

     4. Tomek mówi

      Niedojrzale zachwują się ludzie łykający jak pelikany wszystko z Internetu i rozpowszechniający fake newsy. Taka niedojrzałość jest dużo większym problemem, szczególnie w obecnej sytuacji, niż to, że ja dosadnie i nieelegancko uświadomię komuś, że jest głupi.

      Zerknij na moją odpowiedź powyżej, to zrozumiesz, jakie głupoty wypisywałeś w temacie tych „indyjskich naukowców”. Ego może trochę ucierpi, bo względem osób rozpuszczających fake newsy jestem złośliwy (sorry), ale przynajmniej się czegoś dowiesz. To jest dojrzałość:)

     5. Meg mówi

      Tak czy siak, chamski zadymiarz z Ciebie. Wpadasz tu i obrażasz albo wyśmiewasz. Mimo, że nie jesteś posiadaczem prawdy objawionej. Zero kultury. Na temat „fake newsu” powyżej.

 5. polak mówi

  ej, wy tez to łykacie. czemu nie mowicie ze rto nowa szczepionka jest modyfikacja genetyczną ludzi? zamiast adenuowanego szczepu wirusa jest tam syntetyczny czyloi sztucznie stworzony fragment RNA ( kod genetyczny) ktory ma wywolac zmiany w dna ludzlim,wSTYD!!! ze tego juz nie piszecie, doczytajcie o tym, bo wg mnie szczepionka jest experymentem modyfikacji genetycznej ludzi

  1. lol mówi

   naucz się poprawnie pisać bo nic z tego bełkotu nie wynika…

  2. Tomek mówi

   Oczywiście. Przez modyfikacje genetyczne zawarte w szczepionkach ludziom na miejscu głowy wyrasta główka kapusty. „Polak” tego dobitnym przykładem:)

 6. Wojtek mówi

  W październiku był w USA wysyp zgonów po niby e-papierosach. Do dzisiaj nie wiadomo co to było. Nikt nie sprawdził czy specjalnie do nie dolano do iquidów tego wirusa. https://en.wikipedia.org/wiki/Vaping-associated_pulmonary_injury. W listopadzie nagle wybuchła w USA epidemia ciężkiej grypy – https://edition.cnn.com/2019/12/13/health/flu-update-cdc-dec-13-2019/index.html .
  Wszystko jest w internecie. Wystarczy połączyć fakty.Więc jeśli starzy żydzi rządzący USRaelem nie umrą to znaczy że mają od dawna szczepionkę. Całość wygląda na paranoję ale fakty są co najmniej dziwne. Chinom się oberwało bo zarazili się od Amerykanów którzy podobnie jak słynną „hiszpankę” przywlekli ze sobą na zawody sportowe do Wuhan.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.