Amerykanie pouczają Polskę: ekshumacje w Treblince tylko za zgodą Żydów

pomnik ofiar niemieckiego obozu zagłady w Treblince/ fot. Wikipedia
10

W poniedziałek 15.04.2019 Instytut Pamięci Narodowej miał rozpocząć prace ekshumacyjne w niemieckim obozie w Treblince. Zespół pod kierownictwem dr. inż. Sebastiana Różyckiego na podstawie relacji świadków, analizy archiwalnych zdjęć lotniczych i danych ze skaningu laserowego wytypował miejsca, gdzie mogą się znajdować doły śmierci. Opierając się na tych badaniach, na północnej granicy tzw. Lasu Wsi Maliszewo odkryto jamy grobowe. – Moja hipoteza jest taka, że być może natrafiono na groby z początkowego okresu działalności obozu Treblinka I, czyli z 1941 r. Wtedy w obozie byli Polacy, Żydzi i Romowie – mówi dr Edward Kopówka, dyrektor Muzeum Treblinka. W czasie badań odnaleziono też łuski od karabinów Mauser i Mosin. Naukowcy przypuszczają, że w pobliżu może się znajdować nawet kilkadziesiąt grobów, pojedynczych i zbiorowych – informowała „Rzeczpospolita” w lutym 2019 roku.

Jak wynika z informacji Onetu, Departament Stanu USA wystosował w tej sprawie pismo do ambasady RP, w którym domaga się wyjaśnień oraz poucza Polskę, że jakiekolwiek ekshumacje mogą być przeprowadzone tylko wtedy, jeśli zgodzą się na nie Żydzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Nasza ambasada w Warszawie dowiaduje się, że Instytut Pamięci Narodowej zacznie w poniedziałek ekshumację masowych grobów w Treblince I. Jeśli tak rzeczywiście jest, to – z czego niewątpliwie zdajecie sobie sprawę – wywoła to poważne obawy natury religijnej dotyczące jakichkolwiek planowanych ekshumacji obejmujących miejsca pochówku żydowskich ofiar Holokaustu. Czy bylibyście w stanie wyjaśnić, jakie IPN ma plany na te ekshumacje? Mamy nadzieję, że jakiekolwiek ekshumacje będą przeprowadzone tylko pod warunkiem odpowiednio wcześniej przeprowadzonych konsultacji ze środowiskami żydowskimi w Polsce” – pisze Departament Stanu.

Ambasada przekazała pismo do IPN. W odpowiedzi wiceszef IPN Mateusz Szpytma poinformował, że decyzję o ekshumacji podjęła Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu podlegająca Prokuraturze Generalnej RP, a wiec tam należy kierować pytania w tej sprawie. Poproszony przez Onet o komentarz prokurator Andrzej Pozorski oświadczył, że Komisja wyda w tej sprawie komunikat.

Mój komentarz: Nie jest prawdą, że religia żydowska zakazuje ekshumacji ofiar pochowanych w masowych grobach. Dlaczego zatem w sprawie ekshumacji w Treblince mamy do czynienia z naciskami USA, za którymi – co nietrudno zgadnąć – stoją środowiska żydowskie? To bardzo proste. Żydzi usiłują zablokować wszelkie badania, które mogłyby podważyć holokaustowi bajki używane do terroryzowania Polski jak np. w przypadku Jedwabnego. Do tego poniżają Polaków i pokazują nam, że w swoim własnym kraju nie mamy nic do gadania. To oczywiście wywołuje zrozumiałą niechęć do Żydów, którzy natychmiast wykorzystują sytuację do nagonki na Polaków zarzucając nam „antysemityzm wyssany z mlekiem matki”. Kłamstwa, upokarzanie, pedagogika wstydu i domaganie się haraczu na kwotę ponad 300 miliardów dolarów – takie „atrakcje” fundują nam Żydzi i oczekują, że będziemy ich na rękach nosić. Chyba zwariowali.

Źródło informacji i cytatów: RP.pl, onet.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Irving NIE NEGUJE zagłady Żydów! PiS na smyczy „przedsiębiorstwa holokaust”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  internet – Amerykanie znów ostrzegają polski rząd.

 2. sten mówi

  Kacze syny poproście palestyńczyków o sformułowanie odpowiedzi dla żydów . Pomoże !

 3. michu mówi

  Może i nie jest prawdą, że ekshumacje w jakimś tam religijnym prawie nie są zakazane, ale jest prawdą, że pan każe a poddany wykonuje ;). Jak będzie pan miał humor to poda nawet jakiś pretekst ;).

 4. Mieczyslaw mówi

  Dlatego glosuje na Brauna i Ruch narodowy

 5. jacek mówi

  no i PIS się wystraszył, nie będzie ekshumacji w Treblince, tak beznadziejnego rządu nie mieliśmy nigdy w historii…

  1. Ada mówi

   Nic się nie wystraszył!
   Nic się nie wystraszył!
   To jest gra do jednej bramki!
   Ale nie do naszej, chociaż za nasze!

   „Tak beznadziejnego rządu nie mieliśmy nigdy w historii…” – Zgadza się…, i tyle lisów w kurniku! Żeby nie wspomnieć o Obu Izbach…
   I tak totalnego rozgardiaszu, bo w dużej mgle mało widać – i porozdzielanego społeczeństwa, niczym skwarki, niepomnego własnej historii…

 6. Veger mówi

  Co jankes albo żydek rozkaże, to potulny polak wykonuje!

  1. Volberg mówi

   Nie tylko jankes, albo żydek! Banderowców też pokornie słuchamy! 🙁

 7. Janusz mówi

  w jakim kraju my żyjemy i co za cyrk ? żeby obce Państwa dyktowały co mamy robić na swojej ziemi, to juz jak byliśmy pod rządami Moskwy takich cyrków nie było. wychodzi na to że jesteśmy kolonią. Czy my dyktujemy Żydom lub Ameryce co mogą , a nie mogą robić u siebie ….?

  1. Fliss mówi

   Jak długo będziemy całować w dupę różnych s…synów (jankesów, żydków i inną swołocz), tak długo będziemy deptani, wyśmiewani i poniżani!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.