Co za buta! Mosbacher pogania Polskę ws. bezprawnych żydowskich roszczeń. „Ten problem nie został rozwiązany”

Georgette Mosbacher/ fot. twitter
8

Ambasador USA Georgette’a Mosbacher udzieliła wywiadu Wirtualnej Polsce. Po lekturze tego wywiadu stwierdzam, że ambasador Mosbacher do perfekcji opanowała sztuczkę następującą: „Ona mówi i mówi i mówi. A o czym? Tego nie mówi”.

Nie do końca miałam świadomość, jak ważnym regionem jest Wschodnia Flanka NATO i jak kluczową rolę odgrywa na niej Polska. Patrząc na całą Unię Europejską, widać, że centrum unijnej grawitacji przesuwa się na Wschód. (…) W ślad za tym idzie wiele projektów, wiele nowych zadań, co oznacza spore wyzwania dla nas wszystkich” – mówi Mosbacher. O jakie projekty chodzi? Tego nie mówi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz kwestia Fortu Trump. Będzie, czy nie będzie? „Mogę powiedzieć, że bardzo ciężko pracujemy nad propozycją, którą strona polska przedstawiła w Departamencie Obrony. (…) Nie zakończyliśmy jeszcze negocjacji, ale jesteśmy już blisko. (…) Proszę zwrócić uwagę, że mamy już kilka baz, kilka miejsc stacjonowania armii amerykańskiej w Polsce. Niektóre z nich są bardzo duże. Nie wiem, czy jest konieczne, by dodawać kolejną bazę. Prawdziwe wyzwanie polega na tym, by dobrze wykorzystać te już istniejące: by były bardziej elastyczne, lepiej przygotowane do zmieniających się wyzwań. (…) Żałuję, że dziś nie mogę podać więcej szczegółów, ponieważ nadal rozmawiamy. Ale chcę powiedzieć jasno: Polska dostanie wiele z tego, czego chce, bo Polska po prostu na to zasługuje” – deklaruje Mosbacher. Co to znaczy „Polska dostanie wiele”? To nic nie znaczy. A ile przyjdzie za to zapłacić za to “wiele”? Czy przypadkiem nie za wiele?

A oto zachwyty ambasador Mosbacher nad szczytem bliskowschodnim: „Każdy, kto uczestniczył w tej konferencji, musi uznać, że była rodzajem fenomenu. (…) Dyskusje były bardzo otwarte, bardzo szczere. Osiągnęliśmy postęp, bo poznaliśmy opinie zainteresowanych stron, poznaliśmy pomysły na rozwiązanie problemów – i zrobiliśmy to razem, w tak licznej koalicji. To już należy uznać za sukces! (…)Poza podpisaniem umowy na system artylerii rakietowej Himars trzeba zwrócić uwagę na obecność w Warszawie wiceprezydenta Pence’a i uznanie roli 5 tys. żołnierzy amerykańskich, którzy pełnią dziś służbę na ziemi polskiej, ramię w ramię z Wojskiem Polskim. (…) W Warszawie rozmawialiśmy o dostawach gazu LNG, być może o dodatkowym terminalu pływającym LNG, który pozwoliłby na zwiększenie dostaw do Polski. Tym samym Polska stałaby się hubem gazowym dla regionu, mogłaby reeksportować amerykański gaz do swoich sąsiadów.(…) Mam prawo ocenić, że ci, którzy krytykują tę niezwykle udaną konferencję, nie poświęcili wystarczająco wiele uwagi ocenie jej skutków”.

Globkurier [CPS] PL

UWAGA! Teraz najbardziej interesujący fragment wywiadu, który przytaczam w całości.

Red. Michał Kobosko: Chcę teraz zapytać o pewne problemy, które nadal pojawiają się w relacjach polsko-amerykańskich. Sekretarz Pompeo w czasie wizyty w Warszawie wspomniał o problemie zwrotu mienia żydowskiego. Premier Morawiecki odpowiedział, że ten problem został już rozwiązany. Gdzie leży prawda?

Ambasador Mosbacher: Myślę, że słowa sekretarza Pompeo mówią same za siebie. Nie uważamy, że ten problem został już finalnie rozwiązany. Nadal mamy tu sporo do zrobienia, ale uważamy, że osiągnięcie rozwiązania jest wykonalne.

Red. Kobosko: Czyli trwa tu pewien proces?

Ambasador Mosbacher: Tak, jesteśmy w jego trakcie.

Tak oto dowiedzieliśmy się, że wypowiedź sekretarza Pompeo nie była jakimś nic nie znaczącym chlapnięciem, a w kwestii roszczeń żydowskich „trwa pewien proces”. Szkoda, że red. Kobosko nie zdecydował się na drążenie tematu. Bardzo chciałabym wiedzieć, na jakim etapie jest ten proces i jak ma wyglądać „wykonalne rozwiązanie”, tzn. ile miliardów dolarów mamy zapłacić Żydom, żeby „problem został finalnie rozwiązany”? A co, jeśli nie zapłacimy? Tych pytań zabrakło, ale jedno jest pewne: Amerykanie naciskają na Polskę, żeby zrealizowała BEZPRAWNE roszczenia żydowskie.

Cały wywiad TUTAJ.

Przeczytaj też:

Pismo z Departamentu Stanu USA: Polska ma zrealizować bezprawne roszczenia żydowskie!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marek Majewski mówi

  Czy na pewno ten artykuł napisany został przez panią Katarzynę?

  1. Katarzyna TS mówi

   Owszem, a o co chodzi?

  2. Marek Majewski mówi

   “Bardzo chciałbym wiedzieć, na jakim etapie jest ten proces….”
   powinno chyba być chciałabym?
   Można też się domyśleć ze to niby ten redaktor takie powinien zadać pytanie.
   Pozdrawiam

  3. Katarzyna TS mówi

   Dzięki za korektę. Już poprawione

 2. zyz mówi

  Finalnym rozwiązaniem będzie przejęcie całego polskiego majątku narodowego i zainstalowanie się szlachty jerozolimskiej w POLIN! Tubylców spotka zaszczyt, że będą mogli jej służyć! A buntowników spotka los Palestyńczyków!

 3. Spostrzegawczy mówi

  To nie Polacy Żydom, ale Żydzi Polakom są winni dziesiątki bilionów usd ( nie mylić z miliardami ) z różnych tytułów : masowe mordy na Polakach, gdyż ok 150 000 żydowskich żołnierzy walczyło w armii Hitlera, masowe mordy na Polakach, gdyż ok 450 000 żydowskich żołnierzy walczyło w armii Stalina i w zbrodniczym aparacie NKWD, ciągłe spiski przeciw Polakom zwłaszcza katolikom, przyczynienie się do utraty życia, zdrowia, majątków milionów Polaków, fałszowanie pieniędzy w przeszłości, zbójecka tzw transformacja Buchholza i Sachsa, rządy zydokomuny i ich skutki po dzień dzisiejszy, handel polskimi niewolnikami, mordy rytualne , przymusowa emigracja zarobkowa milionów Polaków, udzielenie kilku wiekowej gościny Żydom przeganianym z innych krajów, ocalenie dziesiątek tysięcy Żydów od holocaustu, pomoc w założeniu państwa Izrael, koszty utraty dobrego wizerunku Polaków wskutek nienawistnej, bezpodstawnej polityki zniesławienia Polski i Polaków w świecie, olbrzymie straty terytorialne i materialne Polski, koszty edukacji Żydów w polskich szkołach i na polskich uczelniach, koszty antykatolickiej dywersji Żydów itd itp Coraz więcej badaczy przychyla się do wersji, iż Żydzi są winni Polakom ok. 50 bilionów usd, a więc ok. 150 razy więcej niż wynoszą ich wyimaginowane uroszczenia wobec Polski. Wystawmy im rachunki !

  1. Ada I. mówi

   Bezwzględnie! I to jak najszybciej. Jeżeli jesteśmy tak paskudnie poniewieranii niszczeni wobec całego świata za te UROSZCZENIA ,to wyjątkowo trudno jest zrozumieć, że nie upominamy się o PRAWDZIWY OBRAZ NASZEGO WKŁADU i NASZYCH STRAT, W TYM TYCH NIEWYMIERNYCH, SZCZEGÓLNIE BOLESNYCH. Musimy też mieć na uwadze, że te wszystkie METODY w kwestii wydrylowania wciąż dobijanych na różne sposoby Polaków pochodzą od tych, którzy przetrwali ………. wojenny horror lub tych, którzy w godzinach grozy odepchnęli od brzegów Ameryki statki z…ludzmi błagającymi o ratunek, o prawo do życia!

 4. JENNA mówi

  CHCIALABYM PANSTWU OPOWIEDZIEC PEWNA HISTORIE. OKOLO 30 MIL NO POLUDNIU OD CHICAGO LEZY MIASTECZKO LAKE FOREST ZARAZ OBOK JEST NASTEPNE HIGHLAND PARK. OBA BARDZO ZAMOZNE I ZNANE. JEST MALY PROBLEM LAKE FOREST WALCZY JAK MOZE Z HIGHLAND PARK PONIEWAZ MIESZKANCY NIENAWIDZA SIE WZALEMNIE. DLACZEGO!!!!!!! W HIGHLAND PARK MIESZKAJA ZYDZI I KOBIETY SA ZAZWYCZAJ UBRANE NA CZARNO, LAKE FOREST TO AMERYKANSKA ARYSTOKRACJA. MIESZKALAM W LAKE FOREST PRZEZ 5 LAT I TAKIEJ NIENAWISCI MIEDZY AMERYKANAMI A ZYDAMI NIGDY NIE WIDZIALAM. TO CO JEST ROBIONE DLA POLSKI JEST PRZESTEPSTWEM.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.