Allah na podeszwie? Muzułmanie domagają się wycofania ze sprzedaży butów Nike. „Islam uczy współczucia i dobroci!”

Nike Air Max / Fot. Wikimedia
2

Już niemal 20 tysięcy osób podpisało się pod petycją autorstwa Saiqi Noreen, która domaga się wycofania ze sprzedaży butów Nike Air Max 270. Powodem ma być rzekomo odwrócony znaczek Allaha, którego kobieta doszukała się w logotypie znanej firmy.

Logotyp Air Max na podeszwie buta, a powyżej znaczek Allaha
Logotyp Air Max na podeszwie buta, a powyżej znaczek Allaha

Nike wyprodukował but Nike Air Max 270 z logo skryptu na podeszwie przypominającym słowo Allah po arabsku, które z pewnością zostanie zadeptane, kopnięte i zabrudzone błotem, a nawet brudem. To oburzające i przerażające, aby pozwolić na umieszczanie imienia boga na bucie. To jest brak szacunku i wyjątkowo obraźliwe dla muzułmanów i obrażające islam. Islam uczy współczucia, dobroci i uczciwości wobec wszystkich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy islam uczy współczucia, dobroci i uczciwości? Zostawimy bez komentarza. Firma Nike opublikowała oficjalne oświadczenie będące odpowiedzią na petycję.

Nike szanuje wszystkie religie i poważnie podchodzimy do tego problemu. Logo AIR MAX zostało zaprojektowane jako stylizowana prezentacja znaku towarowego AIR MAX firmy Nike. Ma odzwierciedlać tylko markę AIR MAX. Wszelkie inne postrzegane znaczenie lub przedstawienie jest nieumyślne.

Dla muzułmanów oświadczenie nic nie znaczy, dlatego nadal domagają się wycofania butów ze sprzedaży. Jeszcze wczoraj pod petycją podpisało się 15 tysięcy osób. Dziś jest już kilka tysięcy więcej podpisów. I pomyśleć, że jeszcze w 2017 roku Nike wspierało muzułmańskie sportsmenki prezentując projekt Nike Pro Hijabu. Tak się kończy dialog z islamem.

Przeczytaj:

Imam nawołujący do zniszczenia USA i UK wybiera się z wizytą do brytyjskiego parlamentu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Birolje mówi

    Każda literka T to krzyż. Idiotka

  2. ArtS mówi

    W Polsce idiotów też nie brakuje (-:

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.