Agrounia: skradziono nam patriotyzm konsumencki! Produkty z zagranicy oznaczane są jako polskie? [FOTO]

Fot. Facebook/ Agrounia
2

Patriotyzm konsumencki został nam skradziony. Stało się to wszystko za przyzwoleniem polityków i urzędników – stwierdził na wtorkowym wiecu prezes Agrounii, Michał Kołodziejczak. Wiec odbył się przed siedzibą UOKiK-u. Po zgromadzeniu, rolnicy udali się w stronę Biedronki.

Uczestnicy wiecu protestują przede wszystkim przeciwko nieprawidłowemu oznakowaniu warzyw i owoców w sklepach. Błędne oznakowanie produktów ma być w rzeczywistości wprowadzaniem w błąd polskiego konsumenta. Produkty pochodzące z zagranicy są sprzedawane jako polskie. Dodatkowo, rolnicy podkreślają, iż od paru miesięcy zwracają uwagę na szereg przekłamań i nieprawidłowości w znakowaniu towarów. Twierdzą ponadto, iż problem ten nie interesuje ani polityków, ani urzędników.

Wsparcie - darowizny

Faktem jest, iż polski konsument jest, de facto, zdany całkowicie na informacje które udostępni mu sklep. Idąc na zakupy nikt z nas nie posiada szansy weryfikacji kraju pochodzenia warzyw czy owoców. Często widuje się także informacje nieprecyzyjne, gdy krajem pochodzenia jest jeden z kilku wypisanych na etykiecie. Czy jest to uczciwe informowanie obywateli o tym, czym w rzeczywistości się żywią? Z pewnością nie. Jeśli sklepy faktycznie wykorzystują zdrową skłonność Polaków do wybierania polskich produktów, dla własnych, nieuczciwych celów, jest to z pewnością godne potępienia. Sytuacja polskich rolników dobitnie pokazuje, iż kraj nie może pozwolić koncernom i wielkim markom na samowolę.

Patriotyzm konsumencki został nam skradziony ‼️Rozpoczynamy happening w Warszawie.Nie możesz być z nami? Udostepnij…

Posted by Agrounia on Tuesday, February 18, 2020

 

Źródło informacji: kresy.pl, Facebook

Przeczytaj również:

Jeleń z tęczową biegunką. Internauci wyśmiewają logo marszu równości w Pile

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. szalom mówi

    Przekształcamy III-cią żydolewacką okrągłostołową w Środkowo – Europejski Kaganat – rychłą ziemię obiecaną naszego suwerena. Mówienie zatem o patriotyzmie jest jest zacofaniem, ciemnogrodem i parafiańszczyzną tudzież brakiem poszanowania europejskich wartości a ściślej mówiąc faszyzmem i nazizmem

  2. Tomasz mówi

    Przecież takie podszywanie się pod polską produkcję powinno być ścigane z urzędu i srogo karane.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.