AgroUnia przyłącza się do strajku przedsiębiorców. Kołodziejczak i Tanajno zapowiadają regularne protesty w Warszawie [WIDEO]

Michał Kołodziejczak i Paweł Tanajno/ fot. Twitter
1

W sobotę (16.05.2020) odbył się w Warszawie kolejny strajk przedsiębiorców, do którego przyłączyła się AgroUnia. Demonstranci mieli ruszyć z Placu Zamkowego, ale policja zablokowała stojących, a następnie użyła gazu rzekomo ze względu na agresywne zachowanie uczestników protestu. Strajk podzielił się na kilka grup. Na Placu Piłsudskiego demonstrowano z czerwonymi kartkami dla rządu. Na Placu Zawiszy blokowano radiowozy. Odbywały się gonitwy po mieście, podczas których funkcjonariusze usiłowali łapać przemieszczających się demonstrantów. Policja zatrzymała na przesłuchania 380 osób i wystawiła 150 mandatów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas konferencji prasowej w niedzielę (17.05.2020) przewodniczący AgroUnii Michał Kołodziejczak i kandydujący na prezydenta organizator strajku przedsiębiorców Paweł Tanajno oświadczyli, że łączą siły i w każdą sobotę o godz. 16 będą organizować w Warszawie regularne protesty. Potępili działania policji podczas sobotniego strajku i zapowiedzieli tworzenie tarczy antyrepresyjnej. – Będziemy zbierać fundusze na obronę ludzi, którzy walczą dzisiaj o wolność, godność i własność w Polsce – oświadczył Tanajno. Poinformował, że rzecznik przedsiębiorców zadba o to, aby nikogo z protestujących nie dotknęły kary nakładane przez Sanepid w związku z uczestnictwem w manifestacji.

– Będziemy spotykać się już nie tylko jako przedsiębiorcy, ale jako obywatele zatroskani o stan państwa. To już przestaje być strajk tylko przedsiębiorców – powiedział Tanajno. Kołodziejczak podkreślił, że agresja policji podczas sobotniej manifestacji była „niedopuszczalna”. – To, co zrobiła policja, pokazuje, że nie możemy czuć się w Polsce bezpieczni – powiedział i dodał, że restrykcyjne prawo wprowadzono z przyczyn politycznych, ponieważ duże skupiska ludzi są zagrożeniem dla władzy, która staje się coraz bardziej opresyjna, agresywna i nielogiczna.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, YouTube, Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Wyjdźcie z domu, zdejmijcie maseczki!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. jasiu244 mówi

    Jacek, może jakiś komentarz ? Widzę, ze masz jakieś rozdwojenie. Ja mam jeden- pałowanie, jak za starych , „dobrych” lat

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.