Afera po spotkaniu prezydenta RP z Żydami w USA. Co naprawdę powiedział Andrzej Duda?

prezydent Duda na spotkaniu z Żydami w konsulacie RP w Nowym Jorku/ fot. Twitter prezydent.pl
15

W środę (25.09.2019) prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami organizacji żydowskich w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Na stronie Kancelarii Prezydenta nie ma żadnych informacji o celu i przebiegu tego spotkania. Zamieszczono trzy zdjęcia i to wszystko. Widocznie Polakom nie należy się informacja, po co prezydent RP spotyka się z Żydami w USA.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Informacje na temat spotkania opublikowała żydowska prasa. Wg relacji Jewish Insider prezydent Duda „zasugerował, że komentarze izraelskiego ministra spraw zagranicznych Izraela Katza z tego roku na temat polskiego antysemityzmu były „upokorzeniem” i były przyczyną nasilenia się antysemickich ataków na Żydów w Polsce. Polski lider powiedział także grupie – w skład której wchodzili przedstawiciele AIPAC i Ligi Przeciwko Zniesławieniu – że ludzie w jego kraju doradzili mu, aby nie podróżował do Izraela, dopóki Katz nie przeprosi za komentarz”.

Do artykułu Jewish Insider odniósł się prezydencki rzecznik Bartosz Spychalski. „Cytat jest nie tylko niedokładny. To po prostu nieprawda. Prezydent Andrzej Duda nigdy nie powiedział, że „Izrael jest odpowiedzialny za ostatnie antysemickie ataki w Polsce”. Wszyscy uczestnicy wspomnianego spotkania mogą to potwierdzić. „Jewish Insider” to wymyślił” – napisał Spychalski na Twitterze.

Dlaczego Spychalski tłumaczy się przed całym światem z rzekomych słów prezydenta Dudy? Oczywiście dlatego, że jakiekolwiek wypowiedzi sugerujące odpowiedzialność Żydów za wzrost antysemityzmu są kwalifikowane jako antysemickie i natychmiast robi się wielka afera na cztery fajery. Przecież walka z antysemityzmem to święty obowiązek każdego polityka, a polskiego polityka w szczególności! Pałka antysemityzmu od razu idzie w ruch, więc trzeba natychmiast pokajać się lub zaprzeczyć, że padły słowa, które zostaną uznane za antysemickie.

A co naprawdę wydarzyło się na spotkaniu w Nowym Jorku? Co powiedział prezydent Duda? Po co w ogóle spotkał się z Żydami? Relację ze spotkania zamieścił w Jerusalem Post uczestniczący w nim rabin Shmuley Boteach, czyli tzw. wielki przyjaciel Polski, z którym spotykał się premier Morawiecki, i którego po Polsce obwoził Jonny Daniels.

ZOBACZ: Czy premier Morawiecki zaleca koszerny seks i wyłudzanie pieniędzy metodą „na dobroczynność”?

Relacja Boteacha pokazuje jak wygląda żydowski lobbing na spotkaniach z politykami. Wiecie, co Boteach wyprosił u prezydenta Dudy? Wyprosił interwencję u premiera Morawieckiego w celu przeciwstawienia się „antysemickiej” decyzji Parlamentu Europejskiego o oznakowaniu produktów wytwarzanych przez izraelskie firmy na terenach palestyńskich uznanych przez Unię Europejską za nielegalnie zasiedlane przez osadników izraelskich. Na produktach ma być umieszczane logo z informacją ostrzegającą kupujących. „Prezydent powiedział, że zamierza porozmawiać z premierem kiedy wróci do domu, aby zobaczyć, co można zrobić” – pisze Boteach w artykule w Jerusalem Post.

A teraz fragment dotyczący wypowiedzi prezydenta Dudy na temat słów ministra Israela Katza o polskim antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki: „Prezydent powiedział naszej grupie, że Polacy byli niesamowicie obrażeni uwagą Katza. Powiedział, że wielu Polaków powiedziało mu, że nie powinien odwiedzać Izraela, dopóki Katz nie przeprosi. Duda wydawał się rozczarowany nie tylko tym, że Katz nie przeprosił, ale także, że zbyt mało ludzi wypowiedziało się przeciwko jego uwagom. Wskazałem, że wiele osób obecnych w tym pokoju wypowiedziało się przeciw komentarzom Katza. Powiedziałem wtedy, że jego uwagi były nie do przyjęcia i niefortunne. Powiedziałem prezydentowi Dudzie, że ​​oświadczenie ministra spraw zagranicznych, w którym zbiorowo obwiniał wszystkich Polaków za antysemityzm, było oczywiście nie tylko nieprawdziwe, ale było też obrazą żydowskich wartości. Judaizm ocenia każdą osobę według jej indywidualnych działań. Zawsze odrzucamy zbiorową winę” – relacjonuje Boteach.

„Rozmowa była kontynuowana z innymi żydowskimi przywódcami, a następnie wstał Edward Mosberg, aby zabrać głos. Mosberg jest znanym ocalałym z Holokaustu i kimś, kto okazuje szacunek jako wymowny świadek zdziesiątkowania naszego ludu” – pisze Boteach. „Mosberg zaczął mówić i wspomniał, że komentarze Katza wywołały antysemityzm w Polsce. Mosberg powtórzył, że antysemityzm w Polsce został zainicjowany przez Żydów” – relacjonuje Boteach podkreślając, że po tej wypowiedzi poczuł się niekomfortowo.

„Krzyknąłem przez pokój: Eddie, jesteś bohaterem narodu żydowskiego. Ale mylisz się. My, Żydzi, nie jesteśmy odpowiedzialni za antysemityzm. Antysemici są odpowiedzialni za antysemityzm” – pisze Boteach podkreślając, ze od tego momentu spotkanie bardzo się popsuło, bo „dyskusja szła w niewłaściwym kierunku”, a po godzinie prezydent Duda wyszedł. Cały artykuł Boteacha znajdziecie TUTAJ.

Reasumując: rezultatem spotkania prezydenta Dudy z Żydami w Nowym Jorku jest wplątanie Polski w awanturę o znakowanie izraelskich produktów i tłumaczenie się prezydenckiego rzecznika po aferze nakręconej przez żydowską prasę. Może już czas, żeby pójść po rozum do głowy i zaprzestać takich spotkań, z których nic dobrego dla Polski nie wynika. A Edward Mosberg ma rację! Przynajmniej tyle dobrego, że Żyd powiedział Żydom kilka słów prawdy.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Jewish Insider, Jerusalem Post

Zobacz też:

Żydowska nagonka na amerykańskiego historyka krytykującego ustawę 447 i roszczenia wobec Polski [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Ciekawe czy opublikowane zostało wszystko, czy też było coś jeszcze/? ;). Może coś bardziej zakulisowo…;) ?

 2. Admirał mówi

  Czyli mamy na górze pacynki, które fruwają ku uciesze żydowskich władców. Po kiego Duda spotkał się z żydami w naszej ambasadzie? Ile podsłuchów żydzi zostawili tego nie zgadnie nikt. Jaka ta władza jest beznadziejna i uległa żydom i każdemu obcemu państwu. Pis i po i lewactwo powinno w tych wyborach dostac takiego kopa w cztery litery!

 3. Kowal mówi

  Tak nie można. Pan Duda pojechał do swoich przyjaciół.

 4. Janusz I mówi

  Gdy Duda leci do USA to skóra mi cierpnie, co on tam załatwi!

 5. a mówi

  No tak, to logiczne, że żyd spotyka się z organizacjami żydowskimi a nie polskimi.

 6. Kowal mówi

  Pytanie:
  – Czy jedna osoba może decydować o losach kraju i narodu?
  Odpowiedź:
  – Może.

 7. zuzia mówi

  Skoro „jest” – to dlaczego jeszcze mój POST się NIE ukazał?! Kasiu! NIE cenzuruj mnie – bo przestanę Cię lubić!

  1. zuzia mówi

   Nadal mojego pierwszego wpisu NIE ma – czyli macie cenzurę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Izabella mówi

  Może zapytać Mosberga o czym było tam mówione.
  Czuję niedosyt. Czuję, że nie wszystko zostało powiedziane co tam było mówione.

 9. Zbigniew mówi

  No tak.

  My jestesmy antysemitami a panstwa wspomagajace hitlera i wczesniej bismarcka sa „takze ofiarami nazistow” .

  1. Zbigniew mówi

   Szukam uzasadnienia postawy obronnej, jaka prezentuje pan Jacek i srodowisko np Braun, Michalkiewicz, Konfederacja i wlasciwie caly Ruch Narodowosciowy i tych uzasadnien ja nie znajduje.

   Znajduje pewna filozofie w skali swiatowej, jw:
   „My jestesmy antysemitami a panstwa wspomagajace hitlera i wczesniej bismarcka sa „takze ofiarami nazistow” ”

   Ta „Filozofia Dzialania” jest elementem Biznes Planu oparta na jakiejs „Idei”.

   Celem tego B Planu jest zagarniecie wladzy w Europie Postkomunistycznej, korzystajac z historycznej okazji.

   Pan Jacek jest chyba najblizej rozrozniania CELU od IDEII i FILOZOFII DZIALANIA – wdrazania celu za pomoca Ideii.

   Taka jest kolejnosc budowy:

   Cel musi byc oparty na jakiejs Ideii.

   Idea musi miec fundament w jakiejs filozofii.

   W Polsce wsrod „Architektow” przyjete jest bezwzglednie, ze kazdy budynek musi miec glebokie fundamenty – ponizej przemarzania gruntu. (moim zdaniem idiotyzm z Rosji).

   Idea „zydowska” (w ktorej tylko mala czesc jest Zydami – spadkobiercami) jest budowana wg modly krajow o cieplym klimacie wg ktorej budynki maja fundamenty o glebokosci wymaganej przez stabilnosc konstrukcji, zalezne od wysokosci.

   Dlatego Polski Ruch Narodowosciowy przyjmuje, ze taka filozofia: „My jestesmy antysemitami a panstwa wspomagajace hitlera i wczesniej bismarcka sa „takze ofiarami nazistow”” jest bez sensu, zwykle kontynuowanie grabierzy w Europie Srodkowej.

   Jest odwrotnie!

   Ta Konstrukcja Filozofii, jako fundamentu Ideii jest wlasnie niezwykle trudna Konstrukcja wysokosciowca budowanego na starych fundamentach – zaledwie wzmocnionych.

   Nie mam zamiaru wyluszczac calego tematu ……….. .

   Na razie zdobycze (Izraela niby „Zydow” a raczej Rosji i USA), to sa gliniane chatki przy ulicach z piachu przy ktorych w kurzu siedza takze Polki razem z dziecmi lub ziemianki Wzgorz Golan.

   Jakie to sa zdobycze, to moga opowiedziec zolnierze ewakuowani do Rumuni, Syrii i nastepcy: doradcy wojskowi z sowieckich wojsk PRL a takze mechanicy np polskich LiM i rosyjsko, ukrainskich MiG: „po uruchomieniu silnika na probie, z ziemianek na lotnisku zaczeli wyskakiwac zolnierze syryjscy i odrzucalo ich jak papier.”

   Sowieckie MIG mialy uzbrojenie dzialajace tylko teoretycznie a LiM w Koreii pokazal jak przydatny jest maly samolot, tak jak krotkie auto w Paryzu, tylko to uzbrojenie, z wewnetrznym zakazem modernizowania w Polsce …………. to jest ciekawa historia LWP i SB za Gierka ………. .

   Teraz USmeni wspomagaja zdobycze terytoriow glinianych chatek i zrujnowanych miast, na ktorych odbudowe zabraknie Bilionow tego swiata (np DDR) a Rosjanie buduja swoje Centra Przemyslowe na wzor EU traktujac Izrael jako Prowincje do eksploatacji – tak jak nas byle Panstwa OSI Faszystowskiej. ktore te demokratycznie wspomagaja – takie harakiri zamiast normalnej samoeutanazji, taka samocenzura.

   Polakom wydaje sie, ze jest walka o „gliniane chatki” a w rzeczywistosci jest walka o centra przemyslowe w rodzaju Honkong, Schanghaj, Pekin.

   F35 w porownaniu z SU 35 to jest zabytek techniki pionowego startu.

   Rosyjskie Centra Przemyslowe juz dawno opanowaly grawitacje, juz przy Mig 29 a Usmeni Wzgorza Golan oposzczone przez mieszkancow.

   Polski Ruch Narodowy opiera sie na zwyklym odczuciu, ze pograzamy sie doslownie w prowincjonalnych ziemiankach – zamiast 13 mln mieszkan i powrotu emigracji.

   !

   My Polacy „jestesmy antysemitami a panstwa wspomagajace hitlera i wczesniej bismarcka sa „takze ofiarami nazistow”” .

   Ten wniosek, ten opis fundamentu idei „zydowskiej” jest opisem krawedzi, na ktorej zakancza sie filozofia i przechodzi na strone sprzecznosci jaka sama wywoluje.

   Polska jest slaba, gdyz zawsze przeciwstawiala sie faszystom po roznymi postaciami i nazwami, ale wlasnie stanowi ta Krawedz na ktorej konczy sie zaborcza filozofia i zaczyna sie reakcja zwrotna.

   Inaczej, dla lichej konstrukcji wysokosciowca piardniecie kreta odbija sie echem w swiecie tej filozofii – na gorze jest trzesienie ziemi razem z tsunami.

   Skutki 4 Rewolucji Przemyslowej opisanej przez Klausa Schwaba? Mamy skutki tej 4,0, jestemy juz poza – dlaczego ……………………….. ?

   Polin bylby Antyizraelem.

   Filozofia zdobyczy terytorialnych, majatkowych i przemyslowych konczy sie a zaczyna reakcja – walka o stworzenie centr technologicznych.

   Walka o ludzi a kazdy ma ta jakas swoja filozofie.

   Dlatego wazne dla nas jest, ze sila reakcji jest suma sily akcji i reakcji. Dlatego reaktywna sila pozwala na dokonywanie cudow: np. przedstawiane jest podnoszenie ludzi jakoba w wyniku sil nadprzyrodzonych co normalne jest w gimnastyce i w cyrku: czlowiek majacy odpowiednia mase w wyniku rozpedu przez drugiego aktora moze byc podniesiony palcami – masa jednak rosnie ale po to aby ja wykorzystac.

   Sila faszyzmu bylo wykorzystanie Idei technologicznych (start samolotu – rakiety) ( V1,V2, … ) ktora wykorzystuja Rosjanie.

   Podstawa tej Ideii byla mysl, jak mgielka, ze jednak to jest mozliwe, ze sily grawitacji mozna pokonywac za pomoca rosnacej masy.

   Jaks filozofia jest realizowana i Idea znana wszystkim staje sie realna.

   Wystarczy porownac wysilki startu i ladowania F35 do SU – wysilki technologiczne.

   Wniosek.

   Wdrozenie jakiejs nasluszniejszej Ideii jak Ruchy Narodowe nie wymaga zwiekszania masy – ilosci wyborcow, lecz zwiekszania sily Reaktywnosci a wiec sily akcji „zydowskiej”.

   W praktyce.

   Swiadome zmniejszanie ilosci do 5 % wyborcow spowoduje wzrost ilosci wyborcow, nawet o tych nieswiadomych, glosujacych odruchowo w negacji PO i bezwolnosci PIS.

   Kiedys Bodakowski znalazl zrodlo (Koneczny?) – nie mozna prezentowac postawy obrony, lecz wlasciwa ataku proporcjonalnego do napasci.

   To jest przestrzen o 3 wymiarach i mamy mozliwosc uderzac wykorzystuja reakcje.

   Zakup F35 jest tylko dofinansowywaniem firm izraelskich wykorzystywanych przez Rosje. To jest juz splata tych 300 mld ( 447 na poczatek), ktore nie wystarcza nawet na wspomaganie konkurencji USA w rozwijaniu filozofii – wdrazaniu technologii pokonywania grawitacji jej wlasna sila.

   Nie opisuje konkretow (domy pasywne i pojazdy ladowe zwane samochodami ), gdyz wlasnie Rosja stosujac rozwinieta filozofie wdrazania wlasnie wykorzystuje swoja przewage za pomoca Izraela.

   A czym jest ta ustawa 447???

   O finansach i technologii kiedys, gdyz wlasnie teraz mam klopoty z wdrazaniem u siebie, przy nich najbardziej odczuwam grawitacje pieniedzy i przyziemnosc mojego konta, prawie jak F35.

  2. Zbigniew mówi

   Przeczytalem to okropienstwo i znalazly sie przyklady.

   Gdzies napisalem zdziwienie, ze PO ani PIS w walce o stolki nie wykorzystuja Ruchow Narodowosciowych. ??

   To jest rownolegle usprawiedliwieniem Kukiza i wyjasnieniem tego okropienstwa jw.

   Takie PSL juz moze byc przeciagane pomiedzy PIS i PO a w rzeczywistosci wyciagac ludzi z tego momopolu POPIS.

   Drugie.

   Jest tylko jedno pytanie:

   Ile walizek pieniedzy dali Rosjanie kongresmenom tworzacym ustawe 447? Musieli dac tyle. ze srodowisko „zydowskie” USA postanowilo odkryc konstrukcje celu BP.

   Trzecie.

   Putin przejal z Syrii lekarzy, inzynierow, technologow, wynalazcow i wdrozeniowcow a UE z powodu Tuska przejelo biede i wywiadowcow, penetrujacych wszystkie firmy UE………………..

  3. Zbigniew mówi

   Teraz przyjdzie kolej na zagarniecie przez PSL filiozofii Ruchow Narodowosciowych i ludzi a potem pochloniecie samego PSL, tak jak PO wchlonelo prezydenta Dude i caly rzad z PISu.

   Usmiejemy sie, gdy PSL bedzie organizatorem Marszu Niepodleglosci – tak jak PiS probojac stac sie jedyna sluszna partia bez Ruchu Narodowosciowego cos w rodzaju wielkiej masy F35 lub bolszewizmu. Wystarczy, ze PSL nie bedzie rewidowal mieszkan organizatorow Marszu Niepodlglosci.

   Czy popra starania Winnickiego?

   Czy Winnicki przejdzie za Kukizem?

   Tak czy tak zrelizowal sie scenariusz Suwerennosci: w sejmie sa frakcje i jest walka miedzy nimi – jest przestrzen reakcji. To jest polityczna smierc Tuska a potem na nim beda realizowane scenariusze frakcyjne. Kosiniak przyjmujac Kukiza okresli si chyba jasno wobec tego ……..

 10. Zbigniew mówi

  Jak juz widzicie biadolenie, depresje nie maja sensu.

  Hrytek – Krecik wychodzac z norki mowi zachwycony Ooch joooo!!

  My wygladamy z nory ruskiego faszyzmu i mowimy O jejku zamiast O Jezu!?

  Razem wyszlo rozpaczliwe, jak pod gilotyna: Och jej.

  Mlody Turek mowi z podziwem, ze Polska jest Moderne – niemieckie media, ze mamy super filozofie i inteligentne wdrazanie ….. a mamy najlepsza na swiecie kielbase (w przeliczeniu jakosci do ceny a wiec jak kto chce).

  Filozofia przetrwania jest podobna do smaku kielbas – nie do podrobienia chocby nie wiem co.

  Znajomy prawdziwy Zyd mowi: To tez da sie sprzedac! (tak jak kielbase)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.