Absurd! Gowin domaga się powołania pełnomocnika rządu ds. walki z Covid-19. W randze wicepremiera!

Jarosław Gowin/ fot. Twitter
8

We wtorek (28.04.2020), podczas konferencji prasowej w Sejmie, Jarosław Gowin przedstawił projekt strategii „Bezpieczny obywatel”, którego celem ma być walka z epidemią koronawirusa i odmrożenie gospodarki. Jednym z pomysłów jest powołanie pełnomocnika rządu ds. walki z Covid-19, przy czym ma być on w randze wicepremiera. Strategia zaprezentowana przez Gowina jest oparta na planie posła Porozumienia Andrzeja Sośnierza (były szef NFZ).

– Bezpieczne państwo to państwo w którym powołany jest pełnomocnik, najlepiej w randze wicepremiera, do walki z epidemią. Pełnomocnik koordynowałby działania Ministerstwa Zdrowia, MON oraz zespołu antykryzysowego, w skład którego wchodziliby szefowie MSWiA, Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Finansów – stwierdził Gowin.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oprócz powołania pełnomocnika, strategia zakłada prowadzenie masowych testów „aż do momentu wynalezienia szczepionki”. Według Gowina Polska powinna docelowo produkować ok. 2 mln testów miesięcznie, ponieważ potrzebna jest szybko rozbudowywana mapa nabytej odporności. Lider Porozumienia stwierdził też, że konieczne jest przygotowanie systemu, który pozwoli w krótkim czasie zaszczepić wiele milionów Polaków.

Mój komentarz: Jarosław Gowin stracił ministerstwo i pozycję w rządzie, gdy zbuntował się przeciw planom Jarosława Kaczyńskiego. Teraz ewidentnie szuka jakiejś synekury i wymyślił pełnomocnika ds. walki z Covid-19. I to w randze wicepremiera! To jest dopiero pomysł na fuchę. Wicie, rozumicie – Gowin będzie koordynował Szumowskiego, Błaszczaka, Kamińskiego, Emilewicz i Kościńskiego. A my będziemy za to płacić. Absurd!

Niestety, propozycja Gowina może zostać przyjęta, jeśli to jest warunek poparcia ustawy o głosowaniu korespondencyjnym. Przecież koszty tej synekury będą ponosić podatnicy, a rząd i tak się wyżywi. Jeśli Kaczyński na to pójdzie, to TVP wmówi ciemnemu ludowi, że fucha dla Gowina to przejaw troski o zdrowie i życie Polaków. A Gowin zafunduje nam powszechną inwigilację, jak to już zapowiedział i system do powszechnych szczepień. Co Wy na to?

Źródło informacji i cytatów: rp.pl, Twitter

Zobacz też:

Gowin za wprowadzeniem powszechnej inwigilacji! Ma to być sposób na odmrożenie gospodarki [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin mówi

  Tu nie ma przypadków. Jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego akurat teraz TVP i reszta gadzinówki promuje gowina. Wyciągnęli go z kapelusza, było o nim głośno. Było więc pewne, że ma jakąś większą rolę do odegrania. Ciekawe co szykują. A to że bydło musi być wyszczepione i zaczipowane to chyba nikt nie ma wątpliwości że po to ta cała szopka koronaświrusowa.

  1. marju73 mówi

   Na pewno jest umocowany wysoko skoro, parafrazując, „czasy się zmieniają a pan ciągle w rządzie”.

  2. krzychu P mówi

   Ależ oczywiście, ja nie mam, jestem pewny!

 2. Piotr mówi

  Jak na to, ze jak zwykle doskonaly artykul Pani Katarzyno! Strzal w 10! Chcialbym jednoczesnie zwrocic uwage na zjawisko pt. Sosnierz. Nie dajmy sie nabierac na tego blazna i pseudowolnosciowca jak to bylo w.moim przypadku. Ten typ glosowal w sojuszu z pedof..mi z LGBT za wywaleniem ustawy Stop LGBT na smieci, on chce by mozna bylo deprawiac polskie dzieci byleby za.prywatne.pieniadze. Nieprzypadkowo jest on synalkiem faceta ktory pelnil i pelni wazna funkcje w systemie – Andrzej Sosnirz byl swego czasu szefem NFZu. Czyli dobrze ustawiona gruba ryba za panstwowe czytaj nasz pieniadze.

  Poza tym tak jak Pani trzezwo wypunktowala typa Mencena tak dobrze byloby zauwazyc ze ta cala Konfederacja NIC. nie robi w momencie gdy trzeba pudzi budzic bo jest to ostatni chyba gwizdek przed koronatotalitaryzmem.

  1. marju73 mówi

   Tak. Ten Mentzen to wielki ekonomista z którego ust nigdy nie padło że ten cały oszukańczy system finansowy kontrolowany przez małą grupę powinien skończyć na śmietniku.
   Z jakiegoś powodu woli funkcjonować w łajdackim żeby nie powiedzieć zbrodniczym systemie.

  2. Adam mówi

   Dokladnie, to smiec ktory podobnie jak Sosnierz rzekomo walczy z systemem a de.facto legitymizuje.go. Dla niego stwierdzenie faktu ze niemal 80% dobr na swiecienalezy do waskiej grupy kilku wplywowych rodzin zydowskich to teoria spiskowa. Debil nie bierze pod uwage faktu ze tacy Rockefellerowie czy Rotschildowie w latach 60. rozdzielili swoj majatek miedzy szereg fundacji kontrolowanych przez siebie a fundacje nie sa uwzgledniane w.spisienajbogatszych. Sosnierz to sojusznik zboczencow z LGBT- glosowal za wywaleniem ustawy Stop pedofilii do smieci! Dziambor, Kulesza i Berkowicz wyjeli na czas glosowanie swoje karty

 3. Bh mówi

  Co my na to? Precz z Gowinem i innym scierwem. Nie bedzie nas nikt przymusem szczepić

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.