Abp Gądecki gotów interweniować u Bodnara ws. uwolnienia ateisty Kamińskiego

Abp Stanisław Gądecki
14

Wyborcy PiS-u „dają na mszę” i odprawiają modlitwy w intencji osadzonych w kryminale Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. W ich sprawie u ministra sprawiedliwości Adama Bodnara gotów jest interweniować sam przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki. Problem w tym, że Kamiński w Boga nie wierzy, to ateista – przynajmniej tak od lat piszą o nim w mediach.

Pod kryminałami pisowcy odmawiają modlitwy, zaś w kościołach odprawiane są msze święte w intencji Wąsika i Kamińskiego, skazanych na 2 lata pozbawienia wolności, a dziś osadzonych w kryminałach. Żony polityków, którzy do niedawna kierowali służbami w Polsce, zwróciły się do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego o mediację w sprawie ich mężów u Ministra Sprawiedliwości. Gądecki pozytywnie odpowiedział na ich prośbę.
Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, otrzymał dzisiaj od małżonek przebywających w więzieniu panów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika list z prośbą o mediację w ich sprawie u Ministra Sprawiedliwości – przekazał w środę (17.01.2024 r.) ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Równocześnie, zapewniając obydwu panów o zrozumieniu przyczyny podjęcia przez nich tak dramatycznej formy protestu, zwrócił się do nich z prośbą o zaprzestanie protestu głodowego, który po tylu dniach od momentu jego rozpoczęcia zagraża nie tylko ich zdrowiu, ale także życiu” – brzmi komunikat wydany przez episkopat. Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Radomiu wydał nakaz, aby Mariusz Kamiński był przymusowo dokarmiany. W komunikacie KEP czytamy, że „przewodniczący Episkopatu wystosował list do obydwu uwięzionych z propozycją, że jeśli zostanie to przez nich zaakceptowane, zobowiązuje się do podjęcia w ich sprawie interwencji humanitarnej u Ministra Sprawiedliwości pana Adama Bodnara”.

To dość żenujące, że w sprawie Kamińskiego ma zamiar interweniować abp. Gądecki, wszak były szef MSWiA – jak donoszą media, w tym Wikipedia – to zadeklarowany ateista. W opublikowanym przed laty artykule Newsweeka, którego treść nigdy nie została zdementowana przez zainteresowanego, czytamy, że dla Kamińskiego problemem jest nawet samo uczestnictwo w nabożeństwach kościelnych.
Jeśli nawet pojawia się na smoleńskich miesięcznicach organizowanych przez PiS, to nigdy nie bierze udziału w mszach odprawianych w intencji ofiar katastrofy. Jego stosunek do religii jest dla mnie niezrozumiały. Uczestniczyłem z nim kiedyś w uroczystościach, których częścią było nabożeństwo. Wszyscy weszli na mszę, a on jako jedyny został na zewnątrz. Nie przestąpił progu kościoła, wzbraniał się przed tym jak diabeł przed święconą wodą – mówił przed laty informator Newsweeka, jeden z posłów PiS. „Newsweek” przytoczył też historię z opozycyjnych lat Mariusza Kamińskiego. W latach 80. w jednym z warszawskich kościołów odbywały się spotkania katolicko-narodowych działaczy opozycyjnych. – Któregoś razu wpadła tam grupa lewicowych studentów na czele z Mariuszem Kamińskim. Zaczęli rozrabiać i krzyczeć. Uspokoili się dopiero wtedy, gdy ostrzegłem ich, że dostaną po mordach – wspominał Piotr Kolanowski.

Arcybiskupie, naprawdę?

Przeczytaj także:

PILNE! Grzegorz Braun pozbawiony immunitetu! To zemsta za zgaszenie żydowskich świeczek [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ad mówi

  Inni osadzeni nie dostępują takiej łaski. Jak również ofiary przestępców Wąsika i Kamińskiego.

 2. Ewa-Maria mówi

  Niech ci hierarchowie zajmą się sprawami KK a nie Kamińskiego. Ten akurat zasłużył sobie na to co go spotkało.

 3. Shadow mówi

  Jak trwoga, to do Boga. I nawet sam diabeł prosi o łaskę. —-Dawno im się to należało, dwa belzebuby i degeneraci. Pamiętam jak iks lat temu Wąsik po pijaku spowodował wypadek samochodowy w centrum W-wy i też nie został w żaden sposób ukarany. A drugiemu degeneratowi dajcie literka codziennie do celi, to wystarczy mu za jedzenie i wszystko inne. Paniusiom, bardziej zależy na dochodach tych sukinsynów, niż na nich samych, bowiem skazanym nie należą się żadne pensje, ani diety poselskie.

 4. anonim mówi

  Ale on teraz zatroskany, akurat tymi typami co hejtowali i niszczyli Śp. Andrzeja Leppera. Jak dla mnie to mogą tam siedzieć do końca swoich dni, bo na to zasługują. Dodatkowe te ponure typy inwigilowali wszystkich tych co stali w opozycji do pisu. Jak ustalili ostatnio dziennikarze śledczy, wcale pegasusem nie inwigiliwali tylko platformersów i ich dziennikarzy. Inwiglilowali także zwykłych Polaków, co krytycznie wyrażali się na forach internetowych. Zapomniał różowy berecik jak 3 lata temu stręczył do przyjmowania genatycznej trucizny zwanej szczepionką na kowid? Pamiętam on i ten kolejny judasz nycz, zwany szczebiotliwie nic trąbili z ambon i ,,zachęcali” do zaszczepienia się. Nie słyszeli co o tym spektaklu mówił i mówi czcigodny wielebny Abp. Carlo Maria Vigano, który przestrzegał, że za tym pendemicznym spektaklem stoją globalistyczne siły zła. Tak oni nie słuchali Abp. Vigano, bo media głównego ścieku nazywali arcybiskupa płaskoziemcem i zwolennikiem tzw. teorii spiskowej. Sęk w tym, że ta teoria spiskowa stała się prawdą. P.S. siły zła i zaprzaństwa pomimo nieudanego eksperymentu z pandemią wcale nie złożyły broni. Ostanio w Davos znowu knuja coś przeciwko ludziom, tym razem już chcą być bardziej ofensywni, bo mają wprowadzić rządową cenzurę internetu na tzw. dezinformację, w języku nowomowy. każdy wolny człowiek czuje co za tą kontrolą będzie stało…

 5. anonim mówi

  Mój poprzedni wpis krytykujący tego wilka w owczej skórze gądeckiego został skasowany. Ten były kowidowy stręczyciel szczepionkowy broni politycznych łotrów kamińskiego i wąsika, którzy mają krew na rękach za zamordowanie Śp. Andrzeja Leppera. Ten ponure typy wprowadzili pegasussa żeby podsłuchiwać wszystkich niepokornych.

 6. BP mówi

  Dlaczego nie staje w obronie Brauna? Jak można bronić zła?

 7. ba mówi

  arcybiskup nie broni ani posła Brauna ani też Kaji Godek przed wszechobecnym hejtem choć robią oni robotę, którą wykonywać powinien Gądecki… wstyd Panie Gądecki

 8. andrzej mówi

  Przecież to nie są zadni duchowni KK-go -tylko posoborowi ekskomunikowanai faryzeusze i wilki w owczych skórach !!! PRAWDZIWY KK-ckki POZOSTAŁ JEDYNIE W TRADYCJI !!!

 9. anonim mówi

  @Andrzej dokladnie tak jak piszesz. Te typy to przebierancy. Juz sa tak pewni siebie, ze nawet nie zawracaja sobie glowy konspiracja i kamuflarzem. Dzialaj juz jawnie jako agenci talmudu w przebrani w szaty biskupie. Takim samyn agentem byla kiedys purpurowa eminencja zycinski.

 10. Stan mówi

  do „Anonim”. Zgadzam sie co do Twojej opini o polskich biskupach (w wiekszosci) ale przestrzegam przed slepa nienawiscia do calego duchowiensywa. Sa tam tez dobrzy, uczciwi duchowni. Czy dla przykladu ks. Popieluszko byl zlym duchownym?????

 11. verizanus mówi

  Najgorsze jest to, że często ci ZADANIOWANI hierarchowie kompromitują nie tylko siebie, bo to im zwisa (np taki Gądecki już dawno skompromitował się na całego np kuchcik Niszczota, zabytkowa tablica z kościoła Bożego Ciała), ale dla niezorientowanych cały KK. 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.