70 lat temu komuniści zamordowali rotmistrza Pileckiego. Cześć Jego pamięci!

portret rtm. Pileckiego na ścianie aresztu mokotowskiego/ fot. twitter
10

25 maja 1948 roku o godz. 21.30 w więzieniu mokotowskim w Warszawie został zamordowany strzałem w tył głowy rtm. Witold Pilecki, żołnierz Września’39, ochotnik do Auschwitz, współtwórca obozowego ruchu oporu, uciekinier i autor raportu o popełnionych tam zbrodniach, powstaniec warszawski. Do dziś nie udało się odnaleźć szczątków bohaterskiego rotmistrza.

Instytut Pamięci Narodowej przygotował spot, w którym zrekonstruowano ostatnie chwile Pileckiego. Tak mogła wyglądać jego śmierć. Ta potworna zbrodnia nie została ukarana, sprawcy nie zostali osądzeni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na więziennym murze dawnego Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów odsłonięto dziś portret rtm. Witolda Pileckiego. W uroczystym odsłonięciu wzięli udział m.in. dzieci rtm. Pileckiego – Zofia Pilecka-Optułowicz i Andrzej Pilecki oraz wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Źródło: twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 ).

  Ten sam autor w jednym ze swoich innych bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )

  Z kolei w innych swoich dziełach szeroko dokumentuje całą żydowską bolszewicko-stalinowską machinę unicestwiania Polaków, zwłaszcza katolików.
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich na przestrzeni wieków.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Przepraszam, że tylko pośrednio odnoszę się do tak poważnego i ważnego tematu. Ale jest szansa, że ten jeden z największych bohaterów w historii Polski, ale i świata – Śp. Rotmistrz Witold Pilecki będzie nadal żył w sposób niezakłócony w sercach Polaków i będzie godnie upamiętniany. Wskazują na to ostatnie sondaże poczynione wśród kibiców sportowych i rosnąca siła patriotycznego Ruchu Narodowego, a jest tego prawie 22 %. Kibice sportowi – oby tak dalej, bo są nas miliony !

  https://medianarodowe.com/jak-glosowaliby-kibice-ruch-narodowy-wyprzedza-pis/

  1. Ada mówi

   A co to jest?
   Nam mówić zakazano….?
   Na koniec wypowiedzi znika mi cały tekst?

  2. Ada mówi

   ujmę to na skróty – szkoda wielka, że tak silny, oddany twór – Patriotyczny ruch kibiców polskich jest wciąż jeszcze „w sondażowni”! Albo partia, albo w ramach Ruchu Narodowego, który jest wciąż Ruchem…, albo w ramach jedynej partii, która zdołała się jednak przebić i się organizuje – tj.II RP.
   Albo absolutna wegetacja z wystawioną do zastrzyków puppą własną, własnych dzieci i wnuków, jeżeli……!!! I przypatrywanie się na te moszczone lotniska i nowych „obywateli”z nowymi paszportami, przybywających na nasze ciężko wypracowane dobra do wymoszczonych „gniazdek”!
   To dotyczy nas wszystkich i chyba jednaj najlepiej to pojmuje nasza Polonia, która ma tutaj również rodziny, a i sentyment i umiłowanie niewyzbyte na stałym wygnaniu!

 3. Czesław mówi

  proszę podać nazwiska sędziego skazującego rotm. Pileckiego oraz tych od przesłuchań i tortur , tych którzy go zakapowali i milicjantów doprowadzających.Trzeba odpowiednio zadbać o ich rodziny : np znacjonalizować ich majątki A TAKA GADANINA WKÓŁKO TO SAMO I NIC

 4. sten mówi

  DLACZEGO Dyr. obozu Auschwitz PIOTR CYWIŃSKI celowo od 4 lat blokuje zwiedzanie celi rotm. PILECKIEGO ?! Celowo zaciera ślady pobytu polaków w tym obozie na zlecenie? W.Gadowski Komentarz Tygodnia ,,Fałszywy ekspert i inne historie,,

  1. Zbulwersowany mówi

   Prokuratura powinna moim zdaniem taki haniebny czyn potraktować jako zbrodnię przeciwko narodowi polskiemu.

 5. wiemy kto ! a wy ?! mówi

  70 lat temu komuniści ….a moze tak z nazwiska poprosimy ! macie przeciez dokumenty !!! jakze wygodnie sie za kims chowac i uwazac , ze wszystko jest ok !!!

 6. klamcy ! hipokryci !! mówi

  skoro prawdy sie nie podaje o tych bandziorach , uwazać nalezy , ze sa to strony badajace nastrje panujace w Polsce ! co moze wytlumaczyc , że zaklamuje sie historie winnych tych mordow na Polakach ?!
  Chyba wszyscy juz rozumieja , ze to „podpucha ” , napisac a oni sledza co sie dzieje w Polsce !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.