70 lat temu komuniści zamordowali rotmistrza Pileckiego. Cześć Jego pamięci!

portret rtm. Pileckiego na ścianie aresztu mokotowskiego/ fot. twitter
10
SKLEP-WPRAWO.PL

25 maja 1948 roku o godz. 21.30 w więzieniu mokotowskim w Warszawie został zamordowany strzałem w tył głowy rtm. Witold Pilecki, żołnierz Września’39, ochotnik do Auschwitz, współtwórca obozowego ruchu oporu, uciekinier i autor raportu o popełnionych tam zbrodniach, powstaniec warszawski. Do dziś nie udało się odnaleźć szczątków bohaterskiego rotmistrza.

Instytut Pamięci Narodowej przygotował spot, w którym zrekonstruowano ostatnie chwile Pileckiego. Tak mogła wyglądać jego śmierć. Ta potworna zbrodnia nie została ukarana, sprawcy nie zostali osądzeni.

Na więziennym murze dawnego Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów odsłonięto dziś portret rtm. Witolda Pileckiego. W uroczystym odsłonięciu wzięli udział m.in. dzieci rtm. Pileckiego – Zofia Pilecka-Optułowicz i Andrzej Pilecki oraz wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Źródło: twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 ).

  Ten sam autor w jednym ze swoich innych bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )

  Z kolei w innych swoich dziełach szeroko dokumentuje całą żydowską bolszewicko-stalinowską machinę unicestwiania Polaków, zwłaszcza katolików.
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich na przestrzeni wieków.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Przepraszam, że tylko pośrednio odnoszę się do tak poważnego i ważnego tematu. Ale jest szansa, że ten jeden z największych bohaterów w historii Polski, ale i świata – Śp. Rotmistrz Witold Pilecki będzie nadal żył w sposób niezakłócony w sercach Polaków i będzie godnie upamiętniany. Wskazują na to ostatnie sondaże poczynione wśród kibiców sportowych i rosnąca siła patriotycznego Ruchu Narodowego, a jest tego prawie 22 %. Kibice sportowi – oby tak dalej, bo są nas miliony !

  https://medianarodowe.com/jak-glosowaliby-kibice-ruch-narodowy-wyprzedza-pis/

  1. Ada mówi

   A co to jest?
   Nam mówić zakazano….?
   Na koniec wypowiedzi znika mi cały tekst?

  2. Ada mówi

   ujmę to na skróty – szkoda wielka, że tak silny, oddany twór – Patriotyczny ruch kibiców polskich jest wciąż jeszcze „w sondażowni”! Albo partia, albo w ramach Ruchu Narodowego, który jest wciąż Ruchem…, albo w ramach jedynej partii, która zdołała się jednak przebić i się organizuje – tj.II RP.
   Albo absolutna wegetacja z wystawioną do zastrzyków puppą własną, własnych dzieci i wnuków, jeżeli……!!! I przypatrywanie się na te moszczone lotniska i nowych „obywateli”z nowymi paszportami, przybywających na nasze ciężko wypracowane dobra do wymoszczonych „gniazdek”!
   To dotyczy nas wszystkich i chyba jednaj najlepiej to pojmuje nasza Polonia, która ma tutaj również rodziny, a i sentyment i umiłowanie niewyzbyte na stałym wygnaniu!

 3. Czesław mówi

  proszę podać nazwiska sędziego skazującego rotm. Pileckiego oraz tych od przesłuchań i tortur , tych którzy go zakapowali i milicjantów doprowadzających.Trzeba odpowiednio zadbać o ich rodziny : np znacjonalizować ich majątki A TAKA GADANINA WKÓŁKO TO SAMO I NIC

 4. sten mówi

  DLACZEGO Dyr. obozu Auschwitz PIOTR CYWIŃSKI celowo od 4 lat blokuje zwiedzanie celi rotm. PILECKIEGO ?! Celowo zaciera ślady pobytu polaków w tym obozie na zlecenie? W.Gadowski Komentarz Tygodnia ,,Fałszywy ekspert i inne historie,,

  1. Zbulwersowany mówi

   Prokuratura powinna moim zdaniem taki haniebny czyn potraktować jako zbrodnię przeciwko narodowi polskiemu.

 5. wiemy kto ! a wy ?! mówi

  70 lat temu komuniści ….a moze tak z nazwiska poprosimy ! macie przeciez dokumenty !!! jakze wygodnie sie za kims chowac i uwazac , ze wszystko jest ok !!!

 6. klamcy ! hipokryci !! mówi

  skoro prawdy sie nie podaje o tych bandziorach , uwazać nalezy , ze sa to strony badajace nastrje panujace w Polsce ! co moze wytlumaczyc , że zaklamuje sie historie winnych tych mordow na Polakach ?!
  Chyba wszyscy juz rozumieja , ze to „podpucha ” , napisac a oni sledza co sie dzieje w Polsce !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.