500+ to przy tym pikuś! Orban ogłasza program socjalny dla rodzin. „To walka o chrześcijańską Europę!”

Wiktor Orban/fot. youtube
5

W orędziu do narodu, premier Węgier Victor Orban przedstawił program socjalny mający na celu finansowo wspierać rodziny. Program jest o wiele bogatszy od polskiego 500+. Oferta Orbana obejmuje ulgi podatkowe i pomoc przy zakupie samochodu.

Węgry od lat borykają się z problemem przyrostu naturalnego, który od roku 1981 jest ujemny. Orban podkreśla, że sprowadzanie migrantów na Węgry to nie jest właściwa odpowiedź na problem od lat kurczącego się społeczeństwa. Dlatego teraz chce poprawić sytuację finansową węgierskich rodzin, co według jego planów ma się przełożyć na zwiększenie dzietności w kraju.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdaniem premiera Węgier, socjalna polityka prorodzinna, to także odpowiedź na nielegalną migrację i walka o chrześcijańską Europę. Węgrzy myślą inaczej niż Zachód – mówił Wiktor Orban w orędziu do narodu. Nie potrzebujemy dużych liczb. Potrzebujemy dzieci węgierskich.

Według planu Orbana, szczególne ulgi zostaną przeznaczone dla rodzin wielodzietnych. Kobiety, które mają czworo lub więcej dzieci, zostaną dożywotnio zwolnione z podatku dochodowego. Młode małżeństwa będą mogły skorzystać z nieoprocentowanych pożyczek w wysokości 10 mln forintów, co stanowi równowartość ponad 130 tys. złotych. Pożyczka zostanie umorzona z chwilą urodzenia się trzeciego dziecka. Dodatkowo premier obiecał ponad 20 tys. nowych miejsc w przedszkolach, przeznaczenie równowartości prawie 10 mld złotych na służbę zdrowia i dofinansowania do nowych mieszkań.

Czy Państwa zdaniem szeroka oferta socjalna dla rodzin to właściwa odpowiedź na problem dzietności w kraju? W Polsce od kiedy obowiązuje zapomoga 500+, od 2015 wskaźnik płodności uległ niewielkiej zmianie.

Źródło informacji: WP

Przeczytaj także:

Soros jest „narzędziem Szatana”! Węgierski rząd nie patyczkuje się, a „pałka antysemityzmu” idzie w ruch

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Paweł mówi

  Brawo Orban śmiało rzeknę . Wiedząc że tam jest znacznie gorzej z mieszkaniami bo ludzie mieszkają na działkach rekreacyjnych po kilka naście lat . W Polsce Polacy po prostu opuszczają kraj by nie mieszkać na działkach gdyż ciut surowszy klimat mamy . Czyli bez programy „MIESZKANIE+” nie zaiskrzy konar i „500+” będzie narzędziem dla tych co już „M” własne posiadają . Czyli „500+” nie dla ubogich stworzono .

 2. Piotr R mówi

  Zwykly socjalizm. Z tym ze jezeli matka trojki i wiecej dzieci jest zwolniona z podatku dochodowego to i tak madrzejsze niz placenie jest 500 plus. Lepiej nie zabierac niz zabierac, przejesc polowe i dawac.

 3. Anna mówi

  500+ zabierają nam poprzez kupowanie produktów potrzebnych do życia, utrzymania, pielęgnacji,
  Po inflacji, która na niektórych produktach opsiąga nawet do 300% to ich 500+ jest gówno warte.

 4. Janusz I mówi

  To wszystko pikuś. Ja się cieszę, że od marca 2019 r. Dodatek pielęgnacyjny dla 75-latków wzrośnie o ok. 7 (siedem) PLN miesięcznie!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.