5 lat więzienia za “mowę nienawiści” i “znieważanie” homoseksualistów. Skandaliczny projekt poparli politycy PiS!

11

Komisja ds. petycji poparła projekt zaostrzający przepisy prawne dotyczące karania za tzw. “mowę nienawiści”.  W praktyce to przepis będący narzędziem do stygmatyzacji i cenzurowania Polaków o prawicowych poglądach. Skandaliczny projekt zakłada karę 5 lat więzienia za czyn z art. 257 k.k. tj. znieważanie grupy ludności albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu bezwyznaniowości, a także ze za znieważenie ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, tożsamość płciową i orientację seksualną.
PRZECZYTAJ: Stalinowski cyrk! Jacek Międlar stanie przed sądem za słowa: “nie bratamy się z komunistami” i “żałosny filosemityzm”, bo “wyraził dezaprobatę wobec działań władz”

Komisja ds. Petycji należy do najmniejszych w Sejmie. Liczy 16 posłów, z czego połowę z PiS. Rozpatruje pisma, które trafiają do parlamentu w formie petycji, a na podstawie niektórych wnosi projekty ustaw. O wniesieniu jednego z nich zdecydowała 23 września. A jego treść może zaskakiwać, biorąc pod uwagę retorykę partii rządzącej. Z projektu, który wniosła komisja, wynika, że poseł za takie słowa mógłby nawet trafić do więzienia. Przewiduje on zmianę w art. 257 kodeksu karnego, który obecnie zakazuje publicznego znieważania grupy ludności albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu bezwyznaniowości. Grozi za to do trzech lat więzienia, a po proponowanej przez komisję zmianie, sankcja wzrosłaby do pięciu lat. Do treści artykułu zostałyby zaś dopisane nowe przesłanki: płeć, wiek, niepełnosprawność, tożsamość płciowa i orientacja seksualna – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mając na uwadze, że art. 257 k.k. jest nadużywamy przez prokuraturę i sądy, a jak pokazuje praktyka, bardzo często wykorzystywany jest do cenzurowania i odbierania prawa do wolności słowa Polakom o poglądach prawicowych, poparcie skandalicznego projektu zakładającego zaostrzenie przepisów jest karygodne!

Poseł PiS Grzegorz Wojciechowski, który uczestniczył w posiedzeniu, mówi, że poparcie było w pełni świadome: Uważam, że dotychczasowe brzmienie artykułu jest wystarczające, ale petycje w jego sprawie są ponawiane w naszej komisji. Dlatego uznaliśmy, że powinna się wypowiedzieć Komisja Sprawiedliwości.

Globkurier [CPS] PL

To prawda, że poparcie petycji na chwilę obecną oznacza jedynie, że ta trafi do Komisji Sprawiedliwości, jednak samo jej poparcie na tym etapie ma wymiar symboliczny i jest wyraźnym sygnałem, że koalicja rządząco powoli zaczyna się uginać pod naciskami środowisk LGBT i szeroko pojętej lewicy… a może już przed nim zaczyna pełzać.

Przeczytaj także:

J. Międlar: Teatr dla gojów czy państwo z dykty?

J. Międlar: Kiedy oszust „nie chce” być oszustem. Casus założyciela OMZRiK

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Koalicja może pełzać. Może nawet ochoczo “wpełzać”.
  To kolejny kamyk wrzucony do łódki która burty ma już prawie równo z lustrem wody. Rolnicy, Górnicy, kierowcy… A teraz jeszcze ci “niezdecydowani do końca” dowiadują się nie kim a czym są w tym kraju!
  Kiedyś miarka się przebierze i łódeczka wraz z ostatnim kamykiem pójdzie na dno.
  Rzecz jasna obraza obrazie równa nigdy nie była.
  Polaka hetero a zwłaszcza wierzącego można opluwać do woli. Natomiast jakiegoś kretyna uważającego się za kogoś “udziwnionego” jedynie głaskać można. Piać z zachwytu jaki to on jest nowoczesny, postępowy…
  Obrażać nie wolno, wyrażać swojej opinii nie wolno, protestować przeciwko narzucaniu chorych idei nie wolno, bronić własnej rodziny przed zboczeńcami nie wolno… Ups… Tu się mogą co niektórzy zdziwić i to o wiele bardziej, niż ten pulpet potraktowany gazem podczas dewastacji cudzego mienia.

 2. jacek mówi

  PIS to już typowo lewacka partia, dziwię się że mają jeszcze tak wysokie poparcie….

 3. Marcin Malik mówi

  Cóż to innego jeśli nie walka z wolnością słowa. Trocky działał tak samo: “Zrobimy z Rosjan naród białych murzynów” – dlatego cały czas oskarżał wszystkich o rasizm. Oni już mają tolerancję gdyż mogą się walić po dupach ile chcą i nikt nie ma z tym problemu. Teraz to jest BOLSZEWIZM za fałszywą flagą, przy słabym rządzie. PIS czołga się przed wszystkimi.

  Ci za tęczowymi flagami to dobrze zorganizowana bojówka komunistyczna, która na pewno nie robi z siebie idiotów za darmo. Ja nawet wątpię aby to były pedały. Rozmawiałem z pedziem w Anglii, ktory ich nienawidzi i chodzi do kościoła, i mówi że on tylko chce żyć w spokoju. To może być ich praca.
  Jeśli Polacy będą dalej głosować na POPIS, a nie na Konfederację, to już znamy los naszego kraju.

 4. AntyPO✡PiS mówi

  I co na to etatowy troll ARCYPARCH z lewackiego PiSraela? Żadnego komentarza? LOL 🤣

 5. kil mówi

  A co znieważanie innych przez lgbtqp? lewactwo jak zwykle wszystko może.

 6. lol mówi

  Już dawno można było zauważyć, że 7ydoPiS, jedno deklaruje, a robi odwrotnie!

 7. hehehe mówi

  Śmiech mnie ogarnia, widząc, jak wszystkie pelikany tu łapią taki głupi artykuł. Komisja ds. Petycji jest zobowiązana przyjąć każdą z nich, co do zasady, i rozpatrzyć. Dopiero w sejmie jest możliwość jej odrzucenia. Tak, jak to było z karami za Halloween.

 8. Halina mówi

  “Poseł PiS Grzegorz Wojciechowski, który uczestniczył w posiedzeniu, mówi, że poparcie było w pełni świadome” – to już niechby w tej codziennej nieświadomości nic nie robili i niczego nie popierali

  1. Roman mówi

   Pis to scierwo tak jak PO w Polsce nie mozna nigdy wybrac tych samych swirow 2 raz pis to ukryte lewackie gowno w Polskiej krainie jest takie samo jak Stalin sila i karami na ludzi ale w ten sposob w mnie niechec do lgbt i innych dewiantow podwoila sile stob sodomie w Polsce

 9. Roman mówi

  Pis to scierwo tak jak PO w Polsce nie mozna nigdy wybrac tych samych swirow 2 raz pis to ukryte lewackie gowno w Polskiej krainie jest takie samo jak Stalin sila i karami na ludzi ale w ten sposob w mnie niechec do lgbt i innych dewiantow podwoila sile stob sodomie w Polsce

 10. W K mówi

  Zboczeńcy z PiS przepchnęli projekt, jakkolwiek to brzmi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.