3 miliony złotych na warsztaty z zakresu seksualizacji dzieci! Projekt Trzaskowskiego gwałci konstytucję i ustawę oświatową

Za: Twitter
21

Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska i Hanna Dobrowolska, polonistka i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skierowały do Rafała Trzaskowskiego listy przeciwko planowanemu wprowadzeniu warsztatów z elementami seksualizacji, które są adresowane do dzieci i młodzieży – donosi portal Polskiego Radia 24. Na projekt Trzaskowskiego z zakresu seksualizacji dzieci, planowo chce się przeznaczyć 3 266 000 zł.

Skandaliczna kwota ponad 3 milionów przeznaczona na seksedukacyjne warsztaty, podczas których dzieci w formie artystycznych działań np. będą rozpoznawać strefy intymne budzi słuszne obawy rodziców i środowisk oświatowych – pisze w liście Hanna Dobrowolska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W projekcie celowo ukrywa się główne treści i miesza pojęcia. Warsztaty obejmować będą na przykład zagadnienia: mowy nienawiści, in vitro, życia uczuciowego, chorób przenoszonych drogą płciową (np. współczesna medycyna w walce z aids), tożsamości płciowej, pornografii, adopcji, przeciwdziałania przemocy, przeciwdziałania pedofilii, praw pacjenta, emocji, profilaktyki nowotworowej, seksu w internecie, stawiania granic i bliskości etc. – czytamy.

Członkini SDP zwraca uwagę na to, że „promocja projektu ma być zrealizowana: w urzędach, domach kultury, bibliotekach i komunikacji miejskiej m.st. Warszawy oraz w mediach społecznościowych miasta, co samo w sobie naraża dzieci poniżej 15. roku życia na kontakt z treściami prawnie zakazanymi”.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski konsekwentnie wspiera środowiska LGBT, co wiemy od początku prezydentury. Działania toczą się na kilku frontach. Jednym z ważniejszych, a mniej znanych i nagłaśnianych, jest budżet obywatelski Warszawy, który właśnie jest na finiszu głosowania – alarmuje Dobrowolska i zwraca uwagę na to, że dla uspokojenia opinii publicznej w projekcie „nie pojawia się edukacja seksualna”. Przypomina jednocześnie, że mazowiecka kurator oświaty wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec planów wprowadzenia warsztatów z seksedukacji przez Trzaskowskiego.

Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska wskazuje, że projekt Trzaskowskiego gwałci art. 48 oraz 53 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomina, że wspomniany artykuł konstytucji stanowi, że to rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Kurator zauważa, że miasto musi stosować się także do ustawy oświatowej. Prawo nie przewiduje kompetencji samorządu terytorialnego do realizowania zadań dydaktyczno-wychowawczych zastrzeżonych dla organów administracji rządowej oraz szkół i placówek – pisze Aurelia Michałowska.

Co istotne, lobbing w kwestii zakresu nauczania w szkołach ma także miejsce we Wrocławiu. Chociażby po śmierci Pawła Adamowicza, uprawiał go wrocławski prezydent Jacek Sutryk, który zarządził organizację lekcji na temat „mowy nienawiści” (PRZECZYTAJ), a które w praktyce były nauką „donosicielstwa” i polit-poprawnego bełkotu. Problem jest rozległy.

Źródło informacji: Polskie Radio 24

Przeczytaj także:

J. Międlar: Teatr dla gojów czy państwo z dykty?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Gangrena zboczeńców zajmuje Polskę.

  1. rebih mówi

   Z błogosławieństwem sukinsynów z Nowogrodzkiej.

  2. anonim mówi

   Dokladnie tak jak piszesz obludne pisiorskie kanalie na czele ze swym guru kurduplem udaja ze nie ma problemu i jak strus chowaja glowy w piasek. Teraz szumnie pochylaja sie nad ustawa o zakazie hodowli zwierzat futerkowych, a o wypowiedzeniu genderowej konwencji stambulskiej ni hu hu. Demoralizatorzy w bialych rekawiczkach

 2. Antyparch mówi

  Ha ha ha zacisnac posladki i na trzaskowskiego glosowac. Jestescie wspolwinni,kondonpederasci.
  Szczesc Boze.

  1. marju73 mówi

   Zmiń narrację pisożydolubny trolu. Wybory wygrał Kornhauser a Trzaskowski dalej grasuje. Nie mogą zakazać promocji zboczeń?

  2. marju73 mówi

   Szanowna Redakcjo, czy można zablokować tego przygłupiego trolla, który tu się pod mój nick podszywa i robi mi przysłowiową wiochę?

 3. Hammurabi mówi

  Rzecz jest arcypoważna. Trzeba jednak przypomnieć rodzicom, że to właśnie na nich ciąży obowiązek protestu a nawet siłowego potraktowania tych „latarników”, czy jak tam się zwą.
  Nie wyobrażam sobie, bym mógł wyrazić zgodę na jakiekolwiek tego typu zajęcia, kiedy moje dzieciaki chodziły do szkoły. Pewnie na zebraniu klasowym nie byłbym wówczas osamotniony a pani nauczycielka dobitnie zostałaby poinformowana o rodzicielskiej woli.
  Podobnie dyrekcja postawiona na przeciw kilkudziesięciu czy nawet kilkuset dorosłych straciłąby rezon i ryzykując posadę odwoła takie zajęcia.
  Tyle, że kiedyś rodzicom się chciało. A dziś?
  Dziś warszawscy i nie tylko ojcowie zostali wykastrowani światopoglądowo (co widać po wynikach głosowań w Warszawie i innych większych miastach) a o matkach nawet nie wspomnę.
  „Postępowość”, „nowoczesne poglądy”, są narzuconą im modą… Jak w bajce o „nowych szatach króla”, wszyscy podziwiają, chwalą, cmokają… Wciąż jednak brak tego dziecka, które zawoła, że „król jest nagi”, co w warszawskich (i nie tylko) realiach powinno zabrzmieć: „Wara od mojego dziecka”, bez względu czy dotyczyć to będzie nauczyciela, dyrektora szkoły, kuratora czy prezydenta miasta.

 4. Antyparch mówi

  47 lat temu, 11 września 1973, Augusto Pinochet, przeprowadzając wojskowy zamach stanu i uratował Chile przed komunistyczną dyktaturą Żyda Allende (który za młodu był nazistą, rasistą, antysemitą i homofobem).

  1. marju73 mówi

   I jeszcze kosmitą pewnie był

 5. hens mówi

  „Kate Winslet w mocnych słowach o współpracy z Polańskim: „Co ja ku**a robiłam”” – https://www.tysol.pl/a53360-Kate-Winslet-w-mocnych-slowach-o-wspolpracy-z-Polanskim-Co-ja-ku-a-robilam. To wciąż ta sama zboczona nacja! Kiedy Woody Allen wlazł do łózka swojej pasierbicy i oskarżyła go o to jego żona Mia Farrow, to została rozszarpana żywcem przez wszystkie żydłackie media w Stanach.

  A Polański znalazł obrońców w Krakowie. Żeby nie było, znalazł żydowskich obrońców w zażydzonym Krakowie! To 'polska’ chroni tego żydłackiego zboczeńca!

  A teraz chroni żyda trzaskoskiego.

 6. anonim mówi

  Dokladnie tak jak piszesz obludne pisiorskie kanalie na czele ze swym guru kurduplem udaja ze nie ma problemu i jak strus chowaja glowy w piasek. Teraz szumnie pochylaja sie nad ustawa o zakazie hodowli zwierzat futerkowych, a o wypowiedzeniu genderowej konwencji stambulskiej ni hu hu. Demoralizatorzy w bialych rekawiczkach

 7. Halina mówi

  Janusz Waluś pilnie potrzebny!

  1. marju73 mówi

   Marzy ci się mordowanie ludzi, Halinko? Taka jesteś?

  2. zdzichol mówi

   Mnie się marzy. Zacząłbym od tego niemca, co wygrał proces z panią Nitek-Płażyńską. A potem sukcesywnie wszystkich s..nów krótkimi seriami po bebechach.

  3. Marju73 mówi

   Zacznij może od walenia swojego „niemca” w hełm. Rozładujesz negatywne emocje i spuścisz z krzyża, bo coś wyraźnie mózg ci uciska. Śmieszny „kozaku” internetowy.

  4. Halina mówi

   Strach cię obleciał? I słusznie!

  5. Marju73 mówi

   Przed tobą? Jakąś „Karyną” internetową? Bardzo śmieszna jesteś.

 8. Halina mówi

  Zacytuję Rafała Gan-Ganowicza: „Nie wiem jak to jest zabić człowieka… zabijałem tylko komunistów”

  1. Marju73 mówi

   Nie cytuj. Z tej kompromitacji i tak się nie wygrzebiesz. P.S. Twój bohater Waluś nie tylko komunistów chciał zabijać.

  2. zdzichol mówi

   Wasz koniec, parchy, zawsze jest taki sam. Prędzej czy później.

 9. MACIEJ mówi

  Precz z łapami zboczone ścierwo od naszych dzieci.
  Czas chyba wziąć sprawy w swoje ręce i rozprawić się z tą dziczą, bo za moment będzie za późno!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.