„Żydzi kolaborowali z Niemcami”. Izraelska gazeta oburzona wypowiedzią ocalałego z Holokaustu

Edward Mosberg/ fot. screen
20

Byli dobrzy Polacy i źli Polacy. Tak samo było z Żydami. Byli dobrzy Żydzi i źli Żydzi. I jako Żyd wstydzę się za tych Żydów, którzy kolaborowali z Niemcami i proszę, aby polski naród wstydził się za Polaków, którzy byli kolaborantami – powiedział 93-letni Edward Mosberg podczas ceremonii zorganizowanej 14 listopada w Warszawie przez Fundację From the Depths, której prezesem jest Jonny Daniels.

Izraelska gazeta „Haaretz” skrytykowała wypowiedź Mosberga pisząc, że jest ona kontrowersyjna, ponieważ „historycy odrzucają porównanie polskich lub innych nieżydowskich kolaborantów z Żydami, którzy współpracowali z reżimem nazistowskim, tłumacząc, że większość Żydów, którzy służyli w żydowskiej policji, jako kapo lub w innych rolach, została ostatecznie zamordowana przez Niemców”. Haaretz pisze, że Żydzi kolaborujący z Niemcami „nie zrobili tego dobrowolnie lub z radością, ale raczej z przymusu, braku wyboru, z powodu głodu lub próżnej nadziei, że mogą ocalić swoje rodziny i bliskich”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Nie można porównywać „kolaboranta”, który znajduje się na liście eksterminacyjnej Ostatecznego Rozwiązania, i członków innych narodowości, którzy kolaborowali z innych powodów takich jak antysemityzm” – czytamy w artykule.

Mój komentarz: W przygotowanych przez żydowskie organizacje materiałach dydaktycznych do edukacji o Holokauście, która jest podstawowym elementem żydowskiej polityki historycznej, w ogóle nie ma mowy o żydowskich kolaborantach. Określenia „kolaborant” i „sprawca” są zarezerwowane wyłącznie dla nie-Żydów. Dla Żydów zarezerwowane jest określenie „ofiara”, a odpowiedzialnością za Holokaust obarcza się wszystkich nie-Żydów poza osobami ratującymi Żydów, przy czym podkreśla się, że była to grupa bardzo nieliczna i zawęża ją do tych, którzy otrzymali medale Jad Waszem.

Wypowiedź Mosberga jest uderzeniem w żydowską propagandę wybielającą Judenraty, żydowską policję, żydowskie Gestapo, żydowskich szmalcowników i żydowskich kapo w obozach. Nic dziwnego, że izraelska gazeta jest oburzona jego słowami. Niedługo pewnie dowiemy się, że Edward Mosberg jest „samonienawidzącym się Żydem” (self-hating Jew). Takiego określenia Żydzi używają wobec Żydów, których wypowiedzi są sprzeczne z holokaustową propagandą.

Przy okazji, ciekawe, jak wypowiedź Mosberga przyjął Jonny Daniels, który w lutym 2018 roku twierdził, że porównywanie polskich i żydowskich kolaborantów to negowanie Holokaustu. – Musi być jasność, że byli Żydzi, którzy współpracowali z niemieckimi nazistami w małym stopniu. Większość z nich robiła to w nadziei, że uratują życie swoje i najbliższych. Ogromna większość z tysięcy polskich kolaborantów robiła to z chciwości i czystej nienawiści – stwierdził wtedy Daniels.

Źródło informacji i cytatów: Haaretz

Zobacz też:

Holokaustowa propaganda we wszystkich szkołach w USA! Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPowiśle o ustawie 943 [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Zakładam że niekolaborowali bo tak wysoko Eskimosów niedopuszczali,po ciemnej stronie Księżyca

 2. jacek mówi

  a właśnie, co się dzieje z sierżantem sztabowym Danielsem? zapadł się pod ziemię czy co?

  1. szalom mówi

   Eeeee!!!!! Nie. Przecież teraz żniwa i ciężka praca. Ustawić sejm senat i rząd a rychłe wybory prezydenckie kto przygotuje?

 3. Janusz I mówi

  Pierwsze słyszę o polskich kolaborantach.

  1. Tomek mówi

   To, że nie mieliśmy rządu kolaboracyjnego jak we Francji czy Norwegii, nie znaczy, że mieliśmy trochę kolaborantów – wyroki podziemia nie brały się z palca. Konfidenci gestapo, volksdeutsche, Goralenvolk, artyści grywający w filmach niemieckich, szmalcownicy, panny sypiające z Niemcami, w jakiejś części granatowa policja – też istnieli.

  2. Yaro mówi

   Granatowa Policja, Leon Kozłowski.

 4. marju73 mówi

  Nieładnie tak wkładać kij w szprychy dobrze naoliwionej maszynie znanej pod nazwą „Predsiębiorstwo holocaust”.

  1. Robert B. mówi

   Oni liczą, że za pomocą holokaustu nie tylko się obłowią, ale także rzucą całą ludzkość przed sobą na kolana i tak już pozostanie do końca świata. Skutek będzie dokładnie odwrotny.

  2. Tomek mówi

   Póki co to na kolanach widzę głównie ciebie – zakompleksionego, „głupiego goja” (jak sam o sobie poniżająco piszesz). Wstaniesz kiedyś, czy będziesz tak klęczał do końca świata?

 5. z-k mówi

  Zamiast wydatkować nasze pieniądze na tłumaczenie i propagowanie w świecie tokarczukowych urojeń należało by przetłumaczyć i w świecie rozpropagować książki dr. Ewy Kurek, T. Bednarczyka – szczególnie „Życie codzienne warszawskiego getta”, Ireneusza Lisiaka, Jerzego Brochockiego (Ryszard Gontarz) – „Rewolta marcowa” – jedyną jak dotąd sensowną monografię wydarzeń marcowych…… a także….. warto by….. niektóre książki Albina Siwaka napisane na podstawie tajnych dokumentów KC przeznaczonych (już przez charyzmatyczne autorytety III-j okrągłostołowej) do spalenia a przez Siwaka uratowanych.

  1. Zbigniew mówi

   A o to trzeba poprosic wyborcow

  2. z-k mówi

   Nierealne. Wyborcy już tak są oduraczeni przez pruskie i żydowskie media …… nierealne i licho wie co będzie dalej. To już gorzej niż za poprzedniej żydokomuny. Opowiadał Pan Bohdan Poręba, że gdy był wielki opór żydo-aparatczyków przeciwko zbyt polskim produkcjom np. Polonia Restituta, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, przeciwko Nad Niemnem czy Hubalowi to ratunkiem był jakiś aparatczyk – narodowiec np Albin Siwak, który jakimiś kanałami uzyskiwał potrzebne akceptacje. Teraz tak się wszyscy boją sierżanta, że za cholerę

  3. Tomek mówi

   Albin Siwak… Stary komunista moczarowiec przefarbowany na patriotę, wielbiony jest obecnie raczej tylko przez tak poważnych ludzi jak jakiś Jabłonowski.

 6. Robert B. mówi

  Nawet takie „stonowane” wypowiedzi ciągle wpisują się w sedno żydowskiej propagandy: holokaust to największa tragedia wszech czasów, czytaj: czcij żydostwo.

 7. Robert B. mówi

  A to:

  Haaretz pisze, że Żydzi kolaborujący z Niemcami „nie zrobili tego dobrowolnie lub z radością, ale raczej z przymusu, braku wyboru, z powodu głodu lub próżnej nadziei, że mogą ocalić swoje rodziny i bliskich”. „Nie można porównywać „kolaboranta”, który znajduje się na liście eksterminacyjnej Ostatecznego Rozwiązania, i członków innych narodowości, którzy kolaborowali z innych powodów takich jak antysemityzm”.

  to jest sedno żydostwa: Żyd ma obowiązek przeżyć, goj ma obowiązek poświęcać dla Żyda.

  Jeżeli o mnie chodzi, to ja tego nie uznaję. Ani bym się dla nich nie poświęcał, ani nie będę się poświęcał.

 8. eeeelliiiiiajk;liiio mówi

  Bardzo Panu,dziękuję-za historię faktów.Szacunek.Życzę zdrowia.

 9. Przebiśnieg mówi

  Plemię Kainowe wytracilo tylko w ubiegłym stuleciu ponad 10 milionów Polaków głównie katolików jak podaje najlepszy znawca tematu Henryk Pająk, wybitny historyk i pisarz.

 10. Janwid. mówi

  # 3068€
  …Kotlet…
  Kotlet schabowy
  Jest młotkiem obijany
  Przed grylowaniem.
   
  Jako dzieci
  To obijanie widzimy
  Więc gdy dorosłymi
  Się staliśmy podobne
  Obijanie zastosowaliśmy.
   
  Zastosowaliśmy
  Bo nie widzieliśmy
  Nic w tym złego,
  Że podczas wojny
  Obijamy kijami
  Schabowego własnego
  Dając przykład innym
  Czynienia tego samego.
   
  Autor Janwid. Jan.30/2020.
  P.S.
  Odpowieź wierszowana
  Do wypowiedzi umieszczonej
  W n/w wpisie internetowym.
  Cytat:
  „Nie można porównywać „kolaboranta”, który znajduje się na liście eksterminacyjnej Ostatecznego Rozwiązania, i członków innych narodowości, którzy kolaborowali z innych powodów takich jak antysemityzm”
  Odp:
  Porównać możemy
  Gdy przykład z wiersza
  # 3068€ pod rozwagę weźmiemy.
  Janwid.
   
  https://wprawo.pl/zydzi-kolaborowali-z-niemcami-izraelska-gazeta-oburzona-wypowiedzia-ocalalego-z-holokaustu/?fbclid=IwAR3_rqOQN9omBX2cBy9_LKbXDOQK0oMH-mxQZFM7BPQncuCKNbb62auLY3g
   
  ///.

 11. Krzysztof mówi

  Dla mnie jest jedno Żydzi to podstępni ludzie.

  1. Goj mówi

   Gdyby Żydzi mieli narażać życie w czasie wojny, ratując Polaków,nie ocalałby żaden Polak.
   To są słowa porządnego, religijnego Żyda. A prawda jest w dziennikach i zapiskach do których my też czasami mamy wgląd. Żyd wg. prawa swego, moze skazać na śmierć najbliższych aby ratować siebie. AMEN!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.