Żydzi chcą przejąć dokumenty z IPN w zamian za Fort Trump? Niepokojące doniesienia dziennikarza

getto łódzkie/ fot. arch. kolorowane
11

– Z wizytą do Prezesa IPN wybiera się Pani Ambasador USA Georgette’a Mosbacher. Chce rozmawiać o archiwach. Padają groźby, że nie powstanie Fort Trump, jeśli pewna pula archiwów nie zostanie przekazana do USA. Więcej o tym w najbliższym „Warto Rozmawiać” – poinformował na Twitterze dziennikarz Polskiego Radia Rafała Dudkiewicz. Załączył też link do uchwały Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej z dnia 29 stycznia 2019 roku, w której czytamy: „Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej w pełni popiera stanowisko kierownictwa Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie rozmów z Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie dotyczących kontynuacji współpracy w zakresie udostępniania dokumentów”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O co chodzi? Dudkiewicz wskazuje, że „haczyk jest w aneksie ze strony Muzeum Holokaustu” oraz, że jest to „skandaliczny zapis”, ale nic więcej nie może napisać przed poniedziałkowym programem „Warto rozmawiać” w TVP Info o godz. 20.50. „Gra się toczy, dlatego to ujawniamy” – pisze Dudkiewicz i stwierdza, że „pula jest wysoka”.

„Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie to jest ośrodek propagandy silnie nakierowany na zniesławienie Polaków w swoim przekazie. To jest właśnie jeden z tych ośrodków, które – podobnie zresztą jak od zeszłego roku Muzeum Żydów Polskich w Warszawie – proponuje taką narrację historyczną, w której to Polacy mają być dołączeni do grona winowajców Zagłady” – tak opisał działalność muzeum Grzegorz Braun w wywiadzie dla TOK FM w 2015 roku. Po Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie nie możemy spodziewać się niczego dobrego. A jeśli w sprawie dokumentów jesteśmy szantażowani Fortem Trump, to naprawdę jest niewesoło. Czekamy zatem na poniedziałkowy program „Warto rozmawiać”.

Przeczytaj też:

Antypolskie szaleństwo w amerykańskim Muzeum Holokaustu: „Polka niesie Żydówkę na gestapo”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Wszelkie archiwa to podstawowa sprawa. Każdy poważny naród o tym wie. Zdaje się Witold Gadowski mówił o tym, że Niemcy wypożyczają archiwa a potem już nie wracają. TO WSTĘP DO PISANIA HISTORII NA NOWO.

 2. Zbulwersowany mówi

  Wieść niesie, że w IPN pracują dziwni ludzie, którzy nie umieją się wyslawiac po polsku i którzy są pochodzenia żydowsko – ukraińskiego. Jeśli jest tak to jest duże prawdopodobieństwo, że newralgiczne dane są już w obcych rękach. Bardzo kontrowersyjne są też niektóre wydania IPN, które np uwypuklaja polskie sprastwo, a pomijają udział Żydów w mordach na Polakach zatajajac enigmatycznie pochodzenie sprawców.

 3. Ania mówi

  Jeśli tak, to powinni Polsce udostępnić wszelkie dane zbierane przez diaspory żydowskie na świecie.

 4. Pw mówi

  Albo wyjdziemy na ulice dając kopa polskojezycznym przybledom albo nas pozbawią naszej Ojczyzny.

 5. Stefan mówi

  A czy ktoś składał wniosek do IPN-u wie jaki jest czas oczekiwania od złożenia wniosku dokładnie 4 miesiące. Przez ten okres można usunąć niewygodne kartki. Ile tam osób pracuje 2 że to tyle czasu trwa.

 6. Tomasz mówi

  Absolutnie nie powinno udostępniać się żadnych dokumentów z takiego zbioru tym bardziej za granice. Już Wałęsa wypożyczał i na dobre to nie wyszło.

 7. Lech mówi

  Narodowcy do dzieła robič marsz jak 11 listopada przeciw zdrajcom

 8. Willgraf mówi

  żydzi chcą zatuszować swój udział w zniszczeniu Narodu Polskiego stad te przejmowanie dokumentów ..żydzi bandyci którzy latami niszczyli Naród Polski nadal są kryci w ARCHIWACH IPN i o te ARCHIWA CHODZI !
  To jest Rozbiór Polski i przypomina Palenie AKT z filmu PSY

 9. Willgraf mówi

  czas przejąć władze POLACY ..czas przestać się bać ….Drugiej Szansy nie będzie !

 10. Dariusz mówi

  Znając nie-polski rząd i nie-polskich polityków,wydadzą wszystkie materiały bez zmrużenia oka.I dopiero zacznie się niszczenie Polaków,patriotyzmu i wszelkich przejawów polskości.Żydowskie ścierwa chcą nas Polaków całkowicie oczernić przed narodami świata.Następnym krokiem będzie początek działań jakie mają miejsce w Palestynie.Za Palestyńczykami nikt się nie wstawia.Przecież to terroryści.Z nami Polakami będzie to samo,ponieważ w świat pójdzie przekaz że to Polacy wymordowali miliony żydowskich parchów.Wtedy ścierwa ogłoszą że mają nową ojczyznę POLIN.

 11. Ewa Anna Naszarkowska mówi

  Czytajac owe teksty, myśle , ze materialy kronikarskie wszelkiego typu maja wartosc skarbu narodowego i zawsze tak bylo!, powinny byc w skarbcu poza zasiegiem obcych , dlatego udostepnianie moze byc za zgoda nie jednego ale kolektywu, za podaniem , tylko w formie telematycznej-komputer, ale to zalezy od tematu, bo obcym powinien byc wogole wzbroniony do skarbca, tu powinna dzialas odpowiednio uzbrojona straz….jak rowniez pracownicy nie moga ulegac innym , nawet na stanowiskach wyzszych, a tylko hierarchii zarzadcow, to tak jak w wytworniach papierow wartosciowych, muzeach narodowych…temat jasny….a filmy mozna porobic na okreslone tematy. A poza tym tu niezbedna jest czysta polskosc do ktoregos tam pokolenia…charakter patrioty , łatwy kontakt do policji, do kancelarni prawnej, spokojne odrzucanie szantazy…bez lekow . w gore Serca! Slusznsc jest po naszej stronie, musimy byc sprytni też.A swoja droga oryginalu nigdy nie dawac, ale kopie jak już co….prawo musi nas chronic, polskie…dobrym prawnikiem jest sedzia R. Majka, ktory dziala w Parlamencie…bardzo konkretny i madry czlowiek z doswiadczeniem i odwaga. Polak 100% i patriota , trzeba go tam tez wspierać .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.