Zwiększenie kwoty wolnej od podatku! Konfederacja przedstawia projekt ustawy [WIDEO]

Konfederacja/ fot. screen
0

Konfederacja przedstawiła swój pierwszy projekt ustawy w Sejmie IX kadencji. Zakłada on natychmiastowe zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 12-krotności płacy minimalnej. Gdyby przyjęto takie rozwiązanie prawne, od 1 stycznia 2020 roku kwota wolna wyniosłaby 31 200 zł. Obecnie jest to 3091 zł, czyli mniej niż w krajach trzeciego świata, np. w Zambii czy Botswanie.

Jak można karać Polaków coraz wyższymi podatkami, a jednocześnie od lat nie podnosić kwoty wolnej?! Jeżeli nie godzi się zatrudniać kogoś za kwotę niższą od minimalnego wynagrodzenia, to nie godzi się też pobierać od niego podatku dochodowego. A jak rządzącym nie starczy wtedy pieniędzy, to znaczy się do rządzenia po prostu nie nadają! – czytamy w oświadczeniu Konfederacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Założenia projektu zostały przedstawione podczas wtorkowej (19.11.2019) konferencji prasowej w Sejmie. „Pod projektem mamy już 11 podpisów naszych posłów. Liczymy, że w polskim Sejmie jest więcej wolnościowców, więcej zwolenników niższych podatków niż samo koło Konfederacji” – powiedział poseł Jakub Kulesza. Aby projekt mógł zostać złożony, musi podpisać się pod nim 15 posłów. Czy znajdzie się czterech odważnych, którzy poprą pomysł zwiększenia kwoty wolnej od podatku?

Globkurier [CPS] PL

Poseł Artur Dziambor przypomniał, że podczas kampanii wyborczej ubiegający się o prezydenturę Andrzej Duda zapowiedział podniesienie kwoty wolnej do 8 tys. zł. Niestety, nie zostało to zrealizowane. Poseł Kulesza wskazał, że nieopodatkowany dochód posłów jest  10-krotnie wyższy niż nieopodatkowany dochód zwykłych obywateli, a projekt ustawy Konfederacji, zwiększający kwotę wolną dziesięciokrotnie, sprawiłby, że wszyscy obywatele RP mogliby cieszyć się taką wolnością podatkową jaka obecnie jest udziałem posłów.

„Nie chcemy przywilejów podatkowych dla posłów. Nie chcemy przywilejów podatkowych dla siebie. Chcemy więcej pieniędzy w rękach polskich obywateli, a to znaczy mniej pieniędzy w rękach urzędników, bo jak rząd mówi, że nie da, to nie da, a jak mówi, że da, to mówi” – powiedział poseł Grzegorz Braun.

Źródło informacji: Facebook, Youtube

Zobacz też:

Poseł Krzysztof Tuduj pyta premiera o antypolskie zachowanie policji podczas Marszu Polaków we Wrocławiu [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.