Związek Wypędzonych o polskich żądaniach reparacji wojennych: „pozbawione są jakiejkolwiek legitymacji prawnej i moralnej”

fot. youtube
2

Przewodniczący Związku Wypędzonych (BdV) Bernd Fabritius oświadczył w sobotę, że „wysuwane przez narodowo-konserwatywny polski rząd PiS żądania reparacji wojennych pozbawione są jakiejkolwiek legitymacji prawnej i moralnej”. Fabritius uznał również polskie żądania za prowokację związana z kampanią wyborczą w Niemczech.

„Najnowsza wspólna historia obejmuje więcej niż rozpętaną przez Niemcy II wojnę światową i Holocaust, na skutek którego cierpiała także Polska. Obejmuje ona także niesprawiedliwość ucieczki i wypędzeń Niemców po II wojnie światowej. (…) Obydwa kraje po upadku żelaznej kurtyny wspólnie zbudowały dobre i stabilne relacje, i właśnie z tego powodu potrzebne są mądre i spokojne reakcje, jakie nadeszły teraz ze strony naszego rządu, który rzeczowo odrzucił wszelkie żądania reparacji. Jesteśmy mu za to wdzięczni. Wzywamy PiS, by zamiast prowokować w polityce wewnętrznej i zewnętrznej, wypełnił zobowiązania do wspierania mieszkającej tam (w Polsce) niemieckiej mniejszości, które wynikają przykładowo z ratyfikacji Europejskiej karty języków regionalnych i mniejszościowych” – stwierdził Fabritius.

Związek Wypędzonych to organizacja znana ze swoich polakożerczych wypowiedzi, których celem jest zakłamanie historii i wymuszenie na Polsce odszkodowań dla Niemców wysiedlonych na mocy postanowień konferencji poczdamskiej.

W skład kierownictwa Związku Wypędzonych wchodzili członkowie NSDAP m.in. Hans Kruger- uczestnik puczu monachijskiego i sędzia wydający wyroki śmierci w okupowanej Polsce. Krüger stał również na czele specjalnej komisji, która jesienią 1939 r. zatwierdzała listy Polaków rozstrzeliwanych następnie bez sądu w chojnickiej „Dolinie Śmierci”; Werner Ventzki – odpowiedzialny za masowe wysiedlenia Polaków z Wielkopolski oraz za likwidację łódzkiego getta. Odznaczony przez Hitlera złota odznaką NSDAP; Eryk von Witzleben – w czasie niemieckiego ataku na Polskę dowódca pomorskiego Selbstschutzu. W uznaniu zasług na wniosek Reinharda Heydricha Heinrich Himmler osobiście mianował Witzlebena SS-Sturmbannführerem.

Źródło: dw.com, tvp.info

SKLEP-WPRAWO.PL

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Gutek mówi

    Przypomnieć pacanowi, że po 1945 roku rządzili u nas czerwoni?
    Po pierwsze za wypędzenie niech obwinia swoich współbraci za zaatakowanie Polski.
    Po drugie niech obwinia czerwonych bo rząd Polski był tylko w teorii, faktycznie to wpadliśmy z deszczu pod rynnę, rotmistrz Pilecki by coś mu o tym powiedział.

  2. d. mówi

    niemieccy bandyci, mordercy i złodzieje i ich dzieci – również bandyci, mordercy i złodzieje bezczelnie drą swoje niemieckie zbrodnicze pyski, ze Polakom nie zapłacą należnych Polsce odszkodowań za ich – niemców, zbrodnie wojenne na Polakach! Zdziwicie się bandyci! Oj, zdziwicie się! Zapewniam was mordercy! Koniec z wami! Zbrodnie wojenne NIGDY się NIE przedawniają! A ziemie zachodnie to NIE wasze ziemie tylko ziemie ukradzione przez was Polsce przed wiekami!! Ziemie zachodnie to nasze Piastowskie ziemie ODZYSKANE!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.