Zwariowali? Posłowie PO atakują widowisko „Wolność we krwi” za propagowanie ustroju totalitarnego

widowisko "Wolność we krwi"/ fot. twitter
3

Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego zakończyły się widowiskiem muzyczno-historycznym na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Widowisko „Wolność we krwi” to opowieść o rodzinie Poleskich, której losy stanowią ilustrację historii Polski przez ostatnie sto lat. Niemiecka inwazja w 1939 roku została zilustrowana scenami pokazującymi żołnierzy Wehrmachtu przekraczającymi granicę oraz flagami III Rzeszy.

W związku z powyższym poseł Szczerba od rana szaleje na Twitterze zarzucając twórcom spektaklu „propagowanie totalitarnego ustroju państwa”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Art. 256 § 1. KK: Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Kto odpowie za symbolikę faszystowską na budynku Garnizonu Warszawa, przy krzyżu JP2 i pomniku Marszałka?. Na elewacji budynku dowództwa Garnizonu Warszawa, w tym na oknie, w którym stoi popiersie Lecha Kaczyńskiego wyświetlana była faszystowska symbolika. Znieważa to nie tylko Wojsko Polskie – w dniu ich Święta, ale i pamięć o byłym zwierzchniku sił zbrojnych. Kto za to odpowiada?!” – pisze Szczerba.

Nagonkę rozpoczęła już wczoraj posłanka PO Krystyna Sibińska, której nie spodobały się przygotowania do wieczornego widowiska. Jednym z rekwizytów była flaga III Rzeszy. „Obrazek z Warszawy w dniu Święta Wojska Polskiego. Brawo @pisorgpl” – napisała na Twitterze.

Mój komentarz: Wiele jest metody walki o zdobycie poparcia wyborców. Ale pierwszy raz widzę, żeby politycy starali się je zdobyć metodą „na robienie z siebie idioty”. Skoro posłowie Sibińska i Szczerba uważają, że zilustrowanie okresu niemieckiej okupacji flagą III Rzeszy jest propagowaniem ustroju totalitarnego, to z ich głowami faktycznie dzieje się coś niedobrego.

Na usta ciśnie się pytanie: czy Sibińska i Szczerba uważają, że w ramach „walki z faszyzmem” należy np. zakazać emisji serialu „Czas honoru”? Tam przecież aż roi się od flag ze swastyką!

Źródło informacji: twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Trzaskowski to głupek, czy kanalia? Bitwa Warszawska, rekonstruktorzy i dżem na jarmarku

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  Uważam, że przypominanie warszawiakom niemieckich, barbarzyńskich barw narodowych i symboli nie było potrzebne.

  1. michu mówi

   Może lepiej żeby nie zapomnieli

 2. Grazka mówi

  A ja uważam,że pokazanie ludziom ostatnich 100 lat z historii Polski w postaci takiego spektaklu teatralnego w połączeniu z musicalem to coś nowatorskiego i naprawdę emocjonującego. Byłam tam z wnukami, które bardzo przeżyły całość i nauczyły się wiele na temat historii kraju!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.