Zuckerberg deklaruje, że Facebook nie będzie blokował wpisów negujących Holokaust

Mark Zuckerberg/ fot. twitter
27
SKLEP-WPRAWO.PL

W wywiadzie dla portalu Recode Mark Zuckerberg zapowiedział, że Facebook nie będzie blokował wpisów, w których negowany jest Holokaust. „Jestem Żydem. Wiem, że jest wielu ludzi, którzy zaprzeczają, że Holokaust się wydarzył. Uważam to za bardzo obraźliwe. Ale nie sądzę, aby nasza platforma miała usuwać takie rzeczy, bo ludzie mylą się w różnych sprawach”.

Facebook będzie pozwalał na takie publikacje, dopóki ich autorzy nie będą nawoływać do atakowania innych. Zuckerberg dodał, że treści negujące Holokaust nie będą popularyzowane w aktualnościach.

Do deklaracji Zuckerberga negatywnie odniosła się m.in. prof. Deborah Lipstadt, amerykańska pisarka i historyk pochodzenia żydowskiego. „Wolność mediów oznacza, że powinny być one wolne od kontroli rządu. Nie oznacza jednak, że powinny udostępniać przestrzeń osobom, które zaprzeczają, że Zagłada się wydarzyła” – powiedziała Lipstadt i wskazała, że negowanie Holokaustu jest formą antysemityzmu i rasizmu.

Decyzję Zuckerberga krytykuje też Jonathan Greenblatt, dyrektor Ligi Anty-Defamacyjnej, żydowskiej organizacji pozarządowej założonej w 1913 r. przez lożę B’nai B’rith. „Negowanie Holokaustu jest świadomą, celową i długotrwałą taktyką antysemitów, która jest bezspornie nienawistna, bolesna i groźna dla Żydów. Facebook ma moralny i etyczny obowiązek, aby nie pozwolić na jej rozpowszechnianie” – oświadczył Greenblatt.

Rabin Abraham Cooper z Centrum Szymona Wiesenthala stwierdził: „Mark Zuckerberg się myli. Są tylko dwa rodzaje negacjonistów Holocaustu – tacy, którzy nie chcą uwierzyć, że był Auschwitz i tacy, którzy chcą dokończyć tę robotę, jak Iran. Negowanie Holocaustu to kwintesencja „fake news”. Nazistowski Holocaust jest najlepiej udokumentowanym okrucieństwem w historii. Pozwalanie na publikowanie kanonu negacji Holokaustu na Facebooku, lub jakiejkolwiek innej platformie mediów społecznościowych nie może być  usprawiedliwione prawem do „swobodnej wymiany myśli”, gdy sama idea [negacjonizmu] opiera się na kłamstwie”.

Źródło informacji i cytatów: jewish.pl, jpost.com

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: „Pogrom” w Przytyku jako hagada do pałowania Polaków. Jak było naprawdę?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. JMK mówi

  Pan rabin Cooper to osoba niespełna rozumu – czemuż to irańscy żydzi nie chcą opuścić Iranu? Nikt im nie broni wyjechać do Izraela. A prawdziwy holokaust to zrobili żydzi narodom Rosji po 1917 roku, ale o tym sza! Wg pana Szewacha Weissa ci w Rosji to byli żydowscy odszczepieńcy??? Nie wspomnę już o Katyniu. Podobne podłoże miała zagłada Ormian w Turcji.

  1. Kryśka mówi

   Dlaczego nie pisze się o kapo żydowskim w Niemieckich obozach? Dlaczego nie pisze się o żydowskich stalinowcach, którzy mordowali Polaków po wojnie? Dlaczego nie pisze się o holokauście Polaków? Polacy ratowali żydów, a dlaczego żyd nie uratował ani jednego Polaka? Dlaczego nie potępia się żydowskiej agresji od 1948 r. w Palestynie! Dlaczego? http://3obieg.pl/szokujace-wyznanie-izraelska-gazeta-donosi-jak-zydzi-mordowali-polakow/

  2. Kryśka mówi

   Dlaczego nie pisze się o kapo zydlodowskim w Niemieckich obozach? Dlaczego nie pisze się o zydlowskich stalinowcach, którzy mordowali Polaków po wojnie? Dlaczego nie pisze się o holokauście Polaków? Polacy ratowali zydlów, a dlaczego zydl nie uratował ani jednego Polaka? Dlaczego nie potępia się zydlowskiej agresji od 1948 r. w Palestynie! Dlaczego? http://3obieg.pl/szokujace-wyznanie-izraelska-gazeta-donosi-jak-zydzi-mordowali-polakow/

 2. Lucy mówi

  @JMK. Niestety, mordowanie Rosjan sie zasluguje na range holocaust, poniewaz cierpienie i zycie Goyim, a zwlaszcza tych bialych chrzescijan, sie u nich nie liczy. Gdyby to bylo bezkarne wielu z tych „wybrancow” Boga zazynalo by nas „bydlakow” w taki sam sposob jak to robia z bezbronnymi krowami i cielakami w tej specjalnej skrzynce do uboju kosher (po „upadku komunizmu” Anno 1989, taki uboj to standard i w Polsce).

 3. piotr p mówi

  Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na oczy gościa nz zdjęciu- one są niewidzace. No chyba że mi się wydaje.

  1. Teresa mówi

   Szatańskie wręcz ślepia

 4. Piotrx mówi

  a co to jest ten „Holokaust” ?

 5. Zbulwersowany mówi

  Plemię Kainowe tylko w ubiegłym stuleciu wytracilo ponad 10 milionów Polaków jak podaje najlepszy znawca tematu Henryk Pająk, historyk i pisarz.

 6. tuszyn mówi

  Nikt zdrowy na umyśle nie neguje holokaustu ale też każdy w miarę oczytany wie, że zafundował go Hitler żydowskiej biedocie w porozumieniu z żydofinansjerą, może nawet i na ich życzenie oraz przy pomocy samych żydów. Potem coś się porypało i eksterminacją rozszerzono też na tych co mieli [pozostać i zasiedlać Palestynę.

 7. michu mówi

  Czyli okazał łaskę. Bo chciał. Skoro nie będziemy mieli własnych portali, to musimy mieć nadzieję, że nie zmieni zdania ;).

 8. Pola kowalska mówi

  Niech se w D**** wsadzi Fuj ZBUK.Holckausty byl zrobiony przez zydow dla Polakow i dla wlasnego narodu.Chca zapomomniec niech popatrza kto tam u nich mieszka najwieksi mordercy

 9. Piotrx mówi

  Facebook ponownie zamyka patriotyczne profile. Nie przeszkadzają mu treści antykatolickie
  http://www.bibula.com/?p=97029

  ….Administratorzy Facebooka po raz kolejny zagięli parol na patriotyczne profile. To kolejna tego typu skoordynowana akcja. Tym razem usunięto co najmniej ok. 300 stron publikujących prawicowe i narodowe treści. Odpowiedzialność za to działanie częściowo wziął na siebie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Co ciekawe, Facebookowi nie przeszkadzają profile antykatolickie.

  Zorganizowana akcja likwidowania facebookowych stron o charakterze prawicowym, antyunijnym oraz antyislamskim to kolejny przejaw działalności ograniczającej wolność wypowiedzi na najpopularniejszym serwisie społecznościowym na świecie. Portal wp.pl informuje o ok. 300 zablokowanych stronach, natomiast internauci i użytkownicy Twittera podają, że zablokowanych profili może być już blisko 500. …

  i garść innych tytułów dotyczących pejs-booka:

  Facebook usuwa konta pod dyktando rządów USA i Izraela

  Prof. Bartyzel zablokowany na FB za krytykę protestantów? „Walka klasowa zaostrza się”

  Facebook usuwa stronę Marszu Niepodległości – za „rasistowskie” zdjęcie polskich piłkarzy

  Facebook usunął zdjęcia polskich piłkarzy. Za koszulki ze znakiem Polski Walczącej!

  Protest narodowców pod siedzibą Facebooka w Polsce

  Facebook ponownie zamyka patriotyczne profile. Nie przeszkadzają mu treści antykatolickie

  Facebook oskarżony o dyskryminację konserwatystów – firma zapowiada zmiany

  Branża IT prowadzi zmasowany atak cenzurowania konserwatywnych treści w sieci

  Wybiórcza awaria Facebooka. Dotknęła tylko katolickie strony, mające najwięcej „polubień”

  Ban za krytykę islamu. Facebook ocenzurował wypowiedzi ks. prof. Dariusza Oko

  Wizerunek ukrzyżowanego Chrystusa „zbyt brutalny” dla Facebooka. Potentat ocenzurował reklamę

  Ministerstwo Prawdy Marka Zuckerberga. Oto nowe oblicze cenzury

  Cenzura czy troska o standardy?

  Facebook zatrudni 3 tys. pracowników do „monitorowania treści”

  1. michu mówi

   Dopóki nie zrobimy własnego portalu społecznościowego to tak będzie.

 10. Niko mówi

  Zydostwo wszelkiej masci to bandyci,mordercy,oszusci,zlodzieje,my pracujemy jako niewolnicy. itd

 11. Goj mówi

  A co z holokaustem Polaków, których zginęło tylu, co żydów?

 12. Krzysztof mówi

  Cukierberg – swoje oświadczenie możesz sobie wsadzić w doopsko – żydzie sparszały.

 13. Iva mówi

  Wiedzac o tym jak on wspolpracuje z NSA i innymi organizacjami, na pewno zrobil to zeby jeszcze bardziej podniesc krzyk na temat antysemityzmu i oznaczac ludzi antysemitami. Ta krytyka ze strony Zydow to tylko dlatego zeby ludzie mysleli ze to uczciwe, bez zadnych hakow, posuniecie Zuckenberga. Oxford wydaye nowa Biblie gdzie zostanie usuniete slowo „Zydzi” i zastapione slowem „ludzie”, organizacje zydowskie nadaja etykiete „antysemity” kazdemu kto mowi niewygodna dla zydow prawde, w Stanach wydaja prawo ze nawet „porownanie” brutalnosci wojska izraelskiego do nazistowskich metod jest karalne wiezieniem, a tu Zuckenberg dal zielone swiatlo na wyrazanie opini? Bardzo to dziwne dla mnie.

 14. julie mówi

  Jak ja nienawidze sacharyny . No oz czegos nie bedzie ale bedzie za to kto neguje holokaust , tfiu tfiu tfiu .
  Hahahahahaaaaa , a niech go tak stado goryli …

 15. Robert mówi

  Oto nastał nam czas nowego Raju,może CIAsnego zdziebko dla wielu hodowców,ale zaś MOSADy owocowe,świeże,dominujące,soczyste,wraz z lasami pejsBukowymi,mieszanymi,żyznymi,sztucznymi,uprawowymi w Krainie Karpackiej i dalej na wschodzie będą się rozwijać,ku własnej wygodzie i urodzaju,choćby dyrektor generalny był po grzybach zbieranych przez smerfa CIAmajde

 16. Robert mówi

  Ku własnej wygodzie i urodzju.Hi…I po haju

 17. Czesław Lipka mówi

  Niestety nie mogę sprawdzić czy ten chazar mówi prawdę, ponieważ już bardzo dawno zablokowałem pejsbook na moim komputerze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.