Zrzutka na „stypendium” dla Kijowskiego nie wszystkim KODziarzom przypadła do gustu. Jeden nawet odesłał legitymację!

fot. zrzutka.pl
5

Mateusz Kijowski poskarżył się w mediach, że „obrona demokracji” zrujnowała mu życie. Pracy nie ma, biedę klepie, a znajomi robią mu zakupy. Co prawda, za kilka miesięcy działalności w KOD Kijowski dostał 90 tys. zł., ale najwyraźniej była to tzw. kwota na waciki, bo wielki demokrata ma większe potrzeby niż przeciętny Kowalski. Dlatego Kijowski wylewa krokodyle łzy i straszy, że uda się na emigracje.

W odpowiedzi na lament Kijowskiego jego fani zorganizowali zrzutkę, dzięki której ich ukochany przywódca ma znowu zajaśnieć na firmamencie „walki o demokrację”. Zrzutka odbywa się pod hasłem „Stypendium Wolności – Mateusz, zostań w Polsce!” Na razie zebrano 20 tys. zł, co przy potrzebach Mateusza wygląda dość marnie. Czyżby KODziarze woleli, aby tak wspaniały przywódca nie zostawał jednak w Polsce?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Okazuje się, że zrzutka na fircyka Kijowskiego to nie jedyna inicjatywa tego typu. Jeden z członków KOD Wielkopolskie ujawnił na fb, że „KOD wspiera nie tylko Mateusza”, w związku z czym zadał pytanie: „Czy staliśmy się organizacją wspierająca finansowo przywódców, którzy popadli w problemy finansowe lub prawne?” Następnie poinformował, że nie chce „nabijać skarbonki alimenciarzowi, który powinien spłacać swoje długi pracując w więzieniu”, w związku z czym odsyła swoją legitymację.

Czas na refleksję jest zawsze. Niektórzy idą po rozum do głowy wcześniej, inni później. A niektórzy do końca będą tkwić w przeświadczeniu, że KOD to wspaniała organizacja, której osoby takie jak Mateusz Kijowski poświęciły swój czas i energię, żeby „walczyć o wolność”. Tymczasem w KOD chodzi i zawsze chodziło o coś zupełnie innego. O „kasa, Misiu, kasa”! Jeśli bowiem „obrońca demokracji” wyciągnął z puszek 90 tys. zł i po roku płacze, że został bez grosza, to nie czarujmy się. Nie o „obronę demokracji” chodzi, ale o nabicie kieszeni kosztem otumanionych KODziarzy, którzy przez swoich przywódców zostali zrobieni w bambuko.

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ayax mówi

  Ktoś zasugerował, ze być może chodzi o wypranie kilku złotych co przyszły z zagranicy, a Kijowski się śmieje. Na 20 tys sie nie skończy. Nie wiadomo. Ale coś mi się wierzyć nie chce, ze on taki biedny.

 2. Jarek mówi

  jak ten osobnik nie ma za co żyć z alimentami zalega to niech w końcu weźmie się do roboty – nie wiem niech kanały czyści ulice zamiata zawsze coś pożytecznego a nie biadoli i pasożytuje

 3. Pan Kracy mówi

  Mateusz Kijowski ma 48 lat. Funduje mu się stypendium. Fajny wiek jak na stypendystę…

 4. Waldemar mówi

  Mateusz podaj konto to wyślę Tobie parę groszy.

 5. robert mówi

  i bardzo dobrze,że kodem kierował taki człowiek, nikt lepiej by nie skompromitował tej zbieraniny komuchów i pociotków PO

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.