Zniszczono obelisk upamiętniający Krzysztofa Kolumba. Sprawca zapowiada kolejne akcje. Zobaczcie film

fot. youtube
3

Demontaż pomników w upamiętniających bohaterów Konfederacji to zaledwie wstęp do szerszej akcji postulowanej m.in. przez organizację Black Lives Matter wspieraną finansowo przez George’a Sorosa. Teraz uderzenie skierowano przeciwko wszystkim pomnikom uznanym za symbol tzw. białej supremacji. W Baltimore, w którym 16 sierpnia usunięto cztery pomniki związane z Konfederacją, w nocy 21 sierpnia został zdewastowany obelisk upamiętniający Krzysztofa Kolumba. Obelisk ma 225 lat i jest najstarszym pomnikiem w USA upamiętniającym odkrywcę Ameryki.

Film pokazujący dewastację pomnika został zamieszczony w Internecie. Sprawca tak uzasadnia swój czyn: „Krzysztof Kolumb symbolizuje rozpoczęcie inwazji europejskiego kapitalizmu na zachodnią półkulę. Kolumb rozpoczął wielowiekową falę terroryzmu, mordów, ludobójstwa, gwałtów, niewolnictwa, degradacji przyrody i kapitalistycznego wyzysku w Ameryce. Ta fala destrukcji dotyka rdzennych Amerykanów, Afro-Amerykanów oraz ludzi o brązowej skórze. (…) Kultura białej supremacji jest starsza niż Stany Zjednoczone. To ona stała się fundamentem amerykańskiej kultury, gospodarki, biurokracji i sposobu myślenia. (…) Biała supremacja i systemy, które ją wspierają, muszą zniknąć. W przeciwnym razie ludzie nadal będą cierpieć, a planeta będzie umierać.” Sprawca wyjaśnia też, że burzenie pomników i systemu, który reprezentują jest koniecznym etapem ewolucji.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, że w USA trwa walka z białym człowiekiem?

Źródło:  baltimorebrew.com, youtube

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. M. mówi

  „Policyjni związkowcy z Wielkopolski wydali oświadczenie, w którym padają mocne oskarżenia pod adresem rządzących, m.in. o usprawiedliwianie agresji w ramach walki politycznej.

  Jak piszą, „Zarząd Wojewódzki z niepokojem obserwuje bardzo agresywne postawy części przedstawicieli ruchów narodowych, nacjonalistycznych i pseudokibiców, które nie spotykają się zawsze z jednoznaczną krytyką ze strony władz państwowych, wręcz przeciwnie są nawet z nieznanych nam powodów często usprawiedliwiane jako element walki politycznej”.
  Według policjantów z Wielkopolski „taka sytuacja prowadzi w rzeczywistości do wzrostu zachowań agresywnych również innych osób, które obserwując to co się dzieje na arenie politycznej mają przekonanie o swojej bezkarności i często prowokują funkcjonariuszy, aby przekazać opinii publicznej sygnał o brutalności (porównywanie policjantów do ZOMO) lub braku profesjonalizmu”.”

  https://dorzeczy.pl/kraj/39226/Rzad-usprawiedliwia-narodowcow-i-kiboli-Ostry-list-policjantow-do-Blaszczaka.html

  http://natemat.pl/215473,bunt-policjantow-gdy-blaszczak-to-zobaczy-z-pewnoscia-nie-bedzie-szczesliwy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.