Znany kynolog o animalsach: “Ekolodzy” kładą świnki do łóżeczek i chodzą z kozami na spacer. To kpina z idei prozwierzęcej!

3

Sympozjum “Oblicza Ekologii” ku czci śp. prof. Jana Szyszko odbyło się 25 stycznia w WSKSiM w Toruniu i przyciągnęło wielu polityków, duchownych, działaczy rolnych, hodowców i prawdziwych ekologów, którzy wspólnie powiedzieli “STOP” ideologii aktywistów prozwierzęcych i prośrodowiskowych. Jednym z prelegentów był lider kynologów, Piotr Kłosiński, który wspomniał swoje spotkanie z prof. Szyszko dzień przed jego śmiercią i opowiedział o zgubnej tendencji humanizowania zwierząt.

“Organizacje pseudoekologiczne pokazują zwierzęta stawiając je na równi z człowiekiem. Próbują narzucić ludziom spojrzenie na zwierzę jako na partnera postawionego na równi z nami. Humanizacja, która postępuje u zwierząt domowych zatraca sens hodowania tych zwierząt”

– powiedział Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego.

Wsparcie - darowizny

“Przez wiele lat – i tutaj mówię o rasach pierwotnych, ale też tych wyhodowanych przez człowieka – zwierzęta były stworzone w jakimś celu, obronnym, pilnowania rodziny i w pewnym momencie przy zbliżaniu się zwierzęcia do człowieka okazało się, że te zwierzęta nie są już potrzebne człowiekowi w sposób tradycyjny, a zaczynamy je trzymać dla swojego widzi mi się. Zaczynamy je ubierać w ubranka, nazywać imionami ludzkimi, pokazywać od innej strony. I tak jak z wieloma rzeczami mogę się zgodzić przy zwierzętach towarzyszących i domowych, jak te imiona, ale tak naprawdę od wielu lat organizacje nie mające poza nazwami nic wspólnego z ekologią, zaczynają pokazywać zwierzęta hodowlane jako zwierzęta domowe!”

– mówił lider kynologów.

“Kilka lat temu w Warszawie widzę na osiedlu faceta, który prowadzi dwie kozy na smyczy. Okazuje się, że mieszka w bloku na trzecim piętrze z tymi kozami. Pytam go, czy uważa, że te kozy są szczęśliwe. Odpowiedział mi, że nie trzyma ich po to, żeby kozy były szczęśliwe, ale po to, żeby on był szczęśliwy. To jest właśnie przykład pseudoekologii”

– przywołał zdarzenie ze stolicy ekspert w zakresie hodowli psów rasowych.

“Coraz częściej widzimy obrazki, gdzie zwierzęta gospodarskie przebrane są w różne stroje, świnki śpiące na łóżeczku (…) i tak naprawdę musimy zacząć od nauki w szkołach podstawowych, przedszkolach, pokazywania prawdziwego oblicza hodowli zwierząt. Hodowla nie sprowadza się do tego, że trzymamy kozy w domach. Trzymamy kozy w celach hodowlanych”

– przypomniał prezes Kłosiński zgromadzonym uczestnikom Sympozjum “Oblicza Ekologii”.

“Nie ma takiego programu w szkołach. Jest wręcz odwrotnie. Ekoterroryści i organizacje, które stawiają sobie za cel pozyskiwanie środków finansowych, które mają wpływać do ich portfela, to oni stawiają sobie za cel zakłamywanie rzeczywistości. One mają udział i swój głos w szkołach i zakłamują już tam rzeczywistość (w trakcie edukacji dzieci – dop. red.).”

– puentował.

Piotr Kłosiński od lat zajmuje się hodowlą zwierząt rasowych. Jest też darczyńcą wielu organizacji charytatywnych. Sprzeciwia się dyktatowi kilku bogatych organizacji prozwierzęcych, uważając, że należy pomagać tylko tym, które nie uczyniły nieuczciwego biznesu z idei pomocowości zwierzętom.

 

fot. Monika Bilska/TV Trwam

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. zibi mówi

    ŻART- co mówi Twój przyjaciel kynolog,na pępkowym z okazji narodzon 4 raczków? Pierwsze dwa bym zostawił na rozród,a reszta “do żyda” 🙂

  2. Robert mówi

    Trudno się dziś w tym wszystkim połapać,choćbyś wąchał szukał na czterech łapach i tropił z pieskiem po śladzie Wyższego nadzoru.Z doświadczenia wiem ,że najlepsi kynolodzy to byli w Żarce ,po nich w Lubaniu i jako emeryt dodam od siebie,że cały ten wysiłek służy dla pozoru walki ze zwykłym przestępcą, kiedy najwięksi legalnie żyją jak w niebie

  3. joe mówi

    Piotr Kłosiński od lat zajmuje się hodowlą zwierząt rasowych – czy hodowla zwierząt rasowych jest etyczna i moralna? Może ktoś zacząłby hodowlę rasową kynologów?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.