„Zmieniamy rzeczywistość”. Cóż tam, panie, w polskiej polityce? Podsumowanie dnia (23.07.2018)

Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer/ fot. twitter
8
spotkanie ambasadorów w MSZ/ fot. twitter
spotkanie ambasadorów w MSZ/ fot. twitter

Tylko zjednoczeni pozostaniemy silni. Polska będzie wspierać Prezydencję austriacką w realizacji jej programu z przekonaniem, że przyczyni się on do wzmocnienia UE – powiedział minister Jacek Czaputowicz w poniedziałek 23 lipca br. przemawiając do ambasadorów 27 państw członkowskich UE akredytowanych w Polsce. Szef MSZ podkreślił, że motto obecnej prezydencji „Europa, która chroni” odpowiada na oczekiwania obywateli i zaznaczył, że Polska podziela opinię Austrii, iż bezpieczeństwo i stabilność w najbliższym sąsiedztwie UE są warunkiem stabilności samej Unii – czytamy na stronie msz.gov.pl. Motto „Europa, która chroni” po prostu zwala z nóg. Chyba bardziej groteskowego hasełka nie można było wykombinować. Europa, która chroni? Kogo chroni? Zdecydowanie bardziej pasowałoby motto „Ubogacający nożownicy w każdej dzielnicy”, albo „Ciebie też nazwiemy faszystą”. Można było jeszcze wybrać coś w stylu „Wszyscy kochamy Marksa” lub „Lewica nie da się oderwać od państwowego cyca”. To jest – niestety – obecny stan Europy, która chroni wyłącznie tyłki eurokołchozowych politruków pierniczących o łamaniu praworządności w Polsce oraz karmi grantami pseudonaukowców dowodzących, że mężczyzna to kobieta i odwrotnie. Mam do „Europy, która chroni” serdeczną prośbę – przestańcie zaklinać rzeczywistość i dajcie ludziom choć chwilę oddechu od tej waszej „ochrony”. I zabierzcie sobie tych szurniętych „obrońców demokracji”, których oczy tęsknią za rozumem. Jeśli naprawdę chcecie być „Europą, która chroni”, to przestańcie wspierać wariatkowo.

Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer/ fot. twitter
Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer/ fot. twitter

Mamy na politycznym Twitterze nowy, błyskotliwy hasztag #ZmieniamyRzeczywistość. Zmienianiem rzeczywistości zajmuje się Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna. Operacja zmiany rzeczywistości odbywa się poprzez cykanie wspólnych fotek w pięknych okolicznościach przyrody i nie tylko. Celem fotek jest lansowanie nowotworu o nazwie Koalicja Obywatelska, na czele której stanęli obywatelka Lubnauer i obywatel Schetyna, żeby pokonać nie-obywateli z innych partii w wyborach samorządowych. W tym celu obywatele z PO i Nowoczesnej będą wespół w zespół uświadamiać lud, kto jest jedynym słusznym kandydatem na obywatela prezydenta w każdym polskim mieście. Wyjaśnią też, ze każdy inny kandydat jest nie-obywatelem i jego wygrana będzie faszyzmem, neonazizmem, rasizmem i ksenofobią.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Janusz Korwin-Mikke/ fot. twitter
Janusz Korwin-Mikke/ fot. twitter

Janusz Korwin-Mikke podał dalej mój wpis na Twitterze. Chodzi o informację dotyczącą wywalenia w błoto 16 miliardów zł. W błoto – a konkretnie w wiatrakowe błoto – wywalone zostaną pieniądze podatników, a zrobi to Prawo i Sprawiedliwość, żeby lobby wiatrakowe w Polsce czuło się dobrze, a Niemcy mogli wysyłać do nas wiatrakowy szrot, którego utylizacja jest droga, więc Niemcom się nie opłaca. „Nie wiedziałem nawet, że aż tyle. To jeszcze gorzej, niż za rządów PO, b.partii p.Premiera. Jeśli dojdziemy do władzy, to tacy marnotrawcy staną przed sądem za sabotaż gospodarczy. Razem z tymi, co wspierają “polskie samochody elektryczne” i budują centralne porty lotnicze…” – napisał prezes partii Wolność.

Globkurier [CPS] PL

Panie Januszu, postawienie przed sądem „marnotrawców” i „sabotażystów gospodarczych” niczego nie zmieni. Sąd powie, że realizowali oni najbardziej postępowe wytyczne oraz ratowali klimat tocząc słuszny bój z dwutlenkiem węgla, który jest najgorszym wrogiem postępowego świata. Potem oni dostaną medal, a Pan zostanie okrzyczany wariatem. A wiatrakowy szrot z Niemiec będzie przyjeżdżał do Polski i po wyeksploatowaniu będzie płonął na polskich wysypiskach. To jest właśnie ta postępowa ekologia, pod którą – niestety – podpisuje się dziś Prawo i Sprawiedliwość.

Źródło informacji: msz.gov.pl, twitter

Przeczytaj też:

Polska wyda gigantyczne pieniądze na organizację szczytu klimatycznego w Katowicach

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Grzegorz mówi

  PO Schetyny rzeczywistość!!!! 35 lat temu kiedyś w kinie oglądałem Gwiezdne Wojny , miałem wtedy 12 lat i nie uwierzyłem.Dzisiaj śmiać mi się chce jak widzę tych PO i Nowoczesna ,Kod i Wałęsę w ośmieszaniu się i ośmieszaniu Polski A tego nie wybaczy żaden Polak!!!!

  1. Hammurabi mówi

   Mylisz się! Świat a zwłaszcza Polska pełna jest idiotów gotowych głosować na tych skompromitowanych zdrajców!
   Wałęsa… Kiedyś uwierzyło mu 10 milionów. Wszystkich, no prawie wszystkich oszukał a wciąż są tacy, którzy gotowi będą walczyć o jego “dobre imię”. Podobnie z “politykami” z PO, nagranymi u “Sowy i przyjaciół” z tym całym KOD-em,…
   Miały te chamy złoty róg, ostał mi się jeno sznur i najlepiej by było, gdyby na nim skończyli ze sobą. Przynajmniej politycznie.

 2. Tomek G. mówi

  Podsumowania dnia to najlepsze artykuły w sieci.

  1. Tomek G. mówi

   tylko dlaczego jak je czytam to mnie krew zalewa?

 3. Robert mówi

  Zmienianiem rzeczywistości zajmują się smutni panowie,operatorzy Remote Neural Monitoring.Rada dla pana Schetyny,lepiej niech nie czeka do zimy i na mrozy,tylko znajdzie dobrego lekarza chirurga,co bez narkozy przyklei mu ten uśmiech do końca świata i o jeden dzień dłużej i niech zmieni tyłek,bo widać że zwykły uśmiech sprawia mu ogromny wysiłek,być może przez niego właśnie,jeśli zakaszlnie,albo przez nią.Trudno się wyznać PO zdjęciu …szwów.To mówię ja,do nich dwóch

 4. michu mówi

  UE to twór socjalistyczny. Socjalizm polega na tym (podobnie jak niewolnictwo), że jedni pracują a inni z tej pracy korzystają, a żeby móc korzystać to mają aparat przymusu, żeby to egzekwować. Cała nowomowa polega na tym, żeby to zaciemnić i żeby ci co pracują nie buntowali się i nic nie próbowali zmnienić.

 5. lol mówi

  Tyle się zmieniło (dla zwykłego Kowalskiego – ustrój, partie, nazwiska polityków, itd.), by nie zmieniło się nic (czyli jak od ’45 rządzą w POLIN żydzi, tak dalej w protektoracie YUDEOpolonia rządzą żydzi)…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.