Ziemkiewicz o zmianie ustawy o SN: „Nie oddamy ani guzika, oddamy całe gacie”

Sejm RP/ fot. twitter
6

Do Sejmu trafił dziś projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym zgodny z wytycznymi Komisji Europejskiej i Trybunału Sprawiedliwości UE. Projekt złożył klub Prawa i Sprawiedliwości. Nowelizacja umożliwia powrót do SN tym sędziom, którzy przeszli w stan spoczynku ze względu na przepisy dotyczące wieku emerytalnego. Projekt uchyla też procedurę ubiegania się o zgodę prezydenta na dalsze orzekanie po ukończeniu 65. roku życia.

„No tak, jak zwykle – nie oddamy ani guzika, oddamy całe gacie” – skomentował na Twitterze Rafał Ziemkiewicz. Co na to internauci?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  PIS to nie żadna partia, to zwykłe, dziurawe kalesony, wstydzę się że na nich głosowałem…

  1. Ada mówi

   Dość mocno dziurawe te kalesony, bo oto przygotowano dla nas „w trosce” i „po przyjacielsku” podane na tacy gotowce – pakiet prawa izraelskiego, prawa amerykańskiego, prawa unijno – niemieckiego i pakiet…praw ukraińskich… Trzech pierwszych nie trzeba prezentować – każdy z nas zdążył już je poznać. Natomiast te ukraińskie wdzierają się wszędzie, więc muszą mieć przyzwolenie! Tablica upamiętniająca … Andrzeja Szeptyckiego na Uniwersytecie Wrocławskim(!), czy prezentacja … tryzuba i hymnu ukraińskiego z wielką pompą w Lublinie(!), to tylko ostatnie dodatki do całości. I to już nie dotyczy jedynie Kresów!

 2. kryspin mówi

  Czas na POLEXIT. PIS to partyjka uformowana zapewne już w Magdalence w 1989 roku. Przecież ludzie, których Kiszczak wybrał sobie do rozmów jako stronę społeczną rządzą Polską od prawie 30 lat. Kaczyński był w Magdalence-był. Wałęsa-był, Kwaśniewski-był. Michnik-był. A kto z Wałęsą liczył głosy by obalić prawdziwy Polski rząd J. Olszewskiego-Tusk. I takie to proste, a Polacy jak barany rotacyjnie głosują na tych zdrajców.

 3. ZbulwersowanyL mówi

  Pełne majty. Znowu fetor na całą Polskę i cały świat. Jedyna polityczna nadzieja w Ruchu Narodowym.

 4. konserwa57 mówi

  za cały ten bałagan w sądownictwie podziękować należy naszemu prezydencikowi…. gdyby sie nie wtrącał to już dawno by było pozamiatane po Gersdorf!

 5. Uwolnić Basię Poleszuk mówi

  A gdzie krzywa morda Zmorawicki? Podobno bredzi z jakimś komisarzem od euro. Jeszcze złotówkę nam zabiorą po-pisy? ALe syf!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.