Zeznania prokuratora badającego Amber Gold: „Nie pamiętam. Wszystkie te sprawy mieszają mi się” [WIDEO]

Ryszard Paszkiewicz/Amber Gold/ fot. twitter
2

Przed sejmową komisją ds. Amber Gold zeznawał dziś były zastępca Prokuratora Okręgowego w Gdańsku Ryszard Paszkiewicz. Jego zeznania wyglądały następująco: „Nieszczęście moje polega na tym, że podczas pracy nad Amber Gold pracowałem nad wieloma innymi sprawami. Wszystkie te sprawy mieszają mi się”; „Nie pamiętam, czemu byłem w opozycji do działań funkcjonariuszy ABW. Nie potrafię odpowiedzieć dziś na to pytanie”; „Świadek Ryszard Paszkiewicz przyznał, że nie pamięta czy Marcin. P. był kiedykolwiek prezesem spółki Amber Gold”; „Świadek po raz kolejny nie odpowiada na pytania członków komisji zasłaniając się niepamięcią”; „Prokurator Ryszard Paszkiewicz nie pamięta jakie działania podjął w sprawie”; „Świadek nie ma nic do powiedzenia osobom poszkodowanym przez spółkę Amber Gold” – relacjonuje na twitterze “Prawda o Amber Gold”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kim jest prokurator Paszkiewicz, który dziś doznał amnezji? „Ryszard Paszkiewicz, syn z-cy wojewódzkiego komendanta MO do spraw SB w latach 1975-83. Prokurator R. Paszkiewicz chciał ścigania @Cenckiewicz i Gontarczyka za informacje w książce o Wałęsie. Odpowiada też za niesłuszne aresztowanie (2 lata) Piotra Zaleskiego, prezesa firmy Conti” – informuje dziennikarz Wojciech Wybranowski i dodaje: „Prokuratorowi Paszkiewiczowi, po materiale “Rz” i “Państwo w Państwie” w 2012 roku groziło postępowanie dyscyplinarne. Zajął się nim rzecznik dyscypliny. Miał wówczas jednak takie plecy, że sprawę wyciszono”.

Źródło: twitter

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Waldemar mówi

    Ogólna amnezja większości świadków. Nie pamiętam co było5lat temu.

  2. Agnieszka mówi

    Ta cała pisowska “dobra zmiana” na czele z prokuratorem ze stanu wojennego tow. Stanisławem Piotrowiczem z PiS-u to zwykła ściema! Czy jakiś POstkomunista z SB i WSI, których nazwiska są na liście “100” najbogatszych ludzi z Polski trafił za kraty? Czy jakiś skorumpowany minister z PO-PSL będący na “taśmach prawdy” trafił za kraty? Retoryczne pytania! Od ponad dwóch lat PiS nie potrafi dokonać dekomunizacji sądów. Po prostu żenada!
    Odnośnie tego komunistycznego prokuratora Paszkiewicza, od czego jest areszt wydobywczy? Na mocy kpk, można prokuratora tow.Paszkiewicz-a za uchylanie się od złożenia zeznań zamknąć w areszcie wydobywczym! Jestem pewna, że jedna spędzona noc tego komunistycznego prokuratora w celi z innym przestępcami odświeżyłaby mu pamięć. Na kolanach by prosił o umożliwienie złożenia mu zeznań przed komisją. Ale PiS tylko “gada” i nic nie robi, aby realnie pociągnąć do odpowiedzialności karnej złodziei i morderców z PZPR, SB i WSW(WSI)!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.