„Zero migrantów to bezpieczna Słowenia!” Antyimigrancka ofensywa w Europie. Wyniki wyborów

0

W niedzielę odbyły się wybory parlamentarne w Słowenii. Zwyciężyła Słoweńska Partia Demokratyczna (SDS) byłego premiera Janeza Janszy (był już premierem dwukrotnie – w latach 2004-2008 i 2012-2013). SDS zdobyło ponad 25 procent głosów. Partia Janszy deklaruje sprzeciw islamskiej migracji do Europy, przez co porównywana jest do węgierskiego Fideszu Victora Orbana.

Przed SDS teraz pojawi się niemałe wyzwanie. Partia Janszy potrzebuje znaleźć koalicjanta, ponieważ w innym wypadku nie zdoła utworzyć rządu. A to nie będzie proste zadanie. Poza SDS do słoweńskiego parlamentu weszły partie centro-lewicowe, co nie jest dobrą wiadomością dla Janeza Janszy. Jeszcze podczas kampanii wyborczej, większość przywódców partii politycznych deklarowała, że ze „słoweńskim Organem” w koalicję nie wejdzie. Publicznie potępiali wypowiedzi Janszy, na przykład: Zero migrantów to bezpieczna Słowenia!

12,6 procenta głosów, zaraz za SDS, otrzymała lewicowa Lista Marjana Sareca (LMS). Lider tej listy zaciera ręce, gdyż marzy mu się stworzenie szerokiej koalicji pod jego przywództwem. Jak będzie? Zobaczymy w najbliższym czasie. Jansza deklaruje otwartość do dialogu z każdym ugrupowaniem.

Bez względu na wszystko, wybory w Słowenii pokazują, że w Europie powstaje prawdziwa antyimigrancka, roztropna ofensywa. Po Polsce, Węgrach, Austrii oraz włoskiej koalicji, w której skład wchodzi prawicowej Ligi Matteo Salviniego, Słowenia to kolejny kraj, który mówi stanowcze NIE islamskim migrantom, napuszczanym na Europę przez imperialistów, siejącym ludobójstwo na Bliskim Wschodzie i w Azji Centralnej.

Źródło: World Elect

Nigeryjczyk skatował policjanta. Puszczono go wolno, bo jest… imigrantem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.