Zełenski zapytany o jakiej marzy Ukrainie: „Możemy stać się wielkim Izraelem…”

Zełenski i przyjaciele w synagodze na Ukrainie / Fot. ynetnews.pl
22

Ukraiński portal internetowy Ukrinform.ua zacytował wypowiedź Wołodymira Zełenskiego, w której prezydent Ukrainy wyraził opinię, że Ukraina może stać się w przyszłości wielkim Izraelem.

Według korespondentów Ukrinform Zełenski został zapytany dziennikarzy o jakiej marzy Ukrainie. Prezydent o żydowskich korzeniach („Zełenski jest Żydem ze strony obojga rodziców i nawet zakłada tefilin. Odwiedził Izrael w przeszłości w ramach swojego programu telewizyjnego i nawet mówi kilka słów po hebrajsku” – czytamy na portalu ynetnews.com) stwierdził:
Państwo i bezpieczeństwo są chronione, powinno być na pierwszym miejscu. Myślę, że wszyscy nasi ludzie będą naszą wielką armią. Myślę, że nie możemy po prostu mówić o Szwajcarii przyszłości. Z pewnością nasze państwo może być takie za jakiś długi czas, ale na pewno możemy stać się wielkim Izraelem, z własną twarzą – powiedział prezydent.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według niego ukraińskie problemy z bezpieczeństwem będą numerem jeden w ciągu najbliższych dziesięciu lat.
Na pewno będziemy rozwijać technologie. Kierunek IT, który dobrze opracowaliśmy, będzie naszym numerem jeden, bo to wszystko dotyczy broni, w tym różnych programów. Wszystko to na pewno się wydarzy, jestem pewien. Ale jednocześnie kraj będzie absolutnie demokratyczny – powiedział Zełenski i dodał, że na Ukrainie państwo autorytarne jest niemożliwe:
Państwo autorytarne przegrałoby z Rosją. Ponieważ ludzie wiedzą, o co walczą. (…) Demokracja jest obowiązkowa – powiedział prezydent Ukrainy.

Zauważył, że takie kwestie jak aspekty bezpieczeństwa w szkołach, instytucjach, domach powinny być ściśle przestrzegane. – Wydaje mi się, że nie powinno tu być liberalizmu – powiedział prezydent.

Jak poinformował Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w rozmowie z krajowymi dziennikarzami, że Ukraina zbuduje takie gwarancje bezpieczeństwa, aby Rosja nie mogła już ich atakować.

Źródło informacji: Ukrinform.ua

Przeczytaj także:

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. czarny mówi

  Bo tak ma być. Ukraina, a dokładnie jej południowa część ma się stać wielkim Izraelem, bo już w Palestynie rozpieprzyli wszystko co się dało, to teraz będą żerować na następnym narodzie.

 2. Rebih mówi

  Państwo autorytarne niemożliwe na Ukrainie? Zelensky zlikwidował wolność słowa, potem zlikwidował pluralizm polityczny (zakazał działalności politycznej tym, którzy się z nim nie zgadzają, a ostatnio zlikwidowała wolność religijną. Zbrodnie wojenne i zbrodnie wobec ukraińskich cywilów są dokonywane przez ludzi Zelenskiego codziennie, a brutalność i zuchwałość tych czynów przekracza nawet to co znamy z historii lat 50-tych, kiedy to jednak władze załatwiały większość sprawa w ukryciu. Celem jest niewątpliwie sterroryzowanie ludności i niedopuszczenie do wybuchu, który mógłby się skończyć powieszeniem na latarniach oprawców z SBU i armii.
  Dlaczego lewackie elity klaszczą żydowskiemu zbrodniarzowi wysługującemu się neo-nazistami? Bo sami też tak chcą robić i też dążą do takiego modelu państwa wg modelu Trockiego, gdzie terror staje się głównym narzędziem postępu. Podobne podejście proponuje zresztą Marcuse, „klasyk” neo-marksizmu, który twierdził, ze uzyskanie wyższego poziomu wolności i powszechnego szczęścia wymaga „przejściowego” ograniczenia tolerancji wobec tych, którzy postępowi stoją na drodze. „Pandemia” razem z akcją „Szczepionka”, postępowanie Trudeau wobec Konwoju Wolności czy represje i wiezienie zatrzymanych w czasie protestów 6 I 2021 w Waszyngtonie pokazuje, że 1984 wkrótce znów będzie naszą codziennością.

  Wystarczy przyjrzeć się najnowszej propozycji PiS polegającej na tym, że władza będzie mogła poddawać nieograniczonym represjom obywateli tylko na podstawie wpisu na „czarną listę” prowadzoną przez ministra. Nie jest określona długość tej listy i nic nie stoi na przeszkodzie, by liczyła ona miliony.

 3. Adam mówi

  Dlatego aby Upaina nie stala sie drugim Izraelem nalezy jej to uniemozliwic . Nie pomagam banderowcom!

 4. Repatriant mówi

  z Budowa poszło na trailerach kilkadziesiat czołgów i BWP-ów na wschód wesprzeć ujów w budowioe niebiańskiego sraela

 5. wojtek mówi

  Wątpię Zełeński, że to się wam uda. Dwa razy próbowaliście w XX wieku i dwa razy nie wyszło. Pamięć o II WŚ jest nadal żywa.

 6. Marcin Malik mówi

  Żydzi już od dawna proszą o nowe ziemie w Europie tylko dla nich, bo w Palestynie biją ich Arabowie. Oni chcą tu mieszkań, ziemi, oraz narodu tanich poddanych wyrobników. Chrześcijaństwo, jako niewolnicza religia oparta na winie i słabości jest w wielkim interesie Żydów. Ja bardzo się dziwię że Żydzi walczą z chrześcijaństwem. Islam uczy aby mordować niewiernych, a chrześcijaństwo aby wybaczać, klękać i modlić się za swoich winowajców.

  Nie jestem pewien czy marzenie Zeleńskiego się nie spełni. Wszystkie żydowskkie kraje (USA, UK, PL) go popierają i dają broń. Putin myślał że pójdzie mu łatwo a chyba coraz bardziej się ośmiesza. Spójrzcie na mapę rosyjskiej okupacji Ukrainy. Chyba stoi w miejscu, a przecież Rosja to podobno potęga.

 7. Leszek SG mówi

  @Marcin Maik. Putin nigdy nie twierdził, że interesuje go zajęcie całej Ukrainy. On zajmuje regiony wschodnie. Teraz zbiera siły na bitwę pod Donieckiem. Tam będzie ponad 60 000 Ukrów

 8. Ewa-Maria mówi

  Kwestią czasu jest ze z Rosją przegrają. Na razie jest to zabawa w 'wojnę’. Putin pokaże na co go stać i nie odpuści tak łatwo. Autorytaryzm to już komik im zafundował eliminując wszystkich swoich przeciwników. Marzy mu się drugi Izrael a zwykli obywatele będą na nich pracowali . Wiadomym jest że naród ten przyzwyczajony jest do pasożytniczego trybu życia, terroru. Arabowie. Palestyńczycy i Strefa Gazy jest tego żywym obrazem.

 9. Ewa-Maria mówi

  Marcin: przecież oni już tu są. W Polsce 'przefarbowali ’ się na Polaków. W Ameryce wszystko co największe, najważniejsze należy do Żydów.

 10. Marcin Malik mówi

  @Ewa-Maria i @LeszekSG

  Smutne to o co zapytam, ale dlaczego Polacy są aż tak głupi/ślepi? Może sądzicie, że jednak są mądrzy a ja ich obrażam? Co myślicie na temat zbiorowej inteligencji Polaków?
  Okrągły stół, wybranie SLD, potem PO, potem zaprzedanie duszy za 500zł. Co taki Żyd może pomyśleć o Polakach, skoro ja nawet wątpię w ich inteligencję i siłę charakteru. Ja nawet uważam że Polacy kochają komunizm, tylko nie zdają sobie z tego sprawy.

 11. anonim mówi

  Nie ich doczekanie, na razie przeciagaja strunę bo są bezgranicznie pyszni i zbyt pewni siebie.Myślą że maja banki i media to już zwojowali cały Świat. Przez ich podłość ludzie zaczynają wychodzić z letargu, i stanie się w końcu tak że cały swiat zmówi się przeciwko nim z zrobi z nimi porządek raz na zawsze. Świat pozbędzie się tej anomalii gatunku ludzkiego i wszysko wróci do naturalnej harmonii.

 12. alojz mówi

  @Marcin Malik
  Wynika to z faktu że od 1939 polskie elity są eliminowane i zastępowane obcymi. W rezultacie masz wybór między śniadym Morawerem a śniadym Trzaskiem i coraz więcej śniadych na ważnych stanowiskach a coraz mniej blondynów. Popatrz na polskich prezydentów: jeśli nie ma prawidłowych korzeni to przynajmniej musi mieć żonę o takowych. A pilnują tego ludzie z dużą kasą i dobrymi koneksjami. Zauważ że wrogiem nr 2 dla PiS jest nie Hołownia a Konfederacja z ledwie kilkuprocentowym poparciem.

 13. Pewex mówi

  Szkoda, że Konfa stała się pro-ukr, nawet nCzas komentarze wyłączył. W tej układance nie ma jesdnego czarnego klocka a drugi musi być biały (RU -UKR) oba są czarne tylko jeden jest wypolerowany na lśniąco…tu nawet nie ma tylko dwóch klocków, ale więcej- US-UE (w tym PL)…wszystkie czarne. Zwykli ludzie tylko mogą być białymi klocuszkami, ale przez to , że akceptują totalitaryzm, to tez nie do końca… Hawghk

 14. wojtek mówi

  Marcin Malik

  Aby to marzenie się zrealizowało to Rosja musi tę wojnę przegrać. To mało prawdopodobne. Po drugie muszą być narody zainteresowane koncepcją takiej „nowej” federacji. Nikogo takiego nie widać na horyzoncie oprócz PiS-u. Ale PiS to nie jest jeszcze naród.

 15. Shadow mówi

  Parchate eski-Mośki już przestały się ukrywać o co chodzi w tym całym bajzlu. Zburzyć strukturę narodowościową Polski, wewnętrzny jej spokój i byt ekonomiczny i zrobić miejsce na upainie dla swoich eski-Mośków.– Obyście szczeźli w piekle.

 16. Kazik mówi

  Mamy wchłonąć wszystkich UA z obwodów nad Dnieprem. Na nasze nieszczęście korzystają wszyscy chętni również z innych terenów (tam `wojny`nie ma), żeby wyjechać na zachód, znacznie zwiększając liczebność migracji. To zjawisko można nazwać `wyciskaniem pasty do zębów z tubki’. Działania militarne płoszą ludność z terenów wschodnich na zachód UA i dalej, poza `tubkę`.

 17. Polak Mały mówi

  Ukraina to humbuk wyrobu masońskiego,niezwykle niebezpieczny dla Polski!!!Tak pisał Roman Dmowski.

 18. szalom mówi

  nawet w twarzach mają ci panowie coś groźnego, szkaradnego, szachrajskiego i fałszywego.

 19. Tolek mówi

  Rosja miała już prezydenta Żyda (Miedwiediew), teraz czas na Ukrainę.

 20. Melodia mówi

  Komik w zielonym dresie odgrywa rolę swojego życia.

 21. nowack nowacki mówi

  Zadziwiające jest tempo przesiedleń i extra tempo aktów prawnych : można już powiedzieć , że te drugie wyprzedzają to pierwsze : Mieszkanie + dla „przesiedleńca”
  (bo tej nazwy używają już czynniki rządzące) PESEL dla przesiedleńca,500+ dla przesiedleńca( a „ci” reemigrują z tym 500+ …po fajki i z powrotem.Czy „nowe”PESELE wezmą udział w wyborach np. samorządowych ,do sejmu i senatu? Co na to hołubiący
  UKRAINIE ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.