Zbezcześcił pomnik Żołnierzy Wyklętych! Stanie przed sądem! Czy poniesie karę?

Zbezczeszczony pomnik "Szczubaka" w Milówce
1

Żywieccy śledczy informują, że na przestrzeni najbliższych tygodni, mężczyzna który zbezcześcił pomnik żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych w Milówce ma usłyszeć zarzuty. Mężczyzna przestraszył się konsekwencji i dobrowolnie chce poddać się karze.

Obelisk w Milówce został postawiony na cześć Antoniego Bieguna ps. „Szczubak” i jego kompanów z oddziału NSZ z VII Okręgu, którzy po 1945 roku mężnie walczyli z komunistycznym okupantem. Odział „Szczubaka” wchodził w skład zgrupowania kpt. Henryka Flamego ps. „Bartek”. 2 marca, czyli dzień po Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych, 49-letni mężczyzna oblał obelisk czerwoną farbą, która najprawdopodobniej ma wyrażać jego komunistyczne inklinacje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mężczyźnie prawdopodobnie zostaną postawione zarzuty z art. 261 kk. Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

To co miało miejsce w Milówce to efekt długofalowej lewackiej propagandy, mającej na celu sprowadzenie żołnierzy podziemia niepodległościowego do rangi „faszystów” z równoczesnym wybielaniem komunizmu. Przypomnijmy, że po stronie komunistycznej ideologii totalitarnej stoją polskie sądy. W grudniu 2018 roku prezydent Dąbrowy Górniczej rozwiązał narodową manifestację, podczas której spalono portret Lenina i stwierdzono że „żydzi tworzyli bezpiekę”, co w sądzie określono mianem „szerzenia nienawiści”. Zaś w kwietniu bieżącego roku, sędzia Sądu Rejonowego we Wrocławiu, Zbigniew Woźniak, uznał że artykułując fakty na temat „żydokomuny” znieważa się społeczność starozakonnych. Wszystko wywrócone do góry nogami!

Mając na uwadze powyższe nie możemy być pewni, że mężczyzna, który zbezcześcił obelisk upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, poniesie sprawiedliwą karę.

Źródło informacji: TVP Info

R. Zieliński: Guru z dymem. Antykomuna we Wrocławiu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Hammurabi mówi

    Pewni, to możemy być wyłącznie śmierci i podatków. Cała reszta jest zależna od zapatrywań w ogóle a już polskich sędziów w szczególe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.