Zatrzymano neonazistów celebrujących urodziny Hitlera. Jest wniosek o delegalizację stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”

fot. screen z materiału TVN
3
SKLEP-WPRAWO.PL

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie neonazistowskiej celebry na cześć Adolfa Hitlera, która odbyła się w maju 2017 r. w lesie w Wodzisławiu Śląskim. Rzeczniczka prokuratury Joanna Smorczewska poinformowała, że zatrzymano trzech uczestników tej imprezy. To Mateusz S., przewodniczący stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” oraz Adam B. i Tomasz R.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. propagowania nazistowskiego ustroju – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych znaleziono broń i amunicję. W mieszkaniach podejrzanych ujawniono także mundury, flagi, odznaki, naszywki i publikacje o symbolice nazistowskiej. Zabezpieczone zostały ich telefony komórkowe i komputery.

Minister Patryk Jaki poinformował o złożeniu przez Ministerstwo Sprawiedliwości wniosku do Prokuratury Krajowej o delegalizację stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”.

Źródło: rmf24.pl, twitter

Posłuchaj także:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Mr. ?? mówi

    Twarze zamazane oraz Adam B. Tomasz R. coś jak morderca Kajetan P a wcześniej Poznański 🙂
    Co z tą karą śmierci panie Jaki 🙂

  2. Bo mówi

    no prosze… w 48 godzin zdelegalizowali organizacje a od Maja 2017 bylo nagranie i nie mieli pojecia o takiej dzialalnosci dopiero jak wszystko dostali do reki

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.