Zaskakujący sondaż dla portalu Karnowskich. Bosak, Kosiniak-Kamysz i Kidawa-Błońska z niemal identycznym poparciem

Ruch Kontroli Wyborów/ fot. facebook
3
SKLEP-WPRAWO.PL

Gdyby wybory odbyły się w maju, wynik wyborów prezydenckich rozstrzygnąłby się w pierwszej turze. Przynajmniej tak wynika z sondażu Social Changes, który został przeprowadzony na zlecenie portalu braci Karnowskich, wpolityce.pl.

Z badań wynika, że urzędujący prezydent Andrzej Duda już w pierwszej turze zdobyłby 59% głosów. Taki wynik wskazywałby na wzrost poparcia dla kandydata z ramienia PiS o 6 punktów procentowych. Drugie miejsce zajął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, którego popiera 10 proc. badanych. Jest to spadek o 3 pkt. proc. Kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska, która niedawno ogłosiła zawieszenie kampanii, znalazła się dopiero na trzecim miejscu z wynikiem 9 proc. (spadek o 2 pkt. proc.). Kandydat Konfederacji, Krzysztof Bosak mógłby liczyć na 8 procent głosów (wzrost o 1 pkt. proc.). Biedroń może liczyć na 5-procentowe poparcie (poparcie bez zmian), zaś Marka Jakubiaka popiera 1% wyborców.

Z sondażu ponadto wynika, że rośnie przewidywana frekwencja. Tydzień temu sięgała ona w badaniach 29 proc., a obecnie 36 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 10 do 13 kwietnia 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1060. Nie poinformowano jednak czy respondenci zostali poinformowani o planowanym sposobie przeprowadzenia wyborów, co mogło by mieć wpływ na wyniki w kwestii frekwencji oraz poparcia konkretnych kandydatów.

Źródło informacji: PAP, wpolityce.pl

Przeczytaj także:

„Aborcja to hańba Rzeczypospolitej”. Pełna treść przemówienia Kai Godek, którego nie pozwolono wygłosić w Sejmie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. Konfederata mówi

    Bosak mój kandydat. Gdyby Pana Bosaka pokazywali w tvp, tyle co Kulawą-Błonkę i Siniaka-Kamyka, to Bosak miałby poparcie ponad 20 %. #Falażycia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.