Żart stulecia! Władimir Putin zapewnia, że Rosja jest państwem pokojowym

Władimir Putin/ fot. twitter
3

Obserwujący manewry wojskowe Wostok-2018 prezydent Władimir Putin powiedział w czwartek, że Rosja będzie rozwijać siły zbrojne, aby bronić swej suwerenności. Zapewnił, że Rosja jest państwem pokojowym i „nie ma i nie może mieć” agresywnych planów. „Nasza polityka zagraniczna jest nastawiona na twórczą współpracę ze wszystkimi krajami, które są nią zainteresowane” – powiedział Putin.

Wraz z Putinem z trybuny na poligonie Cugoł manewry obserwował minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Zaproszeni też zostali przedstawiciele sił zbrojnych Chin i minister obrony tego kraju Wei Fenghe. W ćwiczeniach na poligonie Cugoł uczestniczy 25 tys. żołnierzy rosyjskich, wyposażonych w ponad 7 tys. jednostek uzbrojenia i sprzętu, a także około 250 samolotów i śmigłowców. Przewidziano udział 3,5 tys. żołnierzy armii Chin, z ponad 600 jednostkami sprzętu wojskowego i 30 samolotami armii chińskiej. Ćwiczenia zakończą się 17 września.

Mój komentarz: Wypowiedź prezydenta Putina zaliczam do kategorii „żart stulecia”. Zbyt dobrze znam historię, żeby uwierzyć w pokojową deklarację oficera KGB płaczącego nad rozpadem zbrodniczego Związku Radzieckiego. Wprost przeciwnie. Robi mi się zimno, gdy czytam, że sowiecki oficer deklaruje „pokój” i „twórczą współpracę ze wszystkimi krajami” podczas chińsko-rosyjskich manewrów wojskowych. I jeszcze ta symboliczna data zakończenia ćwiczeń, czyli 17 września. Nie muszę chyba tłumaczyć, co ta data oznacza w historii Polski.

Źródło informacji: pap

Przeczytaj też:

Oficer WSI szefem Działu Bezpieczeństwa w Muzeum POLIN

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. goj mówi

    Putin chyba przeszedł na islam, bo mają łudząco podobną wizję “pokoju”.

  2. MSW mówi

    Widziałem zdjęcia towarzysza Władimira jak pływa z delfinami. Wiadomo po co to wszystko – wszystkie kobiety w Rosji już teraz kochają się w nim, a teraz pokochają go wszystkie dzieci. Putin jest w coraz lepszej formie, wygląda korzystniej od swojego sobowtóra. Te manewry to pic na wodę i fotomontaż, tak jak pluskanie się z delfinami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.