„Wzywamy polityków PiS i PO do opamiętania”. Mocny apel Krzysztofa Bosaka ws. wyborów prezydenckich [WIDEO]

Krzysztof Bosak/fot. Twitter
2

W poniedziałek (27.04.2020) Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, wezwał polityków PiS i PO do opamiętania i poważnego zachowania w obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich. Podkreślił, że nieodpowiedzialne postępowanie i rozgrywki personalne w obozie rządzącym doprowadziły do chaosu legislacyjnego. Wskazał też, że trwa niepotrzebna obstrukcja w Senacie. – Czemu to ma służyć? – zapytał Bosak

– To, co dzieje się z wyborami zasługuje wyłącznie na krytykę. Na kursie kolizyjnym jest Sejm i Senat. Na kursie kolizyjnym jest Kaczyński i Gowin. Na kursie kolizyjnym jest Sasin i Poczta Polska. Wszyscy ze wszystkimi są na kursach kolizyjnych. Do wyborów zostaje kilkanaście dni. Przepisy mają wejść zaledwie kilka dni przed wyborami. Nie wiadomo kto i kiedy je przeprowadzi. Co to wszystko ma być? Wzywamy polityków do opamiętania i do spoważnienia. Przedsiębiorcy, pracownicy zwalniani w ostatnich dniach, pracownicy sektora ochrony zdrowia patrzą na to wszystko i pukają się w głowę. Pytają, gdzie macie rozum. Gdzie macie rozum i godność człowieka? To jest pytanie, które dziś stawia Konfederacja – powiedział Bosak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jednocześnie zaapelował do Senatu o jak najszybsze odesłanie do Sejmu ustawy o wyborach korespondencyjnych. Podkreślił, że spłynęły już wszystkie opinie i dalsza zwłoka nie ma sensu. Trzeba jak najszybciej ostatecznie zdecydować, w jaki sposób mają się odbyć wybory, żeby skończyć z narastającym chaosem. Podkreślił, że jedyne rozwiązanie, które nie wymaga zmian legislacyjnych i kłótni politycznych, to wprowadzenie stanu nadzwyczajnego przez Radę Ministrów i odsunięcie wyborów do sierpnia lub na termin późniejszy.

– Przyzwyczailiśmy się, że jak Polsce są ogłoszone wybory, to one są zorganizowane, a w tej chwili zderzamy się z sytuacją, w której politycy rządzący uświadamiają sobie, że jednak samorządy odgrywają tu istotną rolę i że jak jest bałagan prawny, to samorządy mogą odmówić współpracy – powiedział Bosak nawiązując do odmowy wydania baz danych Poczcie Polskiej.

– Z jednej strony zacieśniliśmy tak bardzo na życzenie Unii Europejskiej przepisy o bazach danych, mam na myśli RODO, a z drugiej strony bez jasnej, jednoznacznej podstawy prawnej wysyłane są niepodpisane pisma do samorządowców, że mają przekazywać całe rejestry wyborców. Niesamowita sytuacja, z którą nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia – stwierdził Bosak i dodał, że szwankuje również współpraca władz z komitetami wyborczymi. Przypomniał, że obecny chaos rozpoczął się od nocnej wrzutki PiS doklejającej nowelizację Kodeksu wyborczego do głosowania nad tarczą antykryzysową.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Wyborczy odgłos paszczą

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. dar mówi

    CZEMU MA TO SŁUŻYĆ ? LUB KOMU ? a może sytuacja jest jasna i klarowna ? Można liczyć tylko na zbieg okoliczności taki zbieg przed wyborami miał miejsce 10.04.2010r bo też co niektórzy w tamtym czasie postanowili złożyć tzw.hołd ,ale to nie było nic innego jak Sytuacja przedwyborcza z 2010 roku I dobrze było pokazać się w Katyniu,nie zapominajmy że byli też wtedy przyszli kandydaci na prezydentów może i teraz OPATRZNOŚĆ tak pokieruje sprawami że buta i arogancja zostanie zmieciona z piedestału ,a NARÓD ZACZNIE ODDYCHAĆ PEŁNĄ PIERSIĄ bez kagańców ,rytuałów przed postawionymi bożkami ,które nic z Bogiem i Prawdą nie mają do czynienia.Zobaczymy co PAN HISTORII POSTANOWI W STOSUNKU DO NASZEGO NARODU.Natomiast na opamiętanie się wszystkich tych którzy to robią dla naszego dobra nie liczyłbym Hitler też robił dobrze dla swoich wyznawców,Stalin też,Mao też i wielu innych od czasów Kaliguli.Pozdrawiam serdecznie korzystajmy ze spacerów i obserwujmy sytuację nie dając się sprowokować .

  2. Janek mówi

    Bo to co jest w tej chwili to jest burdel a nie Państwo. Pierwszym zadaniem Polaków jest odsunięcie burdelmamy od zarządzania interesem. Dopóki się tego nie zrobi nic w kraju się nie polepszy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.