Wzruszające wyznanie szefowej nowego Ministerstwa Przedsiębiorczości: „Należałam do Platformy” [WIDEO]

fot. twitter
8

Po rekonstrukcji rządu premiera Morawieckiego odnoszę wrażenie, że jedną z rekomendacji na ministerialny stołek jest opcja „należałam do Platformy”. Dla Jadwigi Emilewicz, która dziś przyznała to w wywiadzie z Robertem Mazurkiem, utworzono nawet nowy resort, czyli Ministerstwo  Przedsiębiorczości i Technologii. Nie wnikając w kompetencje nowej minister, warto odnotować fakt, że od mnożenia bytów administracyjnych przedsiębiorczość nie rośnie, a wprost przeciwnie. No, ale jak ktoś był w Platformie, to może uda mu się nawet z piasku bicz ukręcić. Kto wie? Wiadomo, że do PO samych ekspertów brali.

Serdecznie polecam wywiad red. Mazurka z nową minister, bo jest po prostu kapitalny i obnaża absurd pomysłu „ministerstwa dedykowanego przedsiębiorcom”. Jednym z zadań tego ministerstwa ma być mityczna walka ze smogiem, która według minister Emilewicz ma polegać na zamykaniu centrów miast dla samochodów lub wprowadzaniu opłat w wysokości 30 zł za wjazd, a także na wprowadzeniu zakazu używania w domach kominków. Jeśli do tego dodamy zapewnienie minister Emilewicz, że „dzisiaj funkcjonalnie i szybciej jest przejechać dobrze funkcjonującym transportem publicznym”, to trzeba z całą mocą stwierdzić, że Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii jest podatkom niezwykle potrzebne do szczęścia, bo bez niego bylibyśmy niczym dzieci we mgle.

A tak na poważnie: wydać z budżetu kolejne miliony na pensje dla kolejnych urzędników, którzy opowiadają takie głodne kawałki, jak minister Emilewicz, to jest po prostu hucpa w stylu PO, która była mistrzem w wywalaniu publicznych pieniędzy w błoto. Nie po to głosowałam na PiS, żeby dziś akceptować takie idiotyzmy. Nie ma takiej siły, która by mnie przekonała, że „ministerstwo dedykowane przedsiębiorcom” to dobry pomysł.

Źródło: rmf24.pl, twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  Pewne jest, że Kaczyński – ten „radiomaryjny patriota i katolik” otrzymał ponad półtora roku temu pismo z inicjatywą, że jest grupka ludzi, która mogłaby charytatywnie zorganizować coś w rodzaju agencji pośrednictwa pracy dla rzeszy młodych Polaków zwłaszcza katolików, najczęściej będących bez pracy, którzy mogliby zasilić struktury państwowe i inne. Pewne jest, że z braku jakiejkolwiek reakcji na tę inicjatywę uprawniony jest wniosek, że pismo to musiało zostać wyrzucone do kosza. Pewne jest, że na stanowiskach pracy pozostał stary beton PO -wsko, SLD-owsko, Unio-Wolnościowy. Pewne jest, że dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy Polaków w kolejnej transzy musiało opuścić Polskę za chlebem. Jak to można nazwać ?!

 2. Claire mówi

  Szkoda gadać. Czy w końcu ludzie zrozumieją, że PIS i PO to jest to samo???

  1. Natalia mówi

   To pani wiceprezes „Porozumienia” Jarosława Gowina i ma tyle wspólnego z PiS co p. Petru. Taka jest – niestety – cena koalicji.

 3. michu mówi

  A co Polacy mają do gadania w temacie kto nimi rządzi? Jak jest rozkaz (z poważnych stolic płynący), że mają rządzić ci z PO (nieważne gdzie aktualnie formalnie przynależą) to będą rządzić i koniec.

 4. d. mówi

  głosowałam na prezydenta z PiS! rządzi Adrian z PO!! głosowałam na rząd z PiS rządzą POwskie cudaki i niebezpieczne polonofobiczne osobniki w rodzaju czaputowicza z geremkowskiej stajni czyli z najbardziej skrajnych szkodników Polski!! głoszona publicznie genialnośc strategii prezesa Kaczynskiego zupełnie mnie nie przekonuje gdyż, kiedy wszystko idzie w miare dobrze dla Polski, prezes zawsze wykonuje dziwną woltę i stawia na czele rządu dziwnych ludzi, którzy nierzadko z Polską mają wspolnego tyle, że są Jej obywatelami a pochodzą z rodzin pokoleniowo pasożytujących na Polsce, z nacji często Polsce wrogiej. Skutkiem niezrozumiałej wolty prezesa JK jest jak dotąd, od 27 lat, zawsze upadek PC/PiS i POZOSTAWIENIE POLAKÓW W CIEMNEJ D…GDY TYMCZASEM POLAKOŻERCY WYWALAJĄ ZAKONNICE Z AUSCHWITZ BO WYWALENIE KRZYZA Z MIEJSCA ZBRODNI NA POLAKACH KATOLIKACH IM NIE STARCZA, BUDOWA MUZEÓW POSWIĘCONYCH NIEPOLSKIJ HISTORII ZA POLSKIE PIENIĄDZE, PODCZAS GDY MUZEUM HISTORII POLSKI NIE BYŁ I NIE MA! POLACY NIE ZOSTALI SPROWADZENI OD 27 LAT Z ROSJI ZA TO NIEUSTANNIE PO POLSCE BIEGA CORAZ WIĘKSZA LICZBA OLIWKOWYCH. A OLIWKOWY WIADOMO, NIGDY SIĘ NIE ASYMILUJE A JEDYNIE STAWIA WYMAGANIA I WYSUWA ROSZCZENIA. LASY POLSKIE ZOSTĄŁY PRZEZ POLAKÓW URATOWANE PRZED ICH ODDANIEM ZA ZŁOTOWKĘ PRZEZ RZĄD PO, TYMCZASEM ZA POBOZNEGO PATRIOTYCZNEGO PiS WYRZUCONO JEDYNEGO SWIATOWEJ SŁAWY SPECJALISTĘ OD ZRÓWNOWAZONEGO ROZWOJU LASÓW PANA SZYSZKO ZE STANOWISKA MINISTRA OD LASÓW!!!W PRZEDDZIEN WIZYTY W USA ARMII WYRZUCONO MINISTRA OBRONY NARODOWEJ BO TAK SIĘ SPODOBAŁO PREZYDENTOWI CO TO GO WYBIERALIŚMY Z PiSu A OKAZAŁ SIĘ BYĆ Z PO CZYLI Z UNII WOLNOSCI DO KTÓREJ WPISANIE SIĘ ROZWAŻAŁ. DZIWNE RZADY NA SZKODĘ POLSKI SPRAWUJE BIEGAJĄCY W JARMUŁCE MINISTER GLIŃSKI ROZDAJĄC PIENIADZE POLAKÓW, NA PRAWO I LEWO NA INWESTYCJE ZYDOWSKIE. DZIWNE RZĄDY SPRAWUJE MINISTER POBOZNY GOWIN Z KTÓREGO ZACIĄGU JEST TA DZIWNA PNAI MINISTER EMILEWICZ. O MINISTRZE ZDROWIA NIE BĘDE PISAC, ALE RADZIWLL PRZYNAJMNIEJ TRZYMAL ZA TWARZ KORPORACJĘ LEKARSKA CO TO STANOWI ONA DRUGA NADZWYCZAJNĄ KASTĘ A SWOJE DZIECI W OSOBACH REZYDENTÓW POTRAFIŁA NAMÓWIC DO ZŁOZENIA WYPOWIEDZEN Z PRACY……TO PRZEPRASZAM GDZIE TE KONOWAŁY CO LEDWIE SKONCZYŁY JAKIES STUDIA MAJA SIĘ UCZYC ZAWODU???? ZAMIAST CĄŁOWAĆ RĘCE, ZE ZATRUDNIONO ICH W SZPITALACH NA BARDZO DOBRYCH PENSJACH ZEBY SIĘ MOGLI UCZYC ….ONI ZWONILI SIĘ Z ROBOTY! SZOK! TAKIE SZTURMOKI, POGARDZAJĄCE WIEDZĄ NAUKĄ I PRAKTYKĄ W ZAWODZIE WYUCZONYM MAJĄ NAS POLAKÓW LECZYC!!!?? DNIA NIE STARCZYŁOBY NA PISANIE ZWĄTPIEŃ W ZAKRESIE DZIAŁAN RZĄDU W POLSCE BO O DZIAŁANIU NA SZKODĘ POLSKI, ZAPRZANSTWIE, ZDRADZIE, DEGENERACJI, ROZPASANIU, DEWIACJACH, LENISTWIE OPOZYCJI, TO SZKODA KAZDEGO SŁOWA! PiS BYŁO NADZIEJĄ ALE ADRIAN KORNHAUSRER WYWRÓCIŁ DOBRĄ ZMIANĘ ZA ZGODĄ I APROBATĄ PREZESA!

  1. michu mówi

   Wszystko to robią na naszych oczach i przy naszej bierności.

 5. Waldemar mówi

  szkoda gadać co się dzieje?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.