Wyznanie wiary Wałęsy: „Mój Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji, nie zabobon, nie średniowiecze” [WIDEO]

Lech Wałęsa/ fot. screen
3

Lech Wałęsa udzielił wywiadu francuskiej telewizji TV3, w którym stwierdził, że szukająca fundamentów Europa powinna przyjąć 10 laickich przykazań, żeby uwzględniać „różność. Wygłosił też takie oto wyznanie wiary: „Ja jestem w prawicy rozsądnej. Mój Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji, nie zabobon, nie średniowiecze”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany, czy jego kariera polityczna jest zakończona, Wałęsa oświadczył, że ma już 76 lat i przygotowuje się do wieczności, a  do niczego by się nie mieszał, gdyby świat był bardziej uporządkowany.

Wałęsa wygłosił też pogadankę na temat trwającej obecnie „epoki słowa” oraz oświadczył, że „jak nasi dziadowie wymyślili rower, trochę technologii, to z różnych osad zrobiliśmy kraje, państwa, a jak wymyśliliśmy samoloty, internety i to wszystko, musimy zrobić co najmniej kontynenty, a nawet już się łączyć globalnie”. Ocenił też, że prezydent Macron ma duży talent i jest jak „pierwszy Kolumb”, a inni za nim nie nadążają. „Nie możemy z ulicy robić przywódców, bo to się nie da przewodzić takim krajem jak Francja” – oświadczył Wałęsa.

Przebrnęłam przez ten wywiad, bo trwa tylko 24 minuty. Ale są to 24 minuty niespójnego bełkotu, w którym Wałęsa kreuje się na największego polityka w dziejach, który wszystko przewidział, ale świat poszedł w złą stronę, bo go nie słuchał. Żenujący spektakl, podczas którego prowadzący wywiad dziennikarz ma minę, jakby pytał sam siebie „Co ja tu robię?”. Najważniejsze pytanie, które należałoby zadać po tym wywiadzie, brzmi: jak to się stało, że człowiek, który nie potrafi wypowiedzieć ani jednego sensownego, logicznego zdania, został uznany za ikonę przemian w Europie?

Zobacz też:

Co on bredzi? Wałęsa o przybyszach z innej galaktyki [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. michu mówi

    Jaka ikona takie przemiany ;).

  2. Pro Patria mówi

    Ciekawe od kogo zakupił ten komputer najnowszej generacji 🙂 A pomyśleć, że kiedyś na niego głosowałem na prezydenta…

  3. Robert mówi

    Bolek zawsze będzie Bolkiem.Właśnie dlatego usraelska ubecja stworzyła sztucznego inteligenta,żeby zastąpić nim prawdziwego Boga,a taki jak Bolek, drugi po Bogu,tóż po swym ziemskim epilogu,znalazł miejsce dla swojej bajecznej świadomości,na supernowoczesnym twardzielu.Jego wyjątkowe myśli i słowa,będą wiecznie żyć w chmurze danych,wielu kolejnym baranom przeszczepianych,wgrywanych.Bolek Forever

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.