Wyrok ws. serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”: niemiecka telewizja ma przeprosić za szkalowanie Armii Krajowej

serial "Nasze matki, nasi ojcowie"/ fot. screen
4

Sąd Okręgowy w Krakowie wydał dziś (28.12.2018) wyrok w sprawie niemieckiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”, w którym żołnierze Armii Krajowej zostali pokazani jako antysemici i współsprawcy Holokaustu. – ZDF ma umieścić przeprosiny na stronach www i w telewizjach, a także przekazać 20 000 zł na rzecz kpt. Z. Radłowskiego + pokryć 3300 zł kosztów sądowych. Przeprosiny mają nastąpić w godzinach odpowiadających emisji filmu w TVP i w telewizjach niemieckich. Sąd oddalił powództwo w zakresie przeproszenia w innych telewizjach w Europie – informuje Reduta Dobrego Imienia.

Wsparcie - darowizny

Proces przeciw twórcom serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” wytoczył Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz kpt. Zbigniew Radłowski, żołnierz AK oraz uczestnik Powstania Warszawskiego i więzień niemieckiego obozu Auschwitz.

W niemieckim serialu żołnierze Armii Krajowej zostali pokazani w sposób jednostronnie negatywny. Oddział sprawia wrażenie bandy rabunkowej utworzonej z kryminalistów, poubieranych w półcywilne, półwojskowe niby-mundury. Wszyscy członkowie tego „oddziału AK” zieją nienawiścią do Żydów. W ocenie dr hab. Konrada Klejsy z Uniwersytetu Łódzkiego, polskiego biegłego z zakresu kinematografii, który przygotował dla sądu ekspertyzę filmu, film jednoznacznie ukazuje Polaków jako antysemitów, przypisując im współodpowiedzialność za Holokaust, a poszczególne sceny serialu sugerują, że Polacy aktywnie uczestniczyli w zabijaniu Żydów. Szczegółowy opis procesu znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji: twitter, rdi.org.pl

Przeczytaj też:

Niemiecka bezczelność: Armia Krajowa została POZYTYWNIE przedstawiona w serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Akurat oglądający polskojęzyczne telewizje i niemieckie myślący ludzie wiedzą o co chodzi, kluczowe znaczenie mają inne telewizje ;).

 2. Tomasz mówi

  Z czystą przyjemnością napiszę, że Niemcy od około 1955 roku stosowali propagandę antypolską i oczerniali Polaków za Holocaust. Jak mówiła moja babcia: “Jak świat światem, nigdy Niemiec nie był Polakowi bratem” – to czysta prawda.

 3. bb mówi

  gdyby sędzia był myślacym po polsku to nakazałby przepraszanie, tym szubrawcom we wszystkich telewizjach w których emitowano to niemeickie gwno! niemiec to qrwa morderca i złodziej! i tak ci niemeiccy szubrawcy nie przeproszą bo to są jw. mordercy, qrwy i złodzieje!

 4. gojek mówi

  Już to widzę, że przeproszą. Niemcy to (jak mawia St. Michalkiewicz) kraj poważny. Nie będą dyskutować z wasalem. A te “nasze” sądy? Służą do nękania tubylczej ludności słowiańskiej…
  Bez konkretnego ‘walnięcia pięścią w stół” i założeniu okularów (jak w filmie “Oni żyją”), Polacy będą spać, aż władzę w Polsce ostatecznie przejmie “szlachta jerozolimska” (za St. Michalkiewicz).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.