Wyniki wyborów do sejmików według sondażu late poll

Fot. Youtube
3

W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska – 26,7 proc., PSL – 13,6 proc., SLD – 6,6 proc., Kukiz’15 – 5,9 proc, a Bezpartyjni Samorządowcy – 5,8 proc. – wynika z sondażu late poll opublikowanego przez Ipsos.

Pozostałe ugrupowania startujące w wyborach do sejmików w całej Polsce znalazły się poniżej progu wyborczego: Wolność w Samorządzie i Partia Razem uzyskały po 1,5 proc. poparcia, Ruch Narodowy – 1,3 proc., a partia Zieloni – 1,1 proc. głosów. Na inne komitety – podał Ipsos – głosowało 3 proc. badanych.

Badanie late poll to badanie realizowane w dniu wyborów, po zakończeniu głosowania na podstawie cząstkowych wyników wyborów z wybranych losowo komisji.

W porównaniu do sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu opublikowanego w niedzielę wieczorem poparcie PiS-u zwiększyło się o niespełna 1 proc., a Koalicji Obywatelskiej o 2 proc. Z kolei poparcie dla PSL spadło o 3 punkty procentowe.

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Janusz mówi

    Polacy muszą jednak nauczyć się na własnych błędach…. no nie ma innej możliwości.. nie ma!

  2. Adam mówi

    Najwazniejsza jest frekwencja. ponizej 50% wybory sa niewazne. “demokracje” stanowi wiekszosc. w przypadku mniejszej ilosci system jest niewazny. Od czasu podstawionego bolka cale przemiana ustrojowa sa niewazna. traktak unijny tez jest niewazny. Od 1 stycznia 2013 Polska miala dostac 100% doplat do rolnictwa

  3. Andy mówi

    Przyjechałem na wybory zza granicy, na plakatach wszystkich partii żydy, szczególnie Pis 100%, na kogo glosować, zagłosowałem na narodowców, ale to głos stracony odbudujmy Polski Potencjał Wyborczy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.