Wyniki pierwszej tury prawyborów prezydenckich w Konfederacji. Krzysztof Bosak liderem

Krzysztof Bosak/ fot. Twitter
6

W sobotę i niedzielę (7.12 i 8.12.2019) odbyła się pierwsza tura prawyborów prezydenckich w Konfederacji. Sympatycy tego ugrupowania głosowali na czterech zjazdach wojewódzkich: w Białymstoku (podlaskie – 9 mandatów elektorskich), Olsztynie (warmińsko-mazurskie – 9 mandatów), Gdańsku (pomorskie – 20 mandatów) i Bydgoszczy (kujawsko-pomorskie – 15 mandatów).

We wszystkich województwach największa liczbę mandatów elektorskich (w sumie 21) zdobył Krzysztof Bosak, kandydat Ruchu Narodowego. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Braun i Artur Dziambor (po 10). Podium zamyka Konrad Berkowicz z 6 głosami. Słaby wynik Janusza Korwina-Mikkego – zaledwie 3 mandaty. Tyle samo wywalczył Jacek Wilk. Pozostali kandydaci nie zdobyli żadnego mandaty. Szczegółowe wyniki głosowań poniżej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolejne zjazdy już w przyszły weekend (14-15 grudnia). Tym razem kandydaci powalczą o głosy wyborców w Warszawie, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie. W styczniu odbędą się zjazdy w Krakowie, Gliwicach, Opolu i Wrocławiu (4-5 stycznia) oraz w Łodzi, Poznaniu, Zielonej Górze i Szczecinie (11-12 stycznia).

Zobacz też:

Katarzyna TS: Prawybory skruszą beton?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zz top mówi

  Pierwsza tura-popieram Bosaka,druga-z bulem serca Dude.

 2. antyPOPiS mówi

  Osobiście kibicuję Bosakowi, bo jak słusznie zauważył St. Michalkiewicz, Konfederacja nie ma szans na wygraną, to młody inteligentny kandydat może przysporzyć zwolenników formacji, i zdobyć doświadczenie na przyszłość. Jednak sytuacja gdzie Korwinowcy mają wielu kandydatów rodzi zagrożenie, że w to oni wystawią kandydata mając w sumie więcej głosów elektorskich…

 3. Greg mówi

  Caly szacun dla tego Pana ale musi troche zmezniec bo jeszcze wyglada jak mlody chlopaczek To jeszcze nie jego czas……..

 4. Jacenty mówi

  Uprzejmie proszę przekazać Panu Krzysztofowi moją myśl. Bardzo szanuję i podziwiam Pana ale uważam ,że jest pan za-młody na prezydenta .Pana widzę jako premiera i tu był by Pan bezcenny. Najlepszy z Was na prezydenta jest Pan Braun .Mógł by nawet zagrozić obecnemu prezydentowi .Byle by tylko stonował z narracją i niech nie daje się ponieść emocją Można wyrazić wiele rzeczy bez ostrego definiowania zjawisk i instytucji. Lepiej z pobłażaniem i„ojcowską wyrozumiałością”wykazywać błędy adwersarzy .To o wiele lepiej działa. Wiem ,że to dla Pan Brauna jest osiągalne przy współpracy z Panem Krzysztofem.
  Życzę wam wszystkim jak najlepszego rozeznania.

  1. Jan mówi

   Słusznie, słusznie. Na prezydenta lepszy jest kandydat żonaty z potencjalną Pierwszą Damą.

 5. Jan mówi

  Słusznie, słusznie. Na prezydenta lepszy jest kandydat żonaty z potencjalną Pierwszą Damą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.