Wyniki drugiej tury prawyborów w Konfederacji. Partia Korwin wyprzedza Ruch Narodowy

Krzysztof Bosak/ fot. screen
9

W sobotę i niedzielę (14-15.12.2019) odbyła się kolejna tura prawyborów prezydenckich w Konfederacji. Kandydaci walczyli o głosy w Warszawie, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie. Indywidualnie po raz kolejny wygrał Krzysztof Bosak we wszystkich czterech województwach, ale łączna liczba mandatów elektorskich przypadająca na kandydatów Partii Korwin jest wyższa niż uzyskana przez Bosaka. Po ośmiu zjazdach korwniści mają o dwa glosy elektorskie więcej niż narodowcy (57:55). Na trzecim miejscu jest Korona Grzegorza Brauna z wynikiem 32 mandaty.

Wyniki poszczególnych głosowań w drugiej turze prawyborów oraz zestawienie rezultatów ze wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Spośród kandydatów Partii Korwin najwięcej głosów zebrał nie Janusz Korwin-Mikke, ale Artur Dziambor, który w klasyfikacji indywidualnej jest trzeci po Krzysztofie Bosaku i Grzegorzu Braunie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolejne zjazdy prawyborcze odbędą się w styczniu: w Krakowie, Gliwicach, Opolu i Wrocławiu (4-5 stycznia) oraz w Łodzi, Poznaniu, Zielonej Górze i Szczecinie (11-12 stycznia). W prawyborach może głosować każdy, kto zarejestruje się przez formularz internetowy i wpłaci 30 zł darowizny na rzecz partii Konfederacja Wolność i Niepodległość nie później niż na 3 dni przed zjazdem w danym województwie. Link do rejestracji TUTAJ.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Wielka debata Konfederacji! Starcie kandydatów w prawyborach prezydenckich [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jan mówi

  Przestańcie się bawić, dajcie tą kasę lepiej ludziom, bo głodują za 1 000 na miesiąc!

 2. Marian Konarski mówi

  Wystawienie aż 4 kandydatów przez wolnościowców wskazuje na zmianę przywództwa w partii KORWIN. Prezesem zostanie ten kandydat który zdobędzie większość głosów. Moim skromnym zdaniem kandydatem KONFEDERACJI zostanie Grzegorz Braun z poparciem narodowców a Dziambor Prezesem KORWIN

 3. marju73 mówi

  Do obejrzenia na ceppowiśle.
  O tym jak Polska i jej zasoby padną łupem Eskimosów dzięki pisożydom.
  „Krzysztof Tytko & Posłowie G.Braun i J.Sachajko o Przekręcie Tysiąclecia – skoku na polskie bogactwa”

  Dla uzupełnienia w jaki sposób światowa mafia kontroluje korporacje i dodatkowo firmy „niby państwowe”
  medianarodowe-„JESTEŚMY NIEWOLNIKAMI kilku korporacji. POLSKA została przejęta | Józef Białek”
  wrealu24- Światowym systemem rządzą korporacje! Józef Białek o współczesnym niewolnictwie”

  I podaj dalej.

 4. Adam mówi

  Wyrok śmierci cywilnej na Pośle G. Braunie w mediach głównego nurtu wciąż ciąży czego skutkiem przegrana z K. Bosakiem w prawyborach którego pełno było i jest w tych że. To dużo mówi kto bardziej niewygodny dla układu medialno politycznego w P……

 5. Marek mówi

  Jestem zaniepokojony dobrymi wynikami pana Krzysztofa Bosaka na konwencjach prawyborczych. Mam wrażenie, że ewentualne zwycięstwo p. Krzysztofa Bosaka w prawyborach doprowadziłoby do zneutralizowania Konfederacji.
  1. P. Krzysztof Bosak będąc już posłem (V kadencji) nie zasłynął z walki o sprawy polskie, w odróżnieniu od np. Konrada Berkowicza czy Grzegorza Brauna, którzy w Sejmie nie byli.
  2. P. Bosak wywodzi się ze zinfiltrowanej do cna Młodzieży Wszechpolskiej. Obawiam się że to taki Giertych + Andruszkiewicz z opóźnionym zapłonem (przepraszam za to porównanie).
  3. P. Bosak od lat praktycznie nie wychodzi z telewizji i nic z tego nie wynika, ale świadczy o nim jak najgorzej w kontekście notorycznych kłopotów Konfederacji z mediami.
  4. P. Bosak dopuszcza „gadanie” z banderowcami
  5. I wreszcie P. Bosak wyskoczył jak królik z kapelusza na czoło prawyborów Konfederacji, co mi przypomina dziwne pojawienie się na scenie politycznej Ryszarda Petru (nieodmiennie przepraszam za porównanie).
  Za to myślę, że p. Bosak startując w 1 turze wyborów prezydenckich mógłby powalczyć o głosy wyborców Platformy Obywatelskiej, a kto wie, może i Lewicy?

  1. Ayax mówi

   Nie za mądry Marek jesteś. Bosaka wystawił RN. Innych kandydatów z RN nie ma wiec wszyscy głosują na Bosaka stad jego prowadzenie, bo głosy wolnościowców rozbijają się na kilku. Nie dawał żadnych powodów aby porównywać go z Giertychem i tym drugim. Jeśli uważasz, ze jest on przyczyna kłopotów konfederacji z mediami to świadczy o Tobie. A jego obecność jest spowodowana tym, ze chcą z nim rozmawiać, bo między innymi odpowiada na pytania w przeciwieństwie do G Brauna który mówi co chce mając w d. prowadzącego, dlatego go nie zapraszają , bo się boja, ze nad nim nie zapanują. A Bosak od lat nie wychodzi z TV? Na którym kanale? Na koniec Twoja złośliwość, ze zabierze głosy lewicy nawet dowcipna nie jest. Ale jeśli się niepokoisz to słusznie, bo wygra Bosak, któremu Braun przekaże swoich elektorów, bo raczej nie korwinistom. Tyle Twojego co sobie potrolujesz.

  2. benedykt mówi

   Dobra analiza i trafne wnioski, a co najgorsze, szczególnie p. 5 jest bardzo znamienny dla (jeszcze) betonowej sceny RP. Też mi to od początku dziwnie koresponduje z osobą „geniusza bankowego”. Wygląda więc na to, że „wszystko się zgadza” (niestety).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.