Wycieczki z Izraela to horror: zdemolowane pokoje hotelowe, fekalia na ścianach, urwane umywalki, podpalone zasłony

fot. pixabay.com
11

Portal wawalove.wp.pl opublikował wstrząsającą relację osoby, która przez 10 lat pracowała w branży hotelarskiej w Warszawie. Pani Kinga odpowiadała m.in. za marketing w hotelu Sobieskim i w innych obiektach z grupy Orbis.

– Wycieczki z Izraela to był horror. Miały bardzo niski budżet i były organizowane przeważnie w weekendy – mówi kobieta. – Za jednym razem przyjeżdża ok. 200 osób i zajmują większość hotelu. Byłam świadkiem jak demolowali pokoje. Poobijane meble i rozwalone łóżka były normą. Poza tym zdarzało się, że zostawiali fekalia na ścianach. Wkładali papier toaletowy do sedesu i spuszczali wodę – całe piętro momentalnie było zalane. Podpalali papier na środku pokoju i robili ogniska. Stołówka po ich posiłku wyglądała jak pobojowisko. Jedzenie było porozrzucane dookoła stolików, jajka wdeptywali w wykładzinę – opowiada i dodaje: – Niektóre sprzątaczki odmawiały sprzątania po grupach izraelskich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kilka lat temu pani Kinga mieszkała w okolicy Ogrodu Saskiego. -Izraelskie wycieczki często robią tam przerwę w zwiedzaniu. Siadają na trawie i jedzą posiłek w jednorazowych pojemnikach. Jak wychodzą, w ogrodzie można zobaczyć pole białych pojemników. Nikt po sobie nie sprząta – dodaje.

Przy okazji spotkania z przedstawicielem Gminy Żydowskiej zapytała, dlaczego tak się dzieje. Usłyszała, że młodzież „chce odreagować”. „Młodzi Izraelczycy po powrocie do kraju idą do wojska. Zanim to nastąpi, chcą się wyszaleć. Każda młoda osoba służy w wojsku, więc wiedzą, co ich czeka” – miał powiedzieć przedstawiciel Gminy Żydowskiej.

Kolejny rozmówca wawalove.pl pan Michał pracuje w placówce obsługującej izraelskie wycieczki w Polsce. – Wiem, że wycieczki z Izraela wzbudzają duże kontrowersje.(…) Widziałem jak w hotelach palili zasłony w oknach, sikali z drugiego piętra na parking, mazali kupą kafelki w łazienkach i słuchawki prysznicowe, urywali zlewy, wyrzucali materace przez okno, biegali w rajstopach po lobby hotelowym. Raz przebili ścianę, bo chcieli razem mieszkać. Potem podpalili kosz na śmieci. Inni biegali nago po dachu – opowiada.

Według informatorów wawalove.pl sytuacja jest już dziś nieco lepsza. – Wszystko przez to, że w izraelskich mediach poinformowano, że mają bardzo złą opinię w Europie. Od tamtej pory kładzie się większy nacisk na to, żeby polepszyć ich wizerunek – tłumaczy pan Michał.

Źródło: wawalove.pl

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Temat stary i dobrze znany, pomimo kagańca cenzury, podobnie jak uzbrojona w broń palną cywilna „ochrona” żydowskich wycieczek. Skandaliczne zachowanie to jedno. Drugie, to brak odmów przyjmowania tych „wycieczek”. Kto zmusza hotelarzy do przyjmowania bandy dewastatorów, zachowujących się niczym stada złośliwych małp? No kto, właściwie co? Czy tych kilka euro jest aż tyle warte? A gdzie godność osobista? Gdzie szacunek dla pracowników zmuszanych do sprzątania zapaskudzonych pomieszczeń?
  Z resztą oto co piszą o tym problemie sami Żydzi na Forum Żydów Polskich:
  ŹLE WYCHOWANI GOŚCIE
  Pobicie przez agentów izraelskiej ochrony Roberto L., o czym doniosła kilka dni temu Gazeta Wyborcza, jest ostatnim dzwonkiem alarmowym, po którym powinno się w końcu rozwiązać, raz na zawsze, sprawę ochrony izraelskich wycieczek w Polsce.
  Incydent, który zdarzył się na Kazimierzu nie jest pierwszym tego typu przypadkiem, ani w Krakowie, ani w Polsce. Ambasada Państwa Izrael w Warszawie dostaje informacje o podobnych zajściach dość regularnie. Sam, kilka miesięcy temu, zgłaszałem taką sprawę ambasadzie. Zdarzenie dotyczyło poturbowania przez izraelskich ochroniarzy młodego członka społeczności żydowskiej Krakowa. Został on zaatakowany przez Izraelczyków, gdy chciał wejść do synagogi Remu. Byłem naocznym świadkiem tej sytuacji. Agenci ochrony zachowywali się wobec niego niezwykle impertynencko. Nawiasem mówiąc są oni generalnie niekulturalni wobec postronnych osób, które, bez wyjątków, traktują jako potencjalnych zamachowców-samobójców. Po skopaniu rzeczonego mężczyzny, ochroniarze zaczęli grozić mu więzieniem. Po prostu ręce opadają… Po tym, co zobaczyłem, sam miałem ochotę im przyłożyć. Ale po pierwsze jestem przeciwnikiem używania przemocy fizycznej, a po drugie podejrzewam, że owi ochroniarze mogliby mnie unieszkodliwić na całe życie jednym ruchem ręki. Sytuacja, w której krakowski Żyd idący w Szabat do swojej własnej synagogi, w swoim własnym kraju, jest sprawdzany i do tego atakowany przez izraelskich ochroniarzy, jest delikatnie mówiąc kuriozalna i skandaliczna.
  Więcej wycieczek, więcej potyczek
  O problemie wiedzą zainteresowane strony, ale wszystko co robią, to bezradne rozkładanie rąk, w nadziei, że sprawa sama się rozwiąże, bądź cudownie zniknie. Tymczasem problem nie tylko nie znika, ale wręcz narasta. Właśnie rozpoczyna się sezon turystyczny, podczas którego do Polski przyjadą setki wycieczek izraelskiej młodzieży. Dam sobie rękę uciąć, że nieszczęśliwy przypadek pana Roberto L., jest tylko preludium, inaugurującym „sezon na rękoczyny” z izraelskimi agentami ochrony.
  Deklaracja przemilczanych problemów
  Sprawę wycieczek izraelskich grup reguluje „Wspólna Deklaracja Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych Państwa Izrael w sprawie przyjazdów edukacyjnych izraelskiej młodzieży do Polski”. Punkt dziewiąty owej deklaracji mówi, że „sprawy bezpieczeństwa będą dla obu stron priorytetowe”, że „każdej grupie izraelskiej towarzyszyć będzie pracownik polskich agencji ochrony oraz oficerowie oficjalnych izraelskich służb bezpieczeństwa”, że „w razie konieczności interwencji lokalnych służb policyjnych, towarzyszący grupom pracownicy polskich agencji ochrony skontaktują się bezpośrednio z właściwą jednostką policji”, że wreszcie „funkcjonariusze izraelskich służb bezpieczeństwa zostaną pouczeni, aby unikali niepotrzebnych konfrontacji z osobami nienależącymi do grup, którym funkcjonariusze ci towarzyszą”. Najważniejszy jednak wydaje się być podpunkt „g” tej umowy, który mówi: „wszelkie nieobjęte niniejszą Deklaracją kwestie zostaną rozwiązane przez strony w późniejszym czasie”. W wolnym tłumaczeniu ten punkt brzmi: „Nie dogadaliśmy się w wielu istotnych sprawach dotyczących kompetencji agentów izraelskich służb bezpieczeństwa, towarzyszących grupom młodzieżowym i mamy nadzieję, że nie wynikną z tego żadne problemy, a jak wynikną, to będziemy udawać, że nic się nie dzieje”. Całe zamieszanie polega na tym, że się dzieje i będzie się działo, dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana, raz na zawsze.
  Na ostrzu noża
  Maciej Kozłowki, były ambasador Polski w Izraelu, a obecnie pełnomocnik MSZ ds. stosunków polsko-żydowskich, powiedział mi: – Przeprowadzaliśmy oczywiście rozmowy ze stroną izraelską o ochronie grup. Był to jeden z tematów, dotyczących szerszego porozumienia w sprawie współpracy między Polską, a Izraelem. Nie udało nam się jednak osiągnąć konsensusu. Proponowaliśmy stopniowe przechodzenie na ochroną polską, ale strona izraelska była w tej sprawie nieugięta. Izrael stawiał tę kwestię na ostrzu noża. Moim zdaniem – dodaje ambasador – bardzo duży wpływ na stanowisko strony izraelskiej, ma lobby organizacji ochroniarskich, które czerpią ogromne profity z racji bardzo rozbudowanego systemu ochrony grup izraelskich wyjeżdżających za granicę. Za każdy dzień pracy dostają sto dolarów, a to jest konkretny pieniądz.
  Sprawcy będą ukarani
  Michał Sobelman, rzecznik prasowy Ambasady Izraela w Warszawie, tak komentuje całą sytuację: – Bardzo żałujemy, że taki incydent miał w ogóle miejsce. Wyrażamy szczere współczucie dla pana Roberto L. W Izraelu zostało w tej sprawie wszczęte śledztwo i jeżeli wyniki będą takie, jak sugeruje prasa, to bezpośredni winni zostaną ukarani. Należy jednak pamiętać, że do Polski przyjeżdża rocznie ponad 20 000 izraelskiej młodzieży. W roku ubiegłym było ich 28 000. Wraz z nimi przyjeżdża kilkuset ochroniarzy. Taki incydent, jaki miał miejsce w Krakowie, zdarzył się po raz pierwszy. Świadczy to, że ochroniarze zachowują się jednak w sposób wzorowy. Sam fakt, że ochroniarze towarzyszą grupom izraelskim, nie jest rzeczą dziwną. Ochroniarze towarzyszą także grupom izraelskim w samym Izraelu. Izraelska ochrona, jest warunkiem, jaki stawiają rodzice tych dzieci, zanim zgodzą się na ich wyjazd. Polska jest krajem wyjątkowo przyjaznym Izraelowi i nie było w Polsce żadnych incydentów, które zagrażałoby grupom izraelskim. Tym niemniej organizatorzy, rodzice i Ministerstwo Edukacji Izraela stoją na stanowisku, że ochrona musi być, a jej skuteczność gwarantują izraelscy agenci ochrony. Nie ma mowy o żadnym lobby ochroniarskim.
  Bezradność dyplomatów
  Na zachowanie izraelskich ochroniarzy skarżą się także właściciele hoteli, firmy przewozowe, linie lotnicze. Czy ktoś musi w końcu stracić, nie daj Boże, życie w trakcie niefortunnej potyczki z izraelską ochroną (każdy ochroniarz izraelski ma przy sobie broń ostrą), żeby osoby odpowiedzialne za tę sprawę, zmieniły istniejący stan rzeczy?
  Prawdą jest, że dyplomaci izraelscy w Polsce nie mogą zrobić nic, poza raportowaniem takich zdarzeń Jerozolimie oraz ubolewaniem i przepraszaniem osób poszkodowanych w utarczkach z agentami ochrony. Zdają oni sobie także sprawę, jak negatywnie takie zdarzenia wpływają na obraz Izraela w naszym kraju. Jednakże, jak powtarzają wszyscy, jakakolwiek zmiana w tej kwestii zależy tylko od porozumień na szczeblu rządowym. I tu pojawia się problem, ponieważ nikt na górze nie chce zadrażniać, rzeczywiście świetnych, stosunków polsko-izraelskich. To jest właśnie paradoks całej sytuacji.
  Bezpieczeństwo ponad wszystko
  Należy tu, dla pełnego obrazu, wspomnieć o przyczynie całej sprawy. Państwo Izrael jest w stanie permanentnego zagrożenia atakami terrorystycznymi. Zamachowcy-samobójcy wysadzają się dosłownie wszędzie; w autobusach, sklepach, dyskotekach. Izrael jest niezwykle mocno przeczulony, co zrozumiałe, na punkcie bezpieczeństwa swoich obywateli, a szczególnie dzieci i młodzieży. Stąd tak wielkie (dla nas, żyjących w kraju bez zamachów, zbyt wielkie), przykładanie wagi do ochrony i traktowanie osób trzecich, jako potencjalnego zagrożenie dla życia. Tak też został potraktowany Roberto L., chwytając za kamień i mierząc nim w ochroniarzy.
  Polacy powinni uwzględnić wrażliwość Izraelczyków na kwestie bezpieczeństwa, ale Izraelczycy powinni wziąć pod uwagę, że Polacy nie są dla nich zagrożeniem. W naszym kraju, co jest naprawdę wyjątkiem na skalę europejską, nie atakuje się Żydów (poza niezwykle rzadkimi i nieznaczącymi drobnymi incydentami), ani Izraelczyków. Najlepszym na to przykładem jest, przebywająca ostatnio w Krakowie, ogromna grupa chasydów. Kilkudziesięciu ortodoksów, którzy przyjechali do Polski, by modlić się przy grobie cadyka z Lelowa, spacerowało, w sobotnie popołudnie, po Kazimierzu, pozując do zdjęć z zaciekawionymi ich wyglądem turystami. Czy mieli jakiś nadgorliwych, uzbrojonych ochroniarzy? Nie. Bo po co?

 2. judeorealista mówi

  teraz wiadomo skąd nazwa USRAEL

 3. Ania mówi

  Granda i tyle ! To w żadnym przypadku nie są objawy dobrych stosunków żydowsko-polskich. Powinno się na tych szaleńców nakładać wysokie kary finansowe i stawiać w trybie natychmiastowym przed sądy. Czy Polacy zachowujący się w ten sposób gdziekolwiek zasługiwaliby na jakąkolwiek pobłażliwość ? A poza tym jak oni szanują Polskę ? Kto ich tak wrogo szkoli i nastawia, że demolują nasz kraj ?! Polacy mają znacznie większą historyczną i współczesną traumę a mimo to zachowują się nieporównywalnie lepiej i kulturalniej. A poza tym kto wpuszcza do Polski agentów obcych służb ?! To horror ! Dość tego chamstwa i prymitywizmu !

 4. Ayax mówi

  Jak się przyjmuje takich choć wiadomo co będzie, bo się chce zarobić to trzeba sprzątać i tyle w temacie

 5. ktos mówi

  Gość powinien umieć się zachować, za wandalizm są kary.

 6. Waldemar mówi

  Po prostu chamy z Izraela. Goj posprząta

 7. jonatan mówi

  Należy wystawić brudasom wysoki rachunek za zniszczenia.

 8. PanMirek mówi

  Prawo jest prawem. Policja i prokuratura do dziela. Zamykac co bardziej lamiacych prawo do Polskich wiezien.

 9. Polak mówi

  Dlatego tak się dzieje że w Polsce jest żydowki rząd PiS ,PO ,PSL ,SLD ,Nowoczesna i przyzwolenie i wiedzą że sa bezkarni żydowscy skurwysyny ,w Polsce tylko Polskie partie polityczne Kukiz ,ONR ,Ruch Narodowy ,II-ga Rzeczpospolitapolska

 10. Alex mówi

  Co tu komentowac bydlo zydowskie ktore gardzi calym swiatem wychowywane w nienawisci do innych,zaden zyd nie jest normalny ich tworem jest tez hitler I rasa panow,jak juz masz od mlodosci tak popierdolone w glowie to musisz zachowaniem dorownywac przynajmniej dzikim ludozerca ,oni sami prosza sie o nastepny holokaust zeby pozniej stworzyc przemysl holokaustu i doic goja,za bardzo siebie panosza po swiecie gardzac tubylcami,widac ze po ostatniej kompromitacji przy probie wyludzenia z Polski 300 miliardow nawet rzad USA man juz dosc zydow i poparl Polske

 11. Joe Chal mówi

  Nie neguje tego co jest powyzej napisane, ale gdyby bylo to poparte dowodem w postaci krotkiego filmu to zapewne podzialalby ten artykul bardziej na wyobraznie i bylby dostatecznie przkonywujacy i wiarygodny. Podaje to pod rozwage autorowi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.