„Wyborcza” szaleje po wywiadzie Międlara z prof. Szwagrzykiem i wybiela żydowskich zbrodniarzy

Krzysztof Szwagrzyk/ Jacek Międlar
13

W sobotę (5.10.2019) na portalu wPrawo.pl ukazał się wywiad Jacka Międlara z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem, wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej. Jednym z tematów rozmowy była nadreprezentacja Żydów na kierowniczych stanowiskach w komunistycznym aparacie represji.

ZOBACZ: Żydokomuna to fakt historyczny! Prof. Krzysztof Szwagrzyk dla wPrawo.pl! M.in. o ekshumacjach na Wołyniu oraz „czasie Wyklętych” [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W myśl zasady „uderz w stół, a nożyce się odezwą” na wywiad zareagowała Gazeta Wyborcza publikując artykuł „Wiceprezes IPN mówi Międlarowi: Żydokomuna to fakt historyczny”. Autorka artykułu, Estera Flieger, nie tylko kłamie na temat Jacka Międlara, ale usiłuje również przekonać czytelników, że Żydzi nie popierali komunizmu.

Zacznijmy od kłamstw Flieger, których celem jest przedstawienia Jacka Międlara jako morderczego potwora. Flieger pisze, że Międlar został skazany na prace społeczne „za groźbę pod adresem posłanki Joanny Scheuring-Wielgus”. Jest to nieprawda. Sąd stwierdził, że żadnych gróźb nie było. Wyrok dotyczył rzekomego znieważenia Scheuring-Wielgus słowami „konfidentka, zwolenniczka zabijana (aborcji) i islamizacji”.

ZOBACZ: Sąd uznał, że Jacek Międlar NIE NAWOŁYWAŁ do zabójstwa Joanny Scheuring-Wielgus, lecz ją znieważył. Wyrok: 6 miesięcy prac społecznych

Dlaczego Flieger kłamie zamiast napisać prawdę? Dlatego, że kłamstwo o rzekomych groźbach pozwala już na wstępie zbudować atmosferę grozy i pokazać Międlara jako człowieka o morderczych zapędach. Następne kłamstwo Flieger to twierdzenie jakoby Jacek Międlar „poparł białego terrorystę z nowozelandzkiego Christchurch”. W rzeczywistości Międlar potępił zamach oraz wykazał, że Brenton Tarrant to ateistyczny syjonista wyrosły na ideologii komunistycznej.

ZOBACZ: J. Międlar: Oświadczenie ws. zmanipulowania mojej wypowiedzi na temat zamachu w Nowej Zelandii [WIDEO]

Dlaczego Flieger kłamie w tej sprawie? Dlatego, żeby zbudować obraz Międlara-potwora, który nie tylko grozi posłance Scheuring-Wielgus, ale również pochwala masakrę. Do kompletu mamy propagandową manipulację „ksenofob Międlar porzucił stan duchowny po serii antysemickich i nacjonalistycznych wystąpień” i czytelnik artykułu Flieger trzęsie się z przerażenia i oburzenia, że taki potwór jak Jacek Międlar nie tylko nie siedzi w więzieniu, ale jeszcze przeprowadza wywiady. Zgroza!

Po tym wstępie Flieger atakuje prof. Krzysztofa Szwagrzyka za to, że w ogóle rozmawiał z Międlarem. „Historyk doskonale wie, z kim rozmawia”, „Panowie siedzą obok siebie na krzesłach”, „Szwagrzyk z ochotą odpowiada na pytania o nadreprezentację Żydów w komunistycznym aparacie bezpieczeństwa” – pisze Flieger. Przekaz jest jasny: wiceprezes IPN ochoczo rozmawia z potworem-Międlarem. Zgroza po raz kolejny!

ZOBACZ: TYLKO U NAS! Co z ekshumacją ofiar KL Warschau, które spoczywają pod Muzeum POLIN? Mocna odpowiedź prof. Szwagrzyka [WIDEO]

Flieger cytuje fragment wypowiedzi prof. Szwagrzyka dotyczącej wyników badań IPN na temat narodowości osób tworzących komunistyczny aparat represji, a następnie zamieszcza komentarz prof. Piotra Osęki z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Według niego żydokomuna to mit z czasów II Rzeczpospolitej lansowany przez endecję. „Był spory odsetek urzędników i działaczy partyjnych, którzy uciekali od żydowskiej tożsamości w komunizm, często szukając w ten sposób możliwości bycia obywatelami pierwszej kategorii, a nie wykluczonymi. W ogromnej mierze Żydzi nie popierali komunizmu” – mówi prof. Osęka. „Historia Żydów w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego jest historią ustroju komunistycznego w Polsce, a nie stosunków polsko-żydowskich” – dodaje.

Flieger informuje też, że prof. Szwagrzyk uchylił się od odpowiedzi na pytanie o ekshumację pod budynkiem muzeum POLIN twierdząc, że gdyby powiedział, co sądzi, to straciłby pracę w IPN. Artykuł kończy się informacją, że prof. Szwagrzyk zaliczył zbrodnię w Jedwabnem do „spraw dotychczas nierozwiązanych”.

Artykuł Flieger, w którym posłużyła się kłamstwem i manipulacją, to klasyka propagandy „Gazety Wyborczej” założonej przez Żyda i komunistę Adama Michnika. Dowodzenie, że Żydzi uciekali w komunizm, żeby nie czuć się wykluczonym, to stara śpiewka mająca usprawiedliwić zbrodnie popełniane przez Żydów na Polakach. Owszem, nie wszyscy Żydzi popierali komunizm, ale żydokomuna to fakt i propagandowe sztuczki próbujące temu zaprzeczyć nie zmienią rzeczywistości. O żydokomunie mówił nawet Adam Michnik: „Środowiskiem, z którego pochodzę, jest liberalna żydokomuna. To jest żydokomuna w sensie ścisłym, bo moi rodzice wywodzili się ze środowisk żydowskich i byli przed wojną komunistami”. (Adam Michnik, pismo „Powściągliwość i Praca”, nr 6, 1988 r.)

Klasyką manipulacji w artykule Flieger jest również twierdzenie prof. Osęki, że Żydzi w MBP to historia komunizmu, a nie relacji polsko-żydowskich. To jest stały numer stosowany do wybielania Żydów. Gdy Żyd-komunista morduje Polaka, to jest komunistą. Gdy Żyd-komunista ginie z ręki Polaka, to jest Żydem. Ten sam Żyd-komunista raz jest Żydem, raz komunistą, ale Polak zawsze jest antysemitą.

Co do popierania komunizmu przez Żydów, zalecam prof. Osęce liczne relacje z wkroczenia Armii Czerwonej na ziemie polskie w 1939 roku. Relacje zebrał prof. Jerzy Robert Nowak i za to nazywany jest antysemitą, ponieważ przytaczane przez niego źródła pokazują niewygodną dla Żydów prawdę, czyli to, że stawiali bramy powitalne dla sowieckiego wojska, tworzyli czerwoną milicję, strzelali w plecy polskim żołnierzom, wydawali Polaków w sowieckie ręce. To działo się wszędzie! Oto fragment relacji Tadeusza Chciuka, kuriera ZWZ: „Pod Sowietami (…) my, Polacy, boimy się Żydów – nie wszystkich oczywiście, ale jak się boimy, to bardziej niż kogo innego. Oni są pierwsi do współpracy z bolszewikami, są najbardziej niebezpieczni – są wszędzie, są najgorliwszymi komunistami, dużo wiedzą, pomagają „rozpracować” teren, sam mam takich kolegów z gimnazjum, z uniwerku.

Zapewne prof. Osęka również zaliczy tę relację do historii komunizmu, a nie relacji polsko-żydowskich. A więc jeszcze jedna relacja pokazująca jak zachowywali się obywatele polscy żydowskiego pochodzenia pod rządami sowieckimi: „Nigdy nie zapomnę Żydówki, która mnie, młodą wówczas dziewczynę, stojącą w kolejce za cukrem, wyciągnęła z tej kolejki dosłownie za włosy, krzycząc: tu, wasze się już skończyło, teraz mamy już nasze i nie masz co tu stać”. Założę się, że Estera Flieger uznałaby, że była to po prostu walka z wykluczeniem, a ta ciągnięta za włosy Polka została słusznie ukarana za polski antysemityzm wyssany z mlekiem matki.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szokujące wytyczne do walki z antysemityzmem. Promocja judaizmu, przypisy do Biblii i zakaz stanowisk dla „antysemitów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  Estera Flieger? jakie to polskie, czyste imię i nazwisko, szalom…

  1. Piotr mówi

   Ona jest z Łodzi. To autorka słynnego artykułu „Miszalski za 5 zł”, po którym minister Gliński zerwał współpracę ze znaną w moim mieście Księgarnią Wojskową im. gen. dyw. „Grota” Roweckiego. Gliński powiedział, że nie będzie wspierać antysemitów, a antysemicki w ocenie polityka był już sam tytuł książki napisanej przez Miszalskiego „Żydowskie lobby polityczne w Polsce”.

 2. czytacz mówi

  Jacku! Masz kolejną Twoją gorącą „sympatyczkę”, Esterę Flieger, tzw. dziennikarkę z „Kosher Zeitung” [= „G…W(no)” = „Gazeta Żydowska” – jak nazywa ją prof. Barbara Engelking], która tylko przez ich Redakcję „przelatywała”, a już wiedziała że jesteś nacjonalistą i ksenofobem. Jest bardzo kudłata. Gdyby tak ogolić, jak za okupacji?

 3. Robert B. mówi

  Ależ oczywiście, że żydostwo będzie szalało, gdy ktokolwiek ośmieli się o nich mówić inaczej niż w terminach „Iiiiileeee to łoooooni szecieeeehpieeeeliiii”. Wersja podana do wierzenia głupim gojom jest bowiem taka, że „łooooooni tyyyyyyle szecieeeehpieeeeeeliiiii”. Głupie goje mają się bić w piersi, głupie goje mają bić hołdy przed prawowitą rasą panów, głupie goje mają żydostwu służyć, bo do tego zostali stworzeni przez żydowskiego boga. To chyba jasne?

  1. Noah Wendt mówi

   W pnikt Robert. Miedlar? Dawniej kula w potylice, dzis modlitwa . Modlimy sie za niego, za ciebie Robert tez. Od 10 lat pisze co zaplacicie, nie wiem co by wy nie zrobili tak bedzie. Wasze wypowiedzi tylko potwierdzaja tezy o wrodzonym antysemityzm polakow. Pszeki… trzymajcie sie

  2. Robert B. mówi

   Skoro tak wszystko wiesz, żydowski parchu, to powiedz mi, jeszcze, jak skończy się wasze dokazywanie w skali światowej.

 4. Dariusz mówi

  Chazarskie obrzydliwe kłamliwe faryzeiskie plemię zmijowe.

 5. Zbigniew mówi

  Wyborcza za reklame wywiadu moze zazadac zaplaty?

 6. Hakunamatata mówi

  Święte krowy bo cóż innego możnaby się spodziewać? Ich ulubiony chwyt, podobne znamy.. Kiedy Izrael atakuje to jest misja pokojowa i działania stabilizacyjne a jak atakują Izraela to jest rasizm faszyzm antysemityzm i takie tam inne.

  1. lol mówi

   Piękne!

  2. Robert B. mówi

   Jeszcze jest taka holokaustyczna mantra: „Izrael ma prawo się bronić”. Oczywiście nikt inny NIE MA PRAWA się bronić… Tylko bezcenny Izrael…

 7. Buran mówi

  Pewnie z powodu swojej dobroci, życzliwości i uczciwości tyle razy byli wyrzucani z różnych krajów.

  1. Robert B. mówi

   Ależ tak! Wszystko ma swoją przyczynę oprócz spraw żydostwa. A jak nie wierzysz, że to niepokalane niewiniątka, to znaczy, że zbyt mało naoglądałeś się filmów typu „Pianista” albo „Lista Schindlera”. Przecież to było w KINIE! A skoro w kinie, to znaczy, że TAK było! Nie pojąłeś do tej pory, że jesteś żydostwu jako goj stale coś winny?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.