Wstyd! Senator Kogut na wolności. Senat odrzucił wniosek prokuratury o jego zatrzymanie wbrew apelowi Jarosława Kaczyńskiego

fot. senat.gov.pl
12

Senator Stanisław Kogut (zawieszony w prawach członka PiS) nie może zostać zatrzymany i tymczasowo aresztowany, o co wnosiła prokuratura ze względu na poważne zarzuty o charakterze korupcyjnym. Dziś Senat odrzucił ten wniosek stosunkiem głosów 37:32, a 19 senatorów wstrzymało się od głosu. Chociaż senator Kogut deklarował, iż zrzeka się immunitetu i jest gotów oddać się do dyspozycji prokuratury, po ogłoszeniu wyników nie krył radości z decyzji swoich kolegów.

W głosowaniu nie było dyscypliny partyjnej, ale prezes Jarosław Kaczyński apelował do senatorów PiS, żeby przychylili się do wniosku prokuratury. – Myśmy zawsze mówili, że nie ma żadnych przywilejów  – mówił prezes Kaczyński.

Oburzony głosowaniem części senatorów jest marszałek Stanisław Karczewski:  – Jestem głęboko zawiedziony postawą senatorów PiS głosujących w obronie senatora Stanisława Koguta. Senatorowie, którzy głosowali w obronie Stanisława Koguta powinni odejść z polityki. Nie powinno ich w niej być. Poza tym nie powinno być tajnych głosowań w Senacie. Wszystko powinno być transparentne i przejrzyste. Senatorowie nie powinni kryć się za tajnością, powinni głosować jawnie. Będę wnosił do komisji o zmianę regulaminu, chcę w tej sprawie zmiany przepisów – poinformował w rozmowie z Super Expressem.

Senatorowie podjęli także decyzję o odmowie uchylenia immunitetu senatora Jana Rulewskiego i senator Lidii Staroń.

Źródło: superexpress.pl, wp.pl, twitter

 

 

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. janek mówi

  Senator Kogut immunitetu sam się zrzekł.
  Głosowanie dotyczyło wniosku prokuratora o zatrzymanie i areszt !!!!!!!

  1. Katarzyna TS mówi

   Dziękuję za zwrócenie uwagi. Już poprawione.

 2. Janusz I mówi

  Sprawiedliwość wcześniej czy później ich dopadnie. Czego Kogutowi jako pisowiec z całego serca życzę.

  1. Barbara mówi

   Ja też życzę p.Kogutowi , żeby wiedział , wszystko jasno . Nie może być traktowany pobłażliwie bo jest z PIS , bo nie różnił by się od p. o .

 3. janek 1947 mówi

  Znam Senatora Koguta i nie wierzę w Jego winę ! On więcej zrobił dla lokalnej społeczności niż wszyscy pozostali senatorowie razem wzięci, szczególnie dla osób niepełnosprawnych,utworzył ponad 100 miejsc pracy, zdobywał dużym wysiłkiem środki na działalność Fundacji ,która cały czas niesie pomoc ,oraz zatrudnia osoby,które były by całkowicie wykluczone. Jeżeli zdobył jakieś darowizny ,to tylko dla tych biednych ludzi a nie dla siebie. Powinien odpowiadać z wolnej stopy,bo jest Człowiekiem Honoru głęboko wierzącym i nie będzie utrudniał śledztwa. Ewentualny proces skończy się blamażem CBA i Prokuratury,jestem o tym głęboko przekonany ! Senatorowie postąpili słusznie ! (Również w stosunku do Pani Senator Staroń ).

  1. Jarząbek mówi

   Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu

 4. Waldemar mówi

  Zobaczymy co czas przyniesie

 5. Ayax mówi

  Karczewski to niech sobie da w żyłę , dobrze mu to idzie. Koguta nie znam, wyglada mi na kozła ofiarnego, cały ten PiS to szambo a na tego padło

 6. Jasiek z Stramowego Bzyzka mówi

  Jakie ma to znaczenie ?Układy . A powiedzieć tylko mogę jedno że nawet dobrze że jest na wolności i będzie stosował taka retorykę PIS i Jak Duda z Kaczyńskim w sprawie Macierewicza ,nie będzie miał związane ręce i trochę więcej dowiemy się o Prywatyzacji Kolei Linowych w Zakopanym. Może dowiemy się o roli jaką pełniła Pani Poseł Paluch i Lasyk po jakich układach są ludzie w zarządzie elektrowni Niedzica . Jest tu wiele nieścisłości ,myślę że co nie którym to nie na rękę ,którzy chcieli go zakopać senatora jak Macierewicza i jego wiece ministra . I cieszę się że jest na wolności bo pokaże jak działa PIS na Podhalu i będzie zagrożeniem dla wysokich osób w Partii które teraz robią układankę z liberałami z Uni Wolności ponoć dla ratowania ojczyzny. Kaczyński niech sobie nie myśli że ma przed sobą debli lepiej niech ponagli ujawnienie raportu WSI który Duda blokuje , bo to jest sprawiedliwość ,a nie ćmienie ludzi na miesięcznicach że prawda wyjdzie na jaw ta które są lipą wartą śmiechu . Co raport odwołanego ministra ma być wiarygodny pewnie dla Dudy wiarygodny już wiedzę jak Putin się cieszy i stanowisko Moskwy po opublikowaniu raportu katastrofy smoleńskiej .Bo w cywilizowanym kraju nie odwołuje się ministra który stoi na czele komisji tak ważnej . To podważa wiarygodność raportu Macierewicza który po opublikowaniu będzie zwykłym śmieciem bo minister stracił laskę u Prezydenta z Uni Wolności .Świat tak na to będzie patrzył i to się nie zmieni !Kaczyński się przeliczył dając przyzwolenie graczom Uni Wolności . szkoda tylko było mojego czasu na te miesięcznice okazuje się że to była wielka ściema bo okazuje się że główny Bohater wielki Polak Antoni Macierewicz został zepchnięty do narożnika bo był zagrożeniem Prawdy . A tak nawiasem ja nie głosowałem na panów z Uni Wolności i zostałem oszukany i Kaczyński dla mnie się już nie liczy jego słowa są dla jeleni typu Banderowców do której zmierza PARTIA PIS.

 7. Xena mówi

  Karczewski takis madry a walce bufetowe i inne pejsate cymbaly chodza na wolnosci i dalej okradaja,niszczac Ojczyzne i Rodakow,Ty cwaniaku POdskakuj do wszystkich.Pana Koguta nie znam ale to zakrawa na podstep bo faktycznie pomaga niepelnosprawnym.A Ty Karczewski przyjedz do Stroz k/Grybowa to sie przekonasz jaki jestes cymbal i osiol.Jak tacy sprawuja kierownicze stanowiska ,to skandal ze brak slow.Judasz dudus i POzostala mafja bezmozgowcow lub odszczepiencow.Karszewski co z sadami i prokuratorami?no co?

 8. Claire mówi

  Z tego co mi się do tej pory wydawało, to sąd, prokuratura, są organami kompetentnymi do wydawania wyroków, decyzji o aresztowaniu. Wytlumaczcie mi, dlaczego więc tak jest, że prokuratura wydaje nakaz tymczasowego aresztowania polityka ze względu na ciężkie zarzuty o charakterze korupcyjnym, a potem zdanie politykow!!! (nie będących sądem, ani prokuratura) jest ważniejsze od sądów i prokuratury. 19 polityków nie wie, czy korupcja jest przestępstwem, a 37 polityków uważa, że korupcja nie jest przestępstwem. To skandal! Prokuratura wydała nakaz aresztowania, to z automatu taki delikwent powinien być pozbawiony immunitetu (a tu głosowania jeszcze robią) i powinien być zatrzymany i aresztowany zgodnie z decyzją prokuratury.

 9. Claire mówi

  Na tym przykładzie jasno widać, że nie ma w Polsce żadnych niezależnych sądów. Wyroki uniewinniajace i skazujace wydają politycy. A ludziom bajki wciskają o niezależnych sądach.
  I jeszcze jedno, pracodawcy zatrudniający inwalidow, otrzymują zwrot kosztów zatrudnienia, dotacje, etc, a jak wiadomo, wynagrodzenie dla pracowników, to jest jeden z największych kosztów dla pracodawców, więc pracodawcy zatrudniający inwalidow nie muszą ponosić kosztów z tytułu ich zatrudnienia. Myślę, że tu nie chodzi o to, jacy oni są wspaniali, bo zatrudniają inwalidow, tylko zwyczajnie o kasę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.